Algotech je prvním schváleným poskytovatelem cloudových služeb pro státní správu

Společnost Algotech, a.s., se stala první ze čtyř firem, které Ministerstvo vnitra schválilo jako poskytovatele eGovernment cloud computingu. Státní správě se tak díky tomuto kroku otevírají nové možnosti k bezpečnému využívání cloudových služeb. Například bude moci svá data i aplikace přesunout na úložiště poskytovatele a uživatelé k nim budou pak přistupovat vzdáleně. Zároveň cloudové služby umožní efektivní využívání veřejných finančních prostředků.

Státní správa má nyní možnost využívat cloudové služby bezpečně. / Foto: Algotech

Na seznam schválených poskytovatelů zapsalo Ministerstvo vnitra dle zákona č. 365/2000 Sb 23. března 2022 celkem čtyři společnosti, které splnily přísné požadavky a jsou schopné poskytovat cloud computing orgánu veřejné správy v bezpečnostních úrovních I, II a III. 

„Nastavení a definice podmínek pro vstup veřejného sektoru do cloudu považuji za důležitý krok pro úspěšný rozvoj digitalizace státu. Jsem rád, že jsme splnili nové podmínky pro zápis našeho Cloudu do katalogu služeb eGovernment cloudu. Jedná se o jeden z důležitých milníků pro Algotech Cloud, který odráží naši snahu o maximální profesionalitu a odpovědnost ve vztahu k ochraně dat a jejich dostupnosti,“ říká Petr Loužecký, ředitel pro cloudové služby společnosti Algotech. 

Jedním z mnoha kritérií bezpečnosti byl například i legislativní požadavek lokalizace datového centra v České republice. Ten společnost Algotech splňuje a data, která státní správa či jakékoliv jiné subjekty zmigrují do cloudu, tak zůstanou pouze na našem území. 

„Jsme dlouhodobě přesvědčení, že cloud je vhodný pro většinu firem, organizací a institucí bez ohledu na jejich sektor či financování,“ pokračuje Petr Loužecký.

Katalog, který je zveřejněný na webových stránkách Ministerstva vnitra, obsahuje přesně definované služby. Z těchto kategorií si orgány státní správy, které budou poptávat cloud či další infrastrukturální služby, budou vybírat podle přesně definované metodiky.

Více informací na www.algotech.cz 

Algotech

Česká společnost Algotech se už 25 let řadí mezi průkopníky nových technologií. Svými výsledky patří v Česku mezi přední firmy oboru ICT. Nabídka služeb Algotechu je postavena na několika základních pilířích. Tím prvním jsou cloudové služby. Ve svém vlastním datovém centru nedaleko Prahy spravuje Algotech petabyty zákaznických dat a tisíce serverů. Díky tomu společnost garantuje uložení i pohyb dat výlučně na území Česka. Dalším pilířem Algotechu jsou řešení pro call centra. Krom toho se Algotech zabývá systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a podnikovými informačními systémy (ERP). Algotech nabízí svým klientům také vývoj softwarů na zakázku. Celou nabídku služeb a produktů podporuje unikátní pracoviště ServiceDesku, které je dostupné v českém i anglickém jazyce 24/7. V rámci oboru IT i mimo něj odbornost společnosti pokrývá témata kyberbezpečnosti, digitalizace a ochrany osobních údajů včetně GDPR. Mezi klienty Algotechu patří například Komerční banka, Škoda Auto, Český rozhlas, Toyoda Gosei, Moneta Money Bank, Raiffeisen Bank a další. Služby jsou však vhodné i pro menší a středně velké firmy.