Švihák lázeňský i horník slezský jezdí Boltem. Služba se rozšiřuje do čtveřice dalších měst

Dostupný a bezpečný odvoz autem přes platformu Bolt je k dispozici v čím dál více městech po celé republice, nejnověji v Karlových Varech, Frýdku-Místku, Havířově a Karviné. Místním lidem se tím otevírá nová možnost výdělku, a noví cestující mohou využít slevu ve výši 50 procent na první jízdy.

Leží sice na opačných koncích republiky, nyní je však lze nalézt pohromadě v aplikaci Bolt. Vozy se zeleným logem si je nově možné přivolat také v Karlových Varech, Frýdku-Místku, Havířově a Karviné. A to přes aplikaci Bolt dostupnou na Google Play i App Store, jejímž prostřednictvím cestující za jízdu také zaplatí ze svojí platební karty, pokud nepreferuje placení v hotovosti. Před objednáním jízdy se cestujícímu zobrazí konečná cena za přepravu a po objednání jméno řidiče a typ vozidla. Cestující mohou řidiče hodnotit a přispívat tak k neustálému zvyšování kvality služeb poskytovaných partnerskými řidiči Boltu.

Zájemci o práci řidiče či řidičky Bolt se mohou registrovat buď jedním kliknutím v aplikaci nebo přes web s následným vyplněním stručného formuláře. Zájemce také potřebuje průkaz řidiče taxislužby, takzvanou žlutou kartu, kterou si ovšem lze velmi snadno nechat vystavit na kterémkoliv dopravním úřadu obce s rozšířenou působností či magistrátu bez toho, aby žadatel musel skládat jakékoliv zkoušky. Pokud zájemce o práci partnerského řidiče či řidičky nevlastní automobil, platforma Bolt jej propojí s partnerskou flotilou nebo autopůjčovnou.

„Naší ambicí je přinášet cestujícím spolehlivý odvoz za nejnižší ceny, a to i mimo metropole. Ostatně menší města mohou být výrazněji zasažena hospodářskými důsledky pandemie, takže možnost stát se naším partnerským řidičem či řidičkou může představovat velkou pomoc pro jejich obyvatele. Zaregistrovat se jako řidič či řidička Boltu je navíc velmi snadné, nemusíte řešit bůhvíjaké papírování a ani po vás nechceme žádné registrační či měsíční poplatky. Za to, že využíváte naši aplikaci, pouze odvedete malou část jízdného a jezdíte, jak vám to vyhovuje. Denně nebo třeba jen nárazově, když potřebujete vyrovnat rodinný rozpočet,“ vysvětluje Jakub Dvořák, Country Manager platformy Bolt pro Českou republiku.  

„Mezi výhody platformy Bolt patří například okolnost, že cenu jízdy stanovuje aplikace. To ulehčuje práci nám, řidičům, a cestující dopředu ví, kolik za jízdu zaplatí. Ale hlavně dostanete k dispozici aplikaci Bolt na objednávání jízd, která vám velmi usnadní shánění zákazníků. V důsledku pandemie u nás v Karlových Varech taxikářům výrazně ubylo zakázek, díky aplikaci Bolt se ale okruh našich potencionálních zákazníků rozšiřuje i o ty, kteří dosud služeb klasických taxi příliš nevyužívali,“ pochvaluje si Lukáš Motl, majitel taxislužby v Karlových Varech.

Služba odvozu autem Bolt je nyní k dispozici již v devatenácti městech po celé republice, a to kromě Prahy, Brna a Ostravy také v regionech. Ve vozech Bolt se nejen že dodržují všeobecně platná hygienická pravidla, ale některé z nich jsou dokonce vybaveny plastovou stěnou dělící prostor pro cestující a řidiče, což z nich v době pandemie dělá mimořádně bezpečný způsob osobní dopravy.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější. Bolt má více než 50 milionů uživatelů ve více než 40 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků. Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.

Označeno tagem