Personální změny: Prezident Pavel Vlček oznámil rezignaci, novým prezidentem bude Jiří Grund.

Praha 18. 5. 2021: Prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Pavel Vlček oznámil rezignaci s účinností k 31. květnu 2021. Novým prezidentem bude od 1. června 2021 Jiří Grund.

Představenstvo Asociace zvolilo do funkce prezidenta APMS s účinností od 1. června 2021 Jiřího Grunda, který v Asociaci působí od roku 2017 v roli výkonného ředitele.

Přestože byl poslední rok pro všechny z nás rokem divným, na plné čáře ukázal důležitost telekomunikačního odvětví pro naši občanskou společnost. Těší mě, že se budu moci aktivně podílet na tom, aby nám mobilní technologie nadále přinášely prospěch a zjednodušovaly život,“ říká Jiří Grund.

Stěžejní výzvou, která před APMS před mým nástupem stála, bylo prohloubení potřebného dialogu s veřejným sektorem, což je základní předpoklad pro vzájemné porozumění. Velmi mě těší, že se celému týmu APMS včetně expertů z řad mobilních operátorů v tomto směru povedlo odvést velký kus práce a v mnoha projektech nastavit velmi efektivní spolupráci se státním sektorem,“ říká Pavel Vlček

Jeho slova doplňuje člen představenstva APMS Richard Stonavský: „Působení Pavla Vlčka v roli prezidenta přineslo APMS mnoho užitečných zkušeností a pohled, který je pro nás velice cenný. Za iniciativy, které rozběhl a vedl, mu patří náš velký dík.

Jiří Grund (43) reprezentuje Asociaci od roku 2017. V tomto roce byl rovněž nominován do rady České Televize, kde se dostal se užšího výběru kandidátů. V důsledku svého rozšiřujícího se závazku vůči APMS ze své kandidatury odstoupil. Své dlouholeté zkušenosti z oboru ICT uplatnil i ve státní správě, kde 2 roky působil na Ministerstvu obrany. Nejprve v roli ředitele odboru komunikace a poté jako poradce ministra pro IT. Před tím několik let řídil marketing a vnější vztahy ve společnosti Microsoft či Českých radiokomunikací. Ve svém volném čase se věnuje zejména rodině a sportu. Nejoblíbenější je vrakové potápění, horská cyklistika a lyžování.