Investiční akcelerátor Soulmates Ventures klíčovým partnerem Udržitelného byznysu roku ´21

Praha, 4. května 2020 – Partner a CEO investičního akcelerátoru Soulmates Ventures Václav Gregor byl jedním z porotců speciálu Udržitelný byznys roku 2021. Nová iniciativa CzechCrunch dává příležitost vyniknout společnostem, které mají udržitelnost propsanou do své DNA a současně jde o škálovatelný byznys. Přesně takové projekty společnost Soulmates Ventures vyhledává, do tří takových již investovala a s dalšími několika startupy v současnosti o investicích jedná.

CzechCrunch spustil speciál Udržitelný byznys roku 2021, v jehož rámci vybrala odborná porota desítku projektů, které při výrobě nebo poskytování služeb reflektují udržitelný přístup a chrání tak naši planetu. Ke speciálu se jako klíčový partner připojil investiční akcelerátor Soulmates Ventures pomáhající byznysově rozvíjet udržitelné startupy. „Každá firma by si měla uvědomit, že nad jejím samotným individuálním přístupem stojí důležitější věc, a to je udržitelnost. Nejen všechny světové korporace pak, chtějí-li přežít, ví, že tento trend nelze nebrat v potaz. My jsme zde proto, abychom pomohli těm, kteří mají ideu udržitelnosti zapsanou do svých základů již od samého začátku,” vysvětluje motivaci k zapojení se do projektu Václav Gregor. „V Soulmates Ventures jsme denně v kontaktu se startupy s pozitivním impaktem na celou planetu a v konečném důsledku pak na lidskou společnost. Kromě finanční investice pomáháme i s rozvojem a škálováním tak, aby měl projekt přesah i na globální úroveň,” dodává Gregor.


Projekt Udržitelný byznys 2021 je příležitostí, jak šířit povědomí o potřebě inovativních přístupů na poli udržitelného byznysu jak z lokální, tak globální perspektivy. „Pro budoucnost je problematika udržitelnosti a byznysu klíčová. Když nebudeme v Česku schopni přicházet s inovacemi, které pomohou překonávat výzvy s tím spojené, předběhnou nás rychlejší a schopnější státy,” vysvětluje Václav Gregor, proč je nutné věnovat udržitelným projektům zvýšenou pozornost. 

O Soulmates Ventures

Soulmates Ventures je ekosystém složený z akcelerátoru, inkubátoru a investičního fondu soustředící se na udržitelné, zelené a technologické inovace pro udržitelnou budoucnost. Pomocí strategických partnerství posouvají Soulmates Ventures zelené technologické inovační projekty z fáze ověřeného MVP do rostoucího a škálovatelného byznysu, který je v případě potřeby připraven na růst na globálním trhu nebo na vstup velkého investora. Soustředí se na oblasti vzduch, voda, energie, mobilita, vzdělání, zdraví, potravinářství a zemědělství a cirkulární ekonomika. Společnost řídí Hynek Sochor a Václav Gregor.