O přízeň andělských investorů zabojují startupy dvou kontinentů. Začíná už pátý Transatlantic Startup Pitch v režii Depo Ventures

Praha 10. května 2021 – Jediná online událost, která spojuje americký a evropský startupový svět – to je unikátní akce s názvem Transatlantic Startup Pitch, která se již popáté koná pod záštitou dvou investorských skupin, evropských DEPO Angels a kalifornských Bay Angels. Jejich úkolem je nejen propojit nadějné startupisty s andělskými investory, ale zároveň rozšířit povědomí, že investovat se dá snadno i na dálku. Akce proběhne 12. května, stále je otevřená rezervacím. Jejím pořadatelem je již tradičně investiční skupina DEPO Ventures. 

„Přežité pravidlo, že andělský investor investuje hodinu od svého domu, již dávno neplatí. S rozvojem komunikačních technologií, jejichž význam ještě posílila pandemická situace, můžete investovat do startupů kdekoli na světě. A právě to je hlavním cílem pátého dílu Transatlantic Startup Pitch – propojit investory a startupy, kteří by se v reálném světě možná nepotkali, ale přitom spolu mohou dokázat veliké věci,“ říká Petr Šíma z DEPO Ventures.

Nová spojení přes oceán

Akce začíná v online podobě ve středu 12. května v 18.00 středoevropského času, plánována je na dvě hodiny a zaregistrovat se můžete zde. Celým programem bude provádět moderátor Shawn Flynn, který je známý svým podcastem The Silicon Valley Podcast.

Úvod bude patřit panelové diskuzi s dvojicí zkušených andělských investorů – Douglasem Wongem a Michaelem Devellanem. Poté přijde hlavní bod programu, a to tříminutová prezentace každého z osmi vybraných startupů. Ke každému z nich také na minutu vystoupí aktuální investor a krátce popíše, proč si vybral právě tento startup. Po prezentaci jednotlivého startupu budou také dvě minuty na klasické Q&A, tedy otázky investorů směrem k zástupcům startupů, a novinka v podobě ankety pro všechny zúčastněné, kde mohou vyjádřit zájem o následné individuální setkání se startupem. 

Startupy, které budou prezentovat své produkty na pátém Transatlantic Startup Pitch:

LocalBuzz (USA) –Lokální sociální síť propojující místní členy komunit, ale i zapojujícíturisty do lokálního života. Nabídne například výběr nejlepších restaurací dle místních obyvatel a podobně. 

mmultiplier (USA) – Money Multiplier je zcela nový produkt odchodu do důchodu, který se vyplácí, pokud lidé žijí déle než určitý věk. Finanční zabezpečení pro delší život. 

IPOhub (Estonsko) – Platforma na podporu a ulehčení procesu investic do malých a středních podniků. Shromažďuje data o více než 3 000 firem a tím šetří investorův čas i vynaložené úsilí na investiční rešerše.

Carii, Inc. & Connective (USA) – Komunikační prostředí pro společnosti, které slibuje jednotnost, bezpečnost a rozšíření interní i externí komunikace firmy. Pro zaměstnance má i interní sociální síť, kam mohou postovat fotky, videa a podobně, čímž výrazně rozšiřuje možnosti online teambuildingu. 

BRU (Švýcarsko) – Patentovaná technologie automatu na přípravu čaje ze Švýcarska. Přístroj funguje podobně jako kapslový kávovar, avšak s pytlíky naplněnými čajem. Platforma si též dává záležet na waste-free myšlence, a proto můžete plnit kapsle novými čaji stále dokola. 

Stylefect (Polsko) – Monetizační platforma pro influencery a marketingový optimalizační nástroj pro inzerenty. Aplikace navrhuje podobu reklamy, určuje optimální cílovou skupinu dle zadaných parametrů a tím výrazně ulehčuje práci při úkonech s reklamou spojených. 

Pekat Vision (Česká republika) – Plně automatizovaná kamera uplatňující se v kontrole výroby, kde je schopna rozeznat na výrobku sebemenší odchylku, vadu apod. Kamera se velmi rychle naučí ideální vzhled výrobku a poté upozorní na jakoukoliv nesrovnalost. Díru, promáčklinu, vytečení, rez, škrábance a tak dále. 

Airborne (Kanada) – Automatizuje marketingové úkony, pomáhá efektivně řídit tým, optimalizuje reporting práce a snaží se být pravou, automatickou rukou šéfa firmy. Nabídne též komplexní prostředí pro komunikaci firmy, a to jak interní, tak externí pomocí speciálních channelů s klienty. 

________________________________________________________________________

DEPO Angels 

Síť andělských investorů, kteří hledají kvalitní startupy, syndikace a podporu. DEPO Angels má kořeny v Česku a soustředí se převážně na region střední a východní Evropy (CEE). Je registrovaná v rámci Evropské asociace andělských investorů (EBAN) a Czech Business Angel Association (CBAA). 

Bay Angels 

Jedna z nejstarších sítí andělských investorů v Kalifornii se zaměřením na technologie, rozvoj podnikání a dobré skutky.


DEPO Ventures je finanční skupina, která buduje syndikát andělských investorů. Má vlastní venture angel fond Grouport a v budoucnu plánuje stát se asset managerem pro lidi, kteří by chtěli investovat do startupů. Vizí DEPO Ventures je naučit úspěšné podnikatele a osoby s vysokým jměním (high net worth individuals), že investice do startupů, a tedy venture světa, jsou celosvětově součástí portfolií nejlepších investorů. DEPO tak sdružuje a také vyhledává potenciální investory, kteří by svými penězi mohli podpořit začínající technologické firmy. Cílem rovněž je, aby tento fenomén začala vnímat tradiční česká scéna, například lidé z průmyslu.