Huawei a Viber posilují spolupráci. O aplikaci je v AppGallery od počátku velký zájem

Přední světová technologická společnost Huawei oznámila rozšíření dlouhodobé spolupráce s komunikační aplikací Viber. Mezinárodní službu, která uživatelům umožňuje volání a zasílání zpráv, používají stovky milionů lidí ve 190 zemích světa. Viber je jednou z prvních velkých značek, které se v obchodu s aplikacemi AppGallery od Huawei objevily a patří také mezi ty nejpopulárnější.

Aplikaci Viber která zprostředkovává hlasové hovory a videohovory, zasílání zpráv nebo skupinové chaty, si od jejího uvedení před 18 měsíci v AppGallery stáhlo již 62 milionů uživatelů ve střední a východní Evropě, SNS, Skandinávii a asijsko-pacifickém regionu. Třetina všech stažení byla uskutečněna právě uživateli z Evropy. Obě společnosti nyní spolupracují na zajištění ještě hlubší komunikace a zapojení rostoucí uživatelské základny.

Důvodem pro úspěch aplikace Viber v AppGallery je bezpochyby schopnost přijmout strategii Huawei nazvanou „Glocal“. Ta se soustředí na rozvoj vztahů s poskytovateli aplikací, jejichž řešení jsou navržena tak, aby lidem poskytovala vysoce kvalitní a lokálně orientované služby.

„Mnoho populárních aplikací nabízí své služby globálně, nesynchronizuje je ale vždy s místními potřebami uživatelů,“ říká Derek Yu, viceprezident společnosti Huawei CEE & Nordic. „Aplikace Viber, která má značný globální přesah, s námi úzce spolupracovala na splnění konkrétních lokálních požadavků zákazníků, což přineslo velký ohlas. Značka Viber ukazuje dalším poskytovatelům aplikací v AppGallery, jak vycházet vstříc specifikům a potřebám lokálních uživatelů.“

„Jsme velice rádi, že máme za partnera tak důležitého hráče na trhu, jakým je Huawei. Zároveň si vážíme toho, že se uživatelům naše aplikace líbí. Data o stahování Viberu ukazují, že se naše úsilí ubírá správným směrem a že se vzájemné partnerství vyplácí. Jsme přesvědčeni, že naši spolupráci čeká skvělá budoucnost,“ věří Anna Znamenskaya, ředitelka pro růst ve společnosti Rakuten Viber.

V rámci obchodního partnerství vydal Viber přizpůsobenou verzi aplikace, ve které jsou všechny balíčky samolepek k dostání zdarma, a to výhradně pro uživatele s nejnovější verzí aplikace staženou z AppGallery.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.