Do čela rozvoje 5G: realme představilo nejdostupnější model pro sítě páté generace

13. května 2021 – Praha, Česká republika – Značka realme už není pouhým popularizátorem 5G, ale chce stanout v čele globálního rozvoje této technologie. I proto představila smartphone realme 8 5G, který se pyšní výkonným procesorem a zároveň se stává nejdostupnějším telefonem pro sítě páté generace na trhu. Nejrychleji rostoucí značka mobilních telefonů dnes ukázala i levný minimalistický model realme C21 s velkokapacitní baterií. 

Díky realme vstupuje 5G do nového cenového segmentu a z výhod těchto sítí, jako je extrémně rychlý přenos dat, se může radovat mnohem více uživatelů. 

Jako první ve své kategorii je realme 8 5G osazen výkonným čipsetem Dimensity 700 5G nové generace, který kombinuje dvě jádra Arm Cortex-A76 „Big“ v osmijádrovém CPU s rychlostí až 2,2 GHz. Telefon bude k dostání s 4GB nebo 8GB operační pamětí, nabízí úložiště o velikosti úctyhodných 128 GB a podporu až 1TB paměťových karet. Taková paměť uživateli dovolí uložit až 262 000 fotek nebo 4190 kompletních televizních seriálů. K tomu připočtěme duální 5G SIM a podporu SA/NSA, což jeho připravenost na příchod 5G a další budoucí výzvy ještě podtrhuje.

6,5palcový Full HD+ displej s 90Hz obnovovací frekvencí a 180Hz dotykovou frekvencí zpříjemní konzumaci hlavně vizuálního obsahu, bez které si svůj čas zejména příslušníci mladé generace nedovedou představit. 

„V éře 4G hrála kvalita fotoaparátů rozhodující roli. Nemůžeme vědět, co se stane s mobilním fotografováním v přicházející éře 5G, ale chceme být na všechny výzvy připraveni,“ říká CEO realme v Evropě Madhav Sheth. Novinka realme 8 5G má proto sestavu tří objektivů: primární 48Mpx objektiv, portrétní černobílou čočku a 4cm makro objektiv. K tomu přidává kvalitní noční mód s pěti filtry, díky nimž budou mít i snímky pořízené pod rouškou tmy excelentní kvalitu. Přední objektiv nabízí 16 Mpx a portrétní módy včetně „beauty módů“, který rozezná různé druhy pleti a snímky tak působí přirozeněji.

Telefon se rovněž pyšní příjemnými rozměry (šířka 8,5 mm, váha 185 g) a 5000mAh baterií s pohotovostním režimem až 22 dní a podporou úspory baterie. Ta sama vyhodnocuje využívání baterie a přepíná z 5G sítě na 4G, čímž dokáže uspořit o 30 % energie víc než běžné 5G telefony.

Stejnou kapacitou baterie se může pochlubit i další novinka realme C21, který spadá do nižší střední cenové třídy. Značka realme v tomto modelu sází na minimalismus, jednoduchost a spolehlivost. V pohotovostním režimu vydrží až 47 dní, realme C21 ale nabízí i kvalitní 6,5palcový mini-drop displej a trojitý 18Mpx AI fotoaparát. Ten skýtá třeba funkci PDAF pro rychlejší a přesnější zaostření.

„Jsme přesvědčeni, že obě novinky pomohou značce realme v dalším postupu směrem vzhůru. Vždyť v České republice jsme se dostali už do TOP 4 v objemu dodávek. Model realme 8 5G jasně podtrhuje náš záměr stanout v čele rozvoje sítí páté generace a díky modelu C21 zase ukazujeme, že nejmodernější technologie a kvalitní zpracování mají své místo i v nejnižší cenové kategorii,” říká šéfka komunikace realme pro Česko, Slovensko a Maďarsku Kateřina Vymazalová.

Model realme 8 5G stojí 5 499 Kč (verze 4+64 GB) a 6499 Kč (6+128 GB), po dobu tří dnů od dnešního launche jej ale lze pořídit se slevou 500 Kč. Druhá novinka realme C21 je k mání za 2799 Kč (3+32 GB) a 3499 Kč (4+64 GB). 

Další aktuality týkající se nových smartphonů najdete na oficiálních profilech realme na Instagramu, Facebooku a YouTube.

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint patří realme mezi top 7 značek mobilních telefonů v globálních dodávkách smartphonů ve 3. čtvrtletí roku 2020. V roce 2019 dosáhlo realme 25 millionů globálních dodávek smartphonů. Oproti předchozímu roku dosahovala společnost realme růst 808 %, což dělá z realme nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě ve čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletích od roku 2019 do 2. čtvrtletí 2020. realme vstoupilo na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.