AAA AUTO po rekordních prodejích: nabídku zvýšíme o 1000 vozů

Zájem o ojeté vozy rychle stoupá, síť AAA AUTO proto nakoupí další vozy

Praha 17. května 2021 První týden od otevření po více než čtyřměsíčním lockdownu prodeje v síti AAA AUTO lámou rekordy. V sobotu 15. května se dokonce prodalo nejvíce aut v historii. Největší tuzemský obchodník s ojetými vozy se proto rozhodl svojí celkovou nabídku zvýšit o 1000 vozů a zahájil masivní výkup po celé republice.

„Potvrdila se naše očekávání, že se mezi lidmi nahromadila poptávka po osobní koupi ojetých vozů, nahromaděná za řadu měsíců, kdy byly k dispozici jen přes on-line prodej. I nadále je jasné, že lidé preferují fyzický výběr vozu přímo v autocentru s možností si ho vyzkoušet na místě a porovnat s jinými modely. Tomu odpovídá i naše návštěvnost a prodeje, které se v posledním týdnu držely zhruba o 35 % výše, než by bylo pro toto období obvyklé před pandemií. Proto jsme se rozhodli nečekat, a zvýšíme naší nabídku co nejrychleji o dalších 1000 vozů,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO. V sobotu 15. května se v síti dokonce prodalo nejvíce aut v historii. „Dosavadní historický denní rekord z února 2020, měsíc před prvním lockdownem, byl 373 prodaných vozů. Sobotní nárůst na 415, z toho na 227 v České republice, jsme opravdu nečekali. Auta momentálně mizí z autocenter rychleji, než je stačíme vykupovat. Výkupní aktivity proto výrazně posílíme po celé republice, ve všech krajích. Soustředíme se na nebourané vozy, po jednom či dvou majitelích, s nízkým kilometrovým nájezdem a tuzemským původem,“ poznamenala Karolína Topolová.

Nejvíce poptávané vozy
1.Skoda Octavia
2.Skoda Fabia
3.VW Passat
4.Skoda Superb
5.Skoda Rapid
6.VW Golf
7.Hyundai i30
8.Skoda Karoq
9.Kia Ceed
10.Ford Focus

AAA AUTO očekává, že zájem o ojetiny z řady důvodů dále poroste, protože se blíží letní dovolené, jež se mnoho rodin rozhodne kvůli pokračujícímu riziku nákazy koronavirem v hromadné dopravě strávit raději v Česku.

„Auto bude i nadále bezpečnějším způsobem dopravy než vlak nebo autobus. Poptávka proto stoupá zejména po vozech combi či SUV,“ říká Karolína Topolová. I nadále je samozřejmě možné vůz u AAA AUTO zakoupit on-line s dovozem domů nebo s vyzvednutím na pobočce.

Za vyššími prodeji v tuzemsku stojí podle prodejních statistik i nový produkt prodeje aut na splátky s garantovaným úrokem 3,9 %, který AAA AUTO ve spolupráci s Moneta Auto Finance spustilo na začátku května.Síť AAA AUTO již od začátku pandemie koronaviru pravidelně desinfikuje nabízené vozy i prostory svých poboček. Prodejci, jejichž zdravotní stav pravidelně kontroluje, používají ochranné prostředky, roušky a rukavice. Zákazníci mají v autocentrech k dispozici jednorázové rukavice a desinfekci a zejména dostatek osobního prostoru tak, aby se nemuseli setkávat s dalšími klienty. „Budeme samozřejmě dbát na všechna pravidla, požadovaná ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem průmyslu a obchodu, jako je pouze jeden zákazník na 15 m2 plochy, dvoumetrové rozestupy, bezhotovostní platby a zkrácení doby pobytu zákazníků u nás na nezbytné minimum. Naše areály mají rozlohu mnoha tisíc metrů čtverečních, mnoho činností se odehrává venku a ke koncentraci zákazníků na jednom místě či v uzavřených prostorách nedochází ani za běžného provozu,“ upozornila Karolína Topolová.