Inteligentní video zvonek je nyní kompatibilní s nejpoužívanějšími hlasovými asistenty: Google asistent, Alexa (Amazon) a Siri (Apple)

Praha, 11. května 2021 – společnost Netatmo, přední výrobce inteligentních zařízení pro bezpečnější a pohodlnější domov dnes oznámila kompatibilitu Inteligentního Video Zvonku s nejpoužívanějšími hlasovými asistenty: Siri od společnosti Apple, Google asistentem a Alexou od společnosti Amazon. 

Inteligentní video zvonek je od svého uvedení na trhu kompatibilní s technologií HomeKit Apple. Po aktualizaci softwaru budou moci uživatelé využít i kompatibility s hlasovými asistenty Alexa (Amazon) a Google asistent. Automatická aktualizace bude zdarma v průběhu následujících dní instalována všem Inteligentním video zvonkům včetně těch, které již byly uvedeny do prodeje.

Inteligentní video zvonek umožňuje uživateli zobrazit, kdo stojí za jeho dveřmi a dané osobě odpovídat odkudkoliv. Uživatel je informován o tom, když u něj doma někdo zazvoní a může s návštěvou hovořit. Video zvonek slouží současně i k zabezpečení vchodu do domácnosti – bezprostředně uživatele upozorní na to, když se někdo pohybuje poblíž dveří.

Asistent Alexa (Amazon) uživateli pomůže dohlédnout na jeho dům 

Počínaje dnešním dnem je Inteligentní video zvonek Netatmo kompatibilní s hlasovým asistentem Alexou (Amazon). Uživatel může na připojené obrazovce Echo spot nebo Echo Show v reálném čase sledovat, co se děje před jeho domem. Stačí vydat hlasový příkaz: „Alexa, show me the Doorbell.“

Jakmile u dveří někdo zazvoní, Alexa na to uživatele upozorní a ten může s návštěvou prostřednictvím inteligentního reproduktoru komunikovat. Rozhovor s návštěvou může uživatel zahájit pomocí hlasového příkazu: „Alexa, answer the Doorbell.“

Google asistent rychle zobrazí, kdo je za dveřmi 

Uživatel Inteligentního video zvonku své zařízení nyní může propojit s Google asistentem. Jakmile někdo zazvoní u vchodových dveří, Google asistent o tom prostřednictvím inteligentního reproduktoru (Google Nest Hub, Google Nest Mini…) informuje uživatele. 

Na základě kompatibility si může uživatel zobrazit živý video přenos z Video zvonku na Google Nest Hube nebo Google Nest Hub Max. Po zadání hlasového příkazu: „Hey Google, show me the Doorbell,“ vidí, co se právě děje před jeho domem.

HomeKit (Apple) přináší na míru upravená konektivní spojení 

Inteligentní video zvonek je od svého uvedení na trhu kompatibilní s technologií HomeKit značky Apple. To uživateli umožňuje vytvářet vlastní scénáře mezi video zvonkem a dalšími zařízeními v domácnosti a nastavovat jejich různé kombinace. Pokud například zvonek zachytí přítomnost osoby před domem, může se rozsvítit venkovní osvětlení, které zastraší případného zloděje.

Pomocí hlasového příkazu si uživatel může zobrazit záběry zaznamenané zvonkem. Může Siri požádat, aby mu zobrazila vstup do domu a bude vědět, co se u něj děje („Siri, show me the Doorbell.“).

Dostupnost 

Inteligentní video zvonek je od svého uvedení na trhu kompatibilní s technologií HomeKit značky Apple. Nyní je zařízení kompatibilní i s asistenty Google a Alexa (Amazon).

Tímto rozšířením se Video zvonek řadí po bok Inteligentní kamery Netatmo, Inteligentního termostatu Netatmo a Inteligentními termostatickými hlavicemi Netatmo, které již kompatibilní s asistentem Alexa (Amazon) a Google asistentem jsou.

Inteligentní Video Zvonek je dostupný za 7999,99 korun na webové stránce https://www.netatmo.com/cs-cz a u prodejců Alza, CZC, iStyle a Smarty.

Fotografie ke stažení naleznete na následujícím odkazu:

NDB-Rain-WEB

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a pohodlnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100% bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů.

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov. 

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.