Společnost C.H. Robinson rozšiřuje pomocí akvizice Combinex Holding B.V. svou pozici v evropské silniční přepravě

Akvizice posiluje evropské působení společnosti v oblasti povrchové dopravy

Společnost C.H. Robinson (NASDAQ: CHRW) pokračuje v rozšiřování své působnosti v evropské silniční dopravě oznámením akvizice společnosti Combinex Holding B.V. (Combinex). Combinex je jedním z nejrychleji rostoucích přepravců v regionu Benelux, který se specializuje na dopravní služby pro suché, čerstvé a mražené zboží.

„Akvizice je pro C.H. Robinson velkou příležitostí, která posílí naši stávající pozici v Evropě,“ říká Jeroen Eijsink, President of Europe společnosti C.H. Robinson. „Combinex nám také nabídne další možnosti přepravy díky vlastnímu vozovému parku, čímž rozšíří náš dosah na trhu pro krátkou a střední přepravu. Jsem nadšený, že mohu přivítat Arieho Troosta a jeho zkušený tým v rodině C.H. Robinson.“

„Také pro Combinex je to radostná zpráva. Poskytneme naše možnosti a potenciál společnosti C.H. Robinson, čímž posílíme její služby, technologie a přítomnost v Evropě,“ doplňuje Arie Troost, zakladatel a generální ředitel společnosti Combinex. „Spojení naší diverzifikované a loajální klientské základny, spolehlivé sítě přepravců a vlastního vozového parku s dosahem a odborností C.H. Robinson nám umožní poskytovat našim zákazníkům ještě lepší služby.“

Podnikání společnosti C.H. Robinson v oblasti evropské silniční dopravy pokrývá všechny hlavní obchodní trasy na kontinentu. Její globální spediční divize nabízí letecké, námořní a celní služby po celém světě. Aktuální oznámení navazuje na dvě nedávné akvizice evropských společností v roce 2019, včetně Dema Services, předního poskytovatele silniční dopravy se sídlem v Itálii, a Space Cargo, globální spediční skupiny ve Španělsku. 

###

O společnosti C.H. Robinson

C.H. Robinson se zabývá řešením logistických operací společností po celém světě a napříč průmyslovými odvětvími, od základních až po ty nejsložitější. S přepraveným materiálem v hodnotě přes 21 miliard dolarů a 19 miliony zásilek ročně je jednou z největších logistických platforem na světě. Její globální balíček služeb urychluje obchod při zachování bezproblémové dodávky zboží. Díky kombinaci systému řízení multimodální dopravy a odborných znalostí poskytuje chytřejší řešení pro více než 105 000 zákazníků a 73 000 přepravních partnerů. 

Technologie C.H. Robinson je vytvořená experty na dodavatelský segment, kteří aplikují rychlá a praktická vylepšení pro zákazníky. Jakožto zodpovědný globální hráč C.H. Robinson hrdě přispívá miliony dolarů na podporu toho nejdůležitějšího, tedy zaměstnanců a firemní nadace. Další informace najdete na www.chrobinson.com.

O společnosti Combinex Holding B.V. 

Combinex Holding BV založil v roce 2006 Arie Troost. Jedná se o spediční společnost specializující se na přepravní služby pro suché, čerstvé a mražené zboží po celé Evropě. Poskytuje přepravu velkých i menších nákladů suchého zboží, stejně jako velkých nákladů čerstvého a mraženého zboží.