Zážitky na vás čekají v Chorvatsku. Cestujte letadlem rychle, komfortně a hlavně bezpečně

Praha, 12. května 2021 – Načerpat po náročném roce energii a relaxovat pod slunečníkem, plavat v průzračném moři, hrát si s dětmi na pláži nebo si dát místní speciality v restauraci. Každoročně je Chorvatsko cílem letní dovolené pro tisíce Čechů a i v letošním létě mohou cestující využít přímé lety z Letiště Václava Havla Praha do tří oblíbených dovolenkových destinací – do Dubrovníku, Splitu a Zadaru. Do oblíbené země u Jaderského moře mohou odcestovat díky přímým letům rychle, komfortně, ale také bezpečně. Další výhodou cestování letecky jsou i flexibilní podmínky u leteckých společností, které umožňují změny termínů.

„Chorvatsko je populární letní destinací pro rodiny, páry i individuální cestovatele, proto i v letošním roce mohou využít přímé lety z Prahy do oblíbených lokalit, včetně míst v jižní části země. Letecké společnosti nabídnou v následující hlavní sezóně přibližně tři tisíce sedadel týdně. Cestování letadlem je tak ideální variantou pro cestující, kteří míří k Jaderskému moři za dlouho odkládanými zážitky, a chtějí ušetřit čas, cestovat pohodlně a cítit se v bezpečí,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Přehled přímých spojení z Prahy do Chorvatska: (*může se změnit dle aktuální situace)

Dubrovník Smartwings denně od 1. června www.smartwings.com

Split Smartwings denně www.smartwings.com

Split Croatia Airlines 1x týdně od 26. června www.croatiaairlines.com

Zadar Ryanair 2x týdně od 3. července www.ryanair.com

Odbavení cestujících i letadel probíhá za přísných hygienických podmínek, stroje prochází pravidelnou dezinfekcí a na letištích i u jednotlivých leteckých společností platí celá řada ochranných opatření tak, aby bylo cestování i nadále bezpečné. Cestující se před odletem do většiny destinací musí nechat otestovat a doložit tak negativní výsledek testu na onemocnění COVID-19 již při odbavení. Po dobu letu musí pak mít zakrytý nos a ústa, nejčastěji respirátor třídy FFP2.

Velkou výhodou cestování letadlem oproti jiným druhům dopravy je i účinná filtrace vzduchu přímo v kabině letadla. Tzv. HEPA filtry na palubě zachytí téměř 100 procent mikročástic různých druhů bakterií a virů, a to včetně koronaviru. Například během dvouhodinového letu se tak vzduch v kabině kompletně vymění přibližně čtyřicetkrát a díky účinným filtrům se zároveň i čistí. Při dodržování všech nastavených a funkční pravidel na letištích i v letadle je proto riziko přenosu onemocnění při cestování letadlem minimální, což potvrzují i data mezinárodní organizace dopravců IATA.

Dalším benefitem létání je také komfort na palubě i flexibilita. Dopravci aktuálně umožňují svým zákazníkům u většiny tarifů změnit termín letu zdarma. Cestující tak mohou jednoduše své plány ze zdravotních nebo jiných důvodů upravit. Kromě samotné bezpečnosti na letišti i na palubě je výhodou létání do Chorvatska i samotná rychlost. I s potřebnou dobou na odbavení se cestující dostanou na cílové letiště maximálně do čtyř hodin. Ušetří tak drahocenný čas strávený na cestě jinými dopravními prostředky a využijí ho k odpočinku na pláži nebo poznávání místní kultury i gastronomie.

Oblíbená země u Jaderského moře je první, kterou Letiště Praha zahrnulo do nové kampaně „Zážitky už čekají“ na podporu létání a cestování do zahraničí. Propagaci jednotlivých destinací spustí již během května na různých online i offline komunikačních kanálech. Letiště Praha připravilo zároveň pro české cestující speciální webovou stránku www.zazitkyuzcekaji.cz, kde najdou přehled všech aktuálně dostupných destinací z Prahy, důležitá pravidla pro cestování, informace o odbavení, službách i ochranných opatřeních na letišti i na palubě, ale i zajímavé cestovatelské průvodce.

http://www.prg.aero

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.