Kancelářskou práci čeká proměna. Zaměstnanci touží po částečném home office a firmy nejsou proti

Praha 14. května 2021 – Zaměstnanci se začínají vracet zpět do kanceláří, o návrat na pět dní v týdnu však nestojí. Více než rok práce z domova ukázal, že sedět každý den v kanceláři není potřeba. Průzkum pracovního tempa v Česku 2021 společnosti Welcome to the Jungle ukazuje, že budoucnost udržitelné práce představuje částečná práce z domova a větší flexibilita.

Nucená práce z domova lidem zhoršovala psychickou pohodu. Přiměla zaměstnance k větší samostatnosti a manažery k vyšší důvěře ve své lidi. Zaměstnanci si chtějí práci nadále organizovat sami a do práce docházet jen několik dní v týdnu. Nečeká nás návrat k pořádkům před pandemií, budeme hledat nový normál,” komentuje situaci Jan Klusoň, CEO platformy Welcome to the Jungle.

Částečná práce z domova jako nový standard?

Loňský rok zcela změnil pracovní návyky i styl práce zažitý po desítky let. A těžko se vrátí zpátky. Průzkum společnosti Welcome to the Jungle totiž ukázal, že 59 % českých zaměstnanců preferuje částečný home office. Kombinaci práce z domova a z kanceláře vnímají jako pozitivní pro rozvoj flexibility (66 %), samostatnosti (66 %) a celková pohody (67 %).

Pandemie ukázala, že neustálá kontrola zaměstnanců není nutná. Novým trendem bude větší samostatnost a svoboda,” komentuje situaci Jan Klusoň. „Tím, že zaměstnanci dostanou na výběr mezi prací z domova a kanceláří, se jim navíc ulehčí návrat do práce, který si budou moci dávkovat podle svých potřeb,” dodává.
 

Zaměstnanci stojí o pružnou pracovní dobu

Jedním z pilířů dlouhodobě udržitelné práce je rovnováha mezi pracovním a osobním životem. Má zásadní vliv na duševní zdraví, ale také na výkon a vztah k samotné práci. Každý člověk má své pracovní tempo a vyhovuje mu něco jiného, pružná pracovní doba by měla být proto normálem u většiny firem.

Možnost vybrat si svou pracovní dobu s podobným počtem odpracovaných hodin týdně by uvítalo 73 % českých zaměstnanců. 56 % Čechů by mělo zájem o pracovní dobu 5 hodin denně a 66 % zaměstnanců by preferovalo 4denní pracovní týden, který se stává novým trendem a benefitem v západních zemích. 

Největší pozitivní změnu pozoruji v jistém přenosu odpovědnosti ze společnosti na zaměstnance. Pracovní tempo bylo vždy odpovědností společnosti. Právě zaměstnavatel je tím, kdo už při uzavírání pracovní smlouvy rozhoduje o tom, od kolika do kolika a v jaké dny budou jeho zaměstnanci pracovat. Ale dnes se nám se čtyřdenním pracovním týdnem či pětihodinovým pracovním dnem otevírají zcela nové možnosti. Nyní můžeme nastavit cíle a nechat zaměstnance se zorganizovat dle svých potřeb, jak uznají za vhodné,” shrnuje situaci Honza Klusoň.

Personalisté flexibilní práci podporují

S tím, že má flexibilita práce pozitivní vliv na spokojenost zaměstnanců souhlasí také 82 % personalistů. 69 % se dokonce domnívá, že se díky opatřením pro zvýšení flexibility pracovní doby zvyšuje motivace a efektivita zaměstnanců.

Jak čísla z průzkumu naznačují, práce z domova a volná pracovní doba ale není pro všechny. Někomu zase vyhovuje a je možné, že se některým lidem nebude chtít do kanceláří vracet. Jan Klusoň proto radí, co nejvíce se svými zaměstnanci komunikovat a najít kompromis. „Je na společnostech i na samotných zaměstnancích, aby se co nejvíce poučili z roku 2020 a spolupracovali na společné definici ideálního pracovního tempa. Firmy by si měly udělat například anketu, díky které zjistí, co jejich zaměstnanci chtějí a pozitivně je motivovat. Kancelář by měla být místem pro setkání, sdílení nápadů, ale především budování sociálních vazeb v týmu, které ZOOM meeting nenahradí. Zaměstnavatel ale musí chápat například obavy ale i jiné důvody, kvůli kterým lidé preferují zůstat doma,” vysvětluje.

O Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle je platforma pro život v práci. Nabízí širokou škálu kvalitního obsahu (článků, videí, podcastů, časopisů či událostí), jejichž cílem je inspirovat k profesnímu růstu. 

Firmám Welcome to the Jungle pomáhá najít ty správné kandidáty skrze employer branding. Propracované profily firem umožňují kandidátům nahlédnout přímo do firemní kultury. Na webu Welcome to the Jungle naleznete na 3 000 profilů různých firem obsahujících videa, fotografie a rozhovory, které slouží jako zdroj cenných informací pro potenciální uchazeče o pracovní místa. 
 

Web a sociální sítě:

Oficiální web: www.welcometothejungle.com/cs 
LinkedIn: www.linkedin.com/company/wttj-cz
Twitter: www.twitter.com/wttj_cz
Facebook.com: www.facebook.com/wttj.cz
Instagram: www.instagram.com/welcometothejungle
YouTube: www.youtube.com/channel/welcometothejungle
Oficiální hashtag: #welcometothejungle