Novou CEO společnosti KLM se stane Marjan Rintel

Praha, 4. dubna 2022 – Dozorčí rada společnosti KLM v červenci jmenuje Marjan Rintel novou prezidentkou a generální ředitelkou společnosti KLM. Rintel je v současné době prezidentkou a generální ředitelkou Nizozemských drah (NS), kde působí od listopadu 2014. Rintel není v KLM žádným nováčkem, před nástupem do NS pracovala pro KLM na nejrůznějších pozicích včetně provozu, prodeje a marketingu po dobu 15 let. 

V souladu se zamýšlenou nominací nahradí Marjan Rintel Pietera Elberse, který k 1. červenci odstupuje z funkce prezidenta a generálního ředitele KLM. Elbers zajistí předání funkce své nástupkyni. Představenstvo společnosti Air France-KLM tuto nominaci schválilo. 

„Jsme rádi, že Marjan nastoupí 1. července do funkce generální ředitelky. Díky jejím rozsáhlým manažerským, obchodním a provozním zkušenostem přichází člověk, který má blízko k zaměstnancům a který bude spolu se svým týmem nadále utvářet budoucnost KLM jako společnosti zaměřené na zákazníky, udržitelné a finančně zdravé. Jsme přesvědčeni, že k tomu přispěje její znalost odvětví, její kontakty a zkušenosti z politické scény,“ uvedl Cees ‚t Hart, předseda dozorčí rady.  Ben Smith, generální ředitel společnosti Air France-KLM dodal: „Jsem nesmírně rád, že mohu Marjan přivítat v našem týmu jako novou generální ředitelku společnosti KLM. Vím, že se Marjan podaří ještě více posílit společnost KLM tím, že bude pokračovat v budování silných stránek skupiny.“

Sama Marjan Rintel pak své plánované jmenování komentovala slovy: „Je mi ctí vrátit se do společnosti KLM a převzít štafetu po Pieterovi. Jeho třicetileté působení je impozantní. Pod Pieterovým vedením našla společnost KLM cestu vzhůru a já budu v tomto směru pokračovat. Letectví se nachází v době velkých a složitých výzev. Jsem toho názoru, že původní nizozemská společnost, jako je KLM, stejně jako NS, má v těchto společenských a ekonomických výzvách sehrát významnou roli. Úspěšné naplnění této role bude od prvního dne mou prioritou.“ 

Rada zaměstnanců společnosti KLM byla požádána o vyjádření k zamýšlenému jmenování Marjan Rintel statutárním ředitelem společnosti KLM. Návrh na jmenování bude předložen akcionářům ke schválení na mimořádné valné hromadě, která je za tímto účelem naplánována. 

*  *  *  *  *

About KLM Royal Dutch Airlines  

For over a century, KLM has been a pioneer in the airline industry. KLM is the oldest airline still operating under its original name and aims to be the leading European network carrier in customer centricity, efficiency and sustainability. The KLM network connects the Netherlands with all of the world’s key economic regions and is a powerful engine driving the Dutch economy.  

KLM Royal Dutch Airlines is part of the Air France–KLM Group. KLM is also a member of the global SkyTeam Alliance, which has 19 member airlines.  

For more information about KLM, please visit KLM.comKLM NewsroomFacebookInstagramLinkedIn or Twitter

About Air France-KLM

A global player with a strong European base, the Air France-KLM Group’s main areas of business are passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance. Air France-KLM is a leading airline Group in terms of international traffic on departure from Europe. It offers its customers access to a worldwide network, covering over 300 destinations thanks to Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia, mainly from its hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol. Its Flying Blue frequent flyer programme is one of the leaders in Europe with over 17 million members. Together with its partners Delta Air Lines and Virgin Atlantic, Air France-KLM operates the largest transatlantic joint venture, with more than 340 daily flights in 2019.

Air France-KLM is also a member of the SkyTeam, the alliance dedicated to providing passengers with a more seamless travel experience at every step of

their journey 19 member airlines working together across an extensive global network. 

Recognized for 15 years as an industry leader in sustainable development, the Air France-KLM Group is determined to accelerate the transition to more sustainable aviation. Since 2003, the Air France-KLM Group has been a member of the United Nations Global Compact. The aim is to make a significant contribution to the UN Sustainable Development Goals in connection with the Group’s activities.