Odstartoval 14. ročník soutěže Hračka roku

Praha, 25. 5. 2021 – Odstartoval další ročník soutěže Hračka roku, která již 14 let oceňuje nejlepší produkty na našem trhu, a pomáhá tak nejen rodičům s výběrem hraček pro děti různých věkových skupin. Přihlásit se do ní mohou všichni výrobci, dovozci a distributoři působící na našem trhu, o vítězích pak rozhodne odborná porota spolu s širokou veřejností. Vedle svého primárního zaměření má soutěž také dobročinný rozměr, neboť zaslané hračky po jejím skončení poputují k dětem z organizace Radost dětem, která pomáhá holčičkám a chlapcům s vážným onemocněním či z dětských domovů.

Společnosti mohou své produkty registrovat od 24. května do 9. července 2021, a to prostřednictvím online formuláře na webových stránkách soutěže, kde naleznou také přehledný návod a řadu dalších užitečných informací. Ze zaslaných vzorků soutěžních hraček vybere odborná porota spolu s širokou veřejností nejlepší produkty v celkem 6 kategoriích:

  • Baby a předškolní hračky
  • Klučičí hračky
  • Dívčí hračky
  • Outdoor
  • Stolní
  • Vzdělávací a kreativní

Zároveň bude vybrán absolutní vítěz napříč všemi kategoriemi, který získá prestižní titul Hračka roku 2021.

V odborné porotě letos zasedne Markéta Hrubešová, herečka a autorka úspěšné dětské knihy Pan Brambora a jeho kamarádi, Petr Šobra, psycholog, terapeut a poradce, Katka Novotná ze soukromé rodinné poradny Akademie rodičovství a novinářky Tereza Netolická, Jana Bitalová a Tereza Janatová jež se ve své práci orientují především na rodinná či dětská témata a výchovu i rozvoj dětí.

Pro své favority může od 12. července hlasovat na internetových stránkách soutěže také široká veřejnost, a pomoct tím nejen ocenit ty nejlepší hračky, ale současně se zapojit do hry o zajímavé ceny.

www.hracka-roku.cz