Eurosport dále rozšiřuje a doplňuje obsah prvotřídního pokrytí Roland-Garros

  • Eurosport nabídne z Paříže až 350 hodin živého tenisového vysílání
  • Spousta novinek a originálního obsahu doplní živé přenosy z kurtů
  • Scott Young: „Jsme připraveni na jednu z největších sportovních událostí na světě
    a věříme, že si fanoušci tenisu užijí naše pohlcující vysílání, náš tým expertů, jedinečné inovace a několik překvapení, která nám pomohou vyprávět příběh Roland-Garros.“


Mats Wilander a Barbara Schettová (Image: Eurosport)

Eurosport bude v roce 2021 opět destinací pro tenisové fanoušky, kteří hledají vrcholné zážitky z Roland-Garros.

Všechny kurty, všechny zápasy, všechny výměny a nejlepší experti

Každý bod z každého zápasu na všech kurtech bude dostupný živě na Eurosportu přes aplikaci Eurosport Player. Barbara Schettová bude moderátorkou Roland-Garros z oceňovaného studia Cube v Londýně, interaktivního mixed-reality studia využívajícího rozšířenou realitu. Hlavním expertem bude tradičně sedminásobný grandslamový šampion Mats Wilander. V týmu Eurosportu bude i legendární dvojice Chris Evertová a Boris Becker, kteří vyhráli dohromady 24 grandslamových titulů, a dvojnásobný finalista Roland-Garros Alex Corretja. Mischa Zverev, starší bratr světové šestky Alexandra Zvereva, představí divákům přímo z Paříže své postřehy a názory na turnajové dění v pořadu Mischa’s Missions

Across Europe, Becker will offer his unique insights and analysis on Eurosport Germany’s daily Matchball Becker show. Alex Corretja will be an integral part of Eurosport Spain’s coverage and daily flagship show Pasondas Bolas. Grand Slam finalist Roberta Vinci and Jonas Bjorkman, meanwhile, will be the lead tennis experts on Eurosport’s coverage of Roland-Garros in Italy and Sweden respectively.

Eurosport bude Roland-Garros vysílat na více než 50 trzích napříč Evropou.


Vyprávět příběhy, na kterých záleží

Zatímco 350 hodin živých tenisových přenosů napříč kvalifikací a hlavním turnajem bude základem vysílání Eurosportu z Roland-Garros, bude to komplexní přístup k vyprávění významných příběhů, který ho pozvedne na novou úroveň. Příběhů, které se odehrávaly na kurtech i mimo ně. Eurosport představí nový a originální obsah, v němž se objeví některá
z největších jmen, která zdobila tento sport, a který bude fanoušky provázet během turnaje.

Eurosport se dále zaměřuje na některé z nejvýznamnějších okamžiků moderní historie v mimořádné sérii Trailblazers – produkované společností Refresh Productions – s ikonickým duem Althea Gibsonová a Billie Jean Kingová, které vystupují ve zcela nových epizodách publikovaných na digitálních a sociálních platformách. Nedílnou součástí tenisového dění na Eurosportu se stal pořad Players’ Voice, v jehož jednom vydání vyprávěla svůj příběh i Petra Kvitová.

V programech Eurosport Playeru je dostupný také celovečerní dokument Building the Legend, který zachycuje transformaci a modernizaci Roland-Garros do současné podoby. Obsahuje mj. rozhovory se světovými tenisovými osobnostmi, jako jsou Chris Evertová, Justine Heninová
a Michael Chang. 

Atraktivní nabídku obsahu Eurosportu pro Roland-Garros završuje Rafa 14. Tenisová smetánka od Matse Wilandera po Toniho Nadala se ohlédne za 13 tituly Rafaela Nadala z Roland-Garros. Je 14. titul ve francouzském hlavním městě za rohem? Minidokument bude k dispozici na digitálních a sociálních platformách Eurosportu během Roland-Garros.

Nová série originálních podcastů se bude věnovat zkoumání různých hranic, předsudků a problémů, kterým museli čelit sportovci po celém světě. Třetí epizoda Raw se bude věnovat tématu sexuální orientace a vystoupí v ní Alison van Uytvanck a Greet Minnen. Epizoda bude vysílání během Pride Month 2021 a Eurosport zveřejní také doplňující článek na svých digitálních platformách z pera Marvy Kreel z BCOMS.

Nová kampaň pro novou éru

Marketingová kampaň Eurosportu pro Roland-Garros s podtitulem „Roland-Garros Shines Longer“ se soustředí na „night sessions“, novinku, kterou Fédération Française de Tennis představuje poprvé. Fanoušci tak mohou sledovat živě špičkový světový tenis od ranních do pozdních večerních hodin. Kampaň bude aktivována na lineárních i digitálních platformách.


Scott Young, Senior VP of Production, Content, Eurosport: „Grandslamový tenis je 

synonymem Eurosportu. Vedle našich produkčních hodnot, které zahrnují bezkonkurenční analýzy a inovace, se domnívám, že máme také důležitou roli při rozvoji tohoto sportu.

Pohlcující pokrytí každého zápasu napříč našimi lineárními, digitálními a sociálními kanály bude lákat tenisové fanoušky. Tenis je sport bohatý na příběhy a já opravdu věřím, že máme nejlepší vypravěčský tým v oboru. Náš tým je prvotřídní a všichni se soustředí na uvedení Roland-Garros na obrazovky. Těším se na spektakulární dění na antukových kurtech.“

Až více než 20 hodin tenisového vysílání denně uvidí diváci Eurosportu v ČR a na Slovensku. Rozpis zápasů Australian Open na Eurosportu 1 a Eurosportu 2 najdou diváci denně na webových stránkách https://www.eurosport.cz/ a na facebookovém profilu české redakce Eurosportu https://www.facebook.com/EurosportCZ/.