Nový standard pro velkoobjemový produkční tisk: vlajková loď Canon ColorStream 8000

PRAHA, 12. května 2021 – Větší objemy tisku za kratší dobu, širší výběr aplikací, možnost průniku na nové trhy a zvýšení šancí na další zisky. To vše přináší nová řada inkoustových tiskáren ColorStream 8000 s kontinuálním podáváním, kterou společnost Canon dnes představuje. Vlajková loď z rodiny ColorStream s sebou přináší další fázi ve vývoji této platformy a vytváří nový standard pro velkoobjemové produkční prostředí.

Řada ColorStream 8000 staví na desetiletí neustálých inovací a reaguje na zpětnou vazbu od zákazníků. Byla navržena tak, aby vyhovovala současným i budoucím potřebám obchodního i veřejného sektoru, poskytovatelů tiskových a komunikačních služeb (transakční tisk a tisk reklamní pošty), ale i komerčních tiskáren specializovaných na tisk knih, manuály nebo farmaceutické letáky. 

Produktivita na vzestupu

Řada ColorStream 8000 zahrnuje dva modely – ColorStream 8133 a 8160, jejichž názvy napovídají, jaká je maximální rychlost tisku každého z nich (133 m/min a 160 m/min). Řada ColorStream 8000 tiskne až 2 152 stran A4/min. Za měsíc tedy zvládne vyprodukovat až 70 milionů stran formátu A4 a snadno se vypořádá i s produkčními špičkami. Navíc ale umožňuje snížit provozní a mzdové náklady konsolidací objemu tisku z ofsetových a kontinuálních tonerových tiskáren, který bez problémů převezme efektivnější řešení ColorStream. 

„Produktivitu řady zvyšuje také komplexní automatizace. Díky ní jsou stroje mimořádně snadno ovladatelné a operátor má více času na další činnosti s vyšší přidanou hodnotou. Automatizací úkolů se zásadně zvyšuje doba provozuschopnost zařízení až na více než 90 %.  Tato řada tak poskytuje uživatelům spolehlivé řešení, kterému mohou skutečně důvěřovat,“ říká Martin Křikava, produktový manažer společnosti Canon.

Proaktivní údržba, kterou řada ColorStream 8000 umožňuje, zajistí klid a čas na plánování výroby. Dovolí také přípravu na cílené odstávky stroje a předchází nečekaným prostojům během výroby.

Vyšší kvalita tisku

Tato řada je vybavena novými tiskovými hlavami s rozlišením 1 200 dpi, které poskytují ohromující a konzistentní kvalitu tisku – a to i při nejvyšší rychlosti – od prvního do posledního výtisku. Reprodukují plynulejší přechody, homogenní odstíny a ostřejší detaily a minimalizují typické artefakty inkoustové technologie. Řada ColorStream 8000 také používá novou sadu pigmentových inkoustů na bázi vody s latexovým polymerem, která poskytuje velmi široký barevný gamut a splňuje přísné procesní standardy renomované společnosti Fogra. A hlavně tvoří dokonalé kapičky a přináší hlubokou černou a zářivé barvy na nenatíraném papíru bez jakékoli předchozí úpravy.

Posouváme flexibilitu aplikace na vyšší úroveň

Na rychle se vyvíjejícím trhu je hledání nových aplikací zásadní pro udržení konkurenceschopnosti. Novinka ColorStream 8000 dokáže standardně tisknout na širokou škálu nenatíraných, recyklovaných a inkjet treated papírů od 40 g/m2 do 160 g/m2 a na vybrané papíry do 220 g/m2

Poskytovatelé tiskových a komunikačních služeb tak mohou proaktivně reagovat na výzvy dnešního trhu a poskytovat vysoce kvalitní propagační aplikace vedle transakčních aplikací, reklamní pošty a knih (černobíle a plnobarevně). Tuto schopnost ještě vylepšuje způsob průchodu papíru tiskárnou, která díky maximální šířce tisku 560 mm poskytuje impozantní svobodu při vytváření výjimečných propagačních materiálů a umožňuje maximalizaci knižních formátů.

První zákazník řady ColorStream 8000

Společnost DATEV eG je třetím největším poskytovatelem podnikového softwaru v Německu, jedním z největších evropských poskytovatelů IT služeb a v neposlední řadě také prvním zákazníkem společnosti Canon, který instaloval tiskárnu řady ColorStream 8000. 

Tato společnost sdružuje profesionály v oblasti daňového poradenství a podporuje celkem 2,5 milionu firem, osob samostatně výdělečně činných, obcí, sdružení a institucí. U všech svých zákazníků řídí kompletní produkci obchodních dokumentů. Provozuje vysoce výkonné, moderní a zabezpečené Centrum pro digitální a tisková řešení (DPSC) v Norimberku a produkuje v průměru více než 1,1 miliardy stránek ročně, od propagačních a informativních mailů přes faktury a upomínky až po vysoce kvalitní výpisy z účtů a pojistné smlouvy.

Gunther Ruffing, výrobní ředitel DPSC společnosti DATEV, ke koupi stroje ColorStream 8160 uvedl: „Instalace a spuštění ColorStream 8160 byla neuvěřitelně rychlá. Následně jsme dokázali pomocí tohoto systému vyprodukovat osm milionů stránek za pouhé čtyři týdny. Navíc hned první tisky se pro stroj dokonale hodily: individualizované bloky ideální pro digitální tisk. Je také důležité vyzdvihnout vysokou rychlost tisku, která dosahuje 160 m/min, protože pouze díky vysoké kvalitě a vysoké rychlosti dokážeme vyrábět opravdu ekonomicky.“

Hayco van Gaal, viceprezident divize Production Printing Products, EMEA Commercial Printing společnosti Canon Europe, uvedl: „Rodina ColorStream byla od svého uvedení v roce 2010 uznávána zákazníky po celém světě jako vysoce produktivní a spolehlivé řešení. Řada ColorStream 8000 je nová platforma, která využívá dědictví stávající rodiny ColorStream a posouvá své uživatele na novou úroveň produktivity, kvality tisku a efektivity. Jsem přesvědčen, že řada ColorStream 8000 bude stejně populární, ne-li ještě populárnější než dřívější modely a bude hrát hlavní roli v pokračující migraci velkých objemů tisku na digitální inkoustový tisk.“

Na základě poptávky zákazníků po nejrychlejší verzi ColorStream bude model ColorStream 8160 k dostání od data uvedení na trh 12. května, zatímco ColorStream 8133 bude následovat počátkem druhé poloviny roku 2021. Oba modely budou k dispozici v černobílé a plnobarevné konfiguraci.

Zákazníci si mohou prohlédnout novou řadu ColorStream 8000 v zákaznickém centru v německém Poingu nebo si mohou domluvit virtuální předváděčku. Další informace o řadě ColorStream 8000 najdete na stránce: http://canon.sm/new-cs8000, kde si můžete vyžádat i virtuální ukázku provozu.


O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.