V architektonické soutěži o nejlepší post-pandemické kanceláře vyhrálo oceňované izraelské studio

PRAHA – 29. dubna 2021 – Izraelská kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies bojuje s kyberzločinem a upozorňuje na hrozby související také s koronavirovou pandemií. Sledujeme například nárůst kyberútoků na nemocnice, zdravotnické a vzdělávací organizace, obchod s koronavirovými vakcínami, falešnými očkovacími průkazy a negativními testy nebo nárůst poptávky po spolupráci s hackery.

Koronavirová pandemie si ale vyžádala i zásadní změny životního a pracovního stylu. Byla to, a stále je, nová výzva. Společnost Check Point se proto kromě ochrany kyberprostoru rozhodla hledat i nový koncept post-pandemických kanceláří, které budou pro zaměstnance příjemné a bezpečné. V uplynulých měsících Check Point využíval hybridní pracovní model a umožnil zaměstnancům pracovat částečně z domova a částečně z kanceláří. Stávající koncept kanceláří ale neodpovídal koronavirové době a nesplňoval přísné pandemické nároky.

Protože mnoho organizací začíná využívat hybridní pracovní model, uspořádal Check Point speciální soutěž o kanceláře budoucnosti. Architekti, návrháři interiérů, průmysloví designéři, studenti nebo kdokoli s kreativním nápadem, ti všichni dostali příležitost navrhnout ideální hybridní kancelář. Check Point zveřejnil výzvu, na kterou mohl zareagovat kdokoli a předložit svůj návrh integrovaného pracovního modelu se společnými prostorami, tichými místnostmi i rekreačními kouty. Check Point obdržel více než 80 kreativních kancelářských konceptů a ve spolupráci se zaměstnanci a profesionálními architekty nápady hodnotil na základě originality, inovace, využití stávajícího prostoru a jednoduchosti realizace. Zároveň bylo zohledněno použití dostupných materiálů.

V soutěži porota ocenila více než 30 nejlepších návrhů. Mnoho společností po celém světě zvažuje, jak přizpůsobit své kanceláře novému světu. Check Point proto sdílí všechny nápady a koncepty (se souhlasem vývojářů a autorů), aby inspiroval i další společnosti při redesignu pracovišť a hledání správného pracovního modelu budoucnosti.

Vítězné koncepty:

1. místo – Auerbach Halevy Architects

První místo získal koncept studia Auerbach Halevy Architects za všestranné využití prostoru a flexibilní a chytré pracovní ostrůvky, které lze přizpůsobit a měnit podle složení týmu, povahy práce nebo dne v týdnu.

2. místo – Uri Milic, Omri Schwartz and Einat Lubliner

Stříbrný návrh obsahuje tři (malý, střední a velký) pracovní koncepty, které zaměstnancům poskytují flexibilitu při řízení pracovního života. Návrh je pojat jako decentralizovaný kancelářský systém, který přispívá k větší produktivitě a spokojenosti zaměstnanců.

3. místo – Rubi&Gal Design Studio

Kancelářský koncept s názvem UŽIVATEL se zaměřuje na univerzální prostor, který lze přizpůsobit a snaží se v uživatelích vzbudit pocit sounáležitosti. V centru pozornosti jsou zaměstnanci, kteří jsou středobodem každé organizace.

https://uploads-ssl.webflow.com/5f3d087849bf9bcb75f271ed/60327b9ba37fc86febf64863_USER_002_rubigalStudio.jpg

Na více než 30 designových návrhů post-koronavirových kanceláří se můžete podívat zde: https://pointoffuture.checkpoint.com/en

Sledujte novinky o společnosti Check Point:
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware
Blog: http://blog.checkpoint.com 
YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Chrání zákazníky před kyberútoky 5. generace prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných pokročilých cílených hrozeb. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, Infinity Total Protection s pokročilou prevencí hrozeb 5. generace, a tato kombinovaná produktová architektura chrání podnikové sítě, cloudová prostředí a mobilní zařízení. Check Point navíc poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější nástroje pro správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.