KLM obnovuje interiér Boeingů 737-800

Praha, 29. dubna 2021 – Společnost KLM zahájila kompletní obnovu kabin čtrnácti letadel Boeing 737-800, a to jak Business Class, tak Economy Class. Repasovaná letadla, která se používají hlavně pro evropské lety, nabízí cestujícím více pohodlí a stylu a nižší spotřebu paliva, protože obnovená kabina váží o 700 kilogramů méně. První letadlo s novou kabinou již bylo uvedeno do provozu, obnova všech interiérů letadel KLM série 737-800 potrvá do března 2022. Úpravy interiérů provádí divize KLM Engineering and Maintenance.


Pohodlná sedadla z recyklované kůže

Nová ergonomicky tvarovaná sedadla pro Business Class a Economy Class nabízejí větší pohodlí a více prostoru pro nohy. Čalounění je vyrobeno převážně z recyklované kůže. Sedadla jsou v průměru o 20 % lehčí, což snižuje celkovou hmotnost kabiny o 700 kg. Tím se ročně ušetří 58 tun paliva a 184 tun emisí CO2 na letadlo. U všech čtrnácti letadel dohromady to představuje roční úsporu paliva 812 tun a snížení emisí CO2 o 2 576 tun.

„KLM chce nabídnout svým cestujícím ještě větší pohodlí a styl na evropských letech a zároveň snížit emise CO2 z letů. Proto KLM investuje do svých palubních produktů a udržitelnosti, abychom mohli
i nadále plnit očekávání našich zákazníků,“ říká Boet Kreiken, výkonný viceprezident zákaznického oddělení společnosti KLM. 

Styl a pohodlí

Všechny renovované Boeingy společnosti KLM 737-800 jsou vybaveny Wi-Fi technologií. K využití této služby si cestující mohou zakoupit poukázky na bezplatném letovém portálu KLM, automaticky dostanou 30 minut připojení zdarma pro odesílání a přijímaní zpráv. Každé sedadlo má svůj vlastní USB port pro nabíjení zařízení během letu. Větší horní přihrádky poskytují více úložného prostoru na palubě. LED náladové osvětlení vytváří svěží nebo uklidňující atmosféru – v závislosti na denní době.

*  *  *  *  *

KLM

KLM Royal Dutch Airlines je již 100 let průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále operuje pod svým původním jménem. KLM si klade za cíl být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality.

O AIR FRANCE-KLM

Air France-KLM je jednou z vedoucích aerolinek při odletu z Evropy. V běžném provozu nabízí svým zákazníkům přístup k síti pokrývající 312 destinací ve 116 zemích díky společnostem Air France, KLM Royal Dutch Airlines a Transavia. S 550 letadly a 101,4 miliony cestujících přepravených v roce 2018 provozuje Air France-KLM až 2 300denních letů, zejména ze svých přestupních uzlů v Paříži-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol. 

Věrnostní program Flying Blue společnosti Air France-KLM pro časté cestující je jedním z největších v Evropě, čítá přes 15 milionů členů. Air France-KLM a jeho partneři Delta Air Lines a Alitalia provozují největší transatlantický společný podnik s více než 270 lety denně. Air France-KLM je členem aliance Sky Team, jejíž součástí je 20 aerolinek, nabízejících svým zákazníkům přístup ke globální síti více než 16 600 letů denně vedoucích do přibližně 1070 destinací ve 177 zemích.

Tato skupina aerolinek rovněž nabízí možnost nákladní přepravy a letecké údržby.

Označeno tagem