CN Group má novou pobočku v Hradci Králové

19. května 2021 – Česká společnost CN Group otevřela pobočku v Hradci Králové. Firma, která se zabývá vývojem softwarových řešení na míru, nabídne ve městě od června práci téměř dvaceti vysoce kvalifikovaným pracovníkům a v budoucnu očekává další růst.

Od letošního května se mohou softwaroví vývojáři z královéhradecké metropole a nejbližšího okolí těšit z nového zaměstnavatele. Česká softwarová společnost CN Group zde totiž nově otevřela svou pobočku. Po Praze a Zlíně se jedná o její třetí kanceláře v rámci České republiky a společně s Bratislavou a rumunskou Bukureští již o pátou pobočku firmy v rámci Evropské unie. 

Nové kanceláře se v Hradci Králové nachází v prostorách moderní budovy Palace Office, jen pár minut pěšky od hradecké náplavky. „Od nové pobočky si slibujeme zejména dostupnost zkušených vývojářských kapacit,“ vysvětlil CEO společnosti Michal Širica. „Na dostatek zkušených vývojářů v lokalitě poukazuje mimo jiné přítomnost řady vývojářských firem. Přímo v Hradci, ale i v nedalekých Pardubicích se navíc nachází univerzity, které nabízejí studium informatiky. S oběma momentálně navazujeme spolupráci.“  Vedoucím pobočky bude podle Michala Širici Jan Černý. 

Podle Michala Širici přitom otevření nové pobočky souvisí s celkovým růstem firmy a s její dobrou ekonomickou kondicí. „Firmě se daří, a to navzdory ekonomické krizi způsobené koronavirovou pandemií. Loni, v prvním roce ekonomického útlumu, CN Group vykázala růst dokonce 21%,“ vysvětlil Širica. Firma, která spolupracuje především se zákazníky ze západní a severní Evropy, navíc na začátku roku oznámila nové zastoupení ve Švédsku a do budoucna předpokládá další růst. 

Společnost CN Group se soustředí na vývoj softwarových řešení na míru. Zajišťuje vývoj, inovaci, testování a údržbu softwaru a provádí analýzy a návrhy komplexních systémů. Kromě toho se zabývá i IT konzultačními službami, Business Intelligence, IoT, umělou inteligencí, funkcionálním programováním a ve svém portfoliu služeb má také mechanical design engineering, tedy návrhářské inženýrství. Firma vznikla v roce 1994 v Praze jako dánský startup. Nyní je jejím majoritním vlastníkem investiční fond Genesis Capital, který se zaměřuje na rozvojové investice do rostoucích malých a středních firem primárně v České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rakousku.