Eve Weather zpřístupní data o počasí i jejich využití pro automatizaci

Novinka německého výrobce umožňuje přesné sledování teploty, tlaku i vlhkosti a odhalí očekávaný trend pro následujících 12 hodin. Samozřejmostí je integrace s ekosystémem Apple HomeKit a podpora moderního síťového standardu Thread.

Praha, 26. května 2021 Počasí se dotýká každého a najde se i mnoho těch, kteří jeho sledování povýšili na skutečné hobby. I proto německý výrobce prémiových zařízení chytré domácnosti Eve Systems rozšířil své portfolio o novou meteostanici Eve Weather. Ta umožní sledovat prostřednictvím ekosystému Apple HomeKit důležité metriky teploty, barometrického tlaku a vlhkosti. Jeho skvěle čitelný displej tak poskytne okamžitý přehled o aktuální situaci i předpokládaném vývoji počasí v následujících 12 hodinách. Spojení s iPhonem a aplikací Eve, kde je možné analyzovat data za delší období a nastavovat libovolné automatizace, je samozřejmostí. Nechybí ani možnost propojení s hlasovou asistentkou Apple Siri a nejnovější Apple TV 4K s podporou technologie Thread Border Router. Ta zajistí bezproblémovou integraci Thread zařízení s běžnou počítačovou sítí.

To vše výrobce vměstnal do elegantního balení s rozměry 54 x 54 x 15 mm a boky z eloxovaného hliníku. Neopomněl přitom ani odolnost vůči vodě splňující standard IPX3, díky které se Eve Weather nezalekne ani silného deště. Nechybí podpora nejmodernějšího síťového standardu Thread zajišťující spolehlivé a energeticky nenáročné spojení s ostatními zařízeními chytré domácnosti.

Chytrá meteostanice Eve Weather je dostupná v obchodě Alza.cz, síti prodejen iStyle a u vybraných partnerů za cenu 1 990 Kč.

„Eve Weather je nejpokročilejším způsobem, jak sledovat mikroklima v domácnosti i na zahradě,“ říká ředitel Eve Systems Jerome Gackel. „Díky odolnosti vůči vodě, skvěle čitelnému displeji a podpoře mesh sítí standardu Thread je ukázkovým příkladem moderního řešení chytré domácnosti pro venkovní použití.“

Zkrášlí přístřešek, stůl i parapet

Elegantní funkční design propůjčují Eve Weather schopnost vkusně doplnit jakýkoli kout. Ať už jej uživatelé využijí v altánu, nebo jej umístí k okennímu parapetu, vždy bude působit funkčním a hodnotným dojmem. Díky zvýšené odolnosti vůči stříkající vodě, praktickému systému uchycení na zeď a podpoře bezdrátových technologií Bluetooth a Thread, jsou možnosti bezbřehé.

Počasí i domácí mikroklima pod kontrolou

Aplikace Eve dokáže zajistit dlouhodobý a zároveň bezpečný sběr dat, která uživateli zpracuje do přehledných grafů. Snadno se tak zorientují ve vývoji teploty, tlaku i vzdušné vlhkosti. Naměřené hodnoty mohou navíc využít i pro spouštění nejrůznějších automatizací, které jim usnadní život. 

Technické specifikace

Požadavky

 • iPhone nebo iPad se systémem iOS/iPadOS 14
 • Pro automatizace a vzdálenou správu je třeba spojení s domácím hubem, kterým může být Apple HomePod, HomePod mini nebo Apple TV 4. generace či novější.

Provozní rozsah

 • Teplota: -18 °C-55 °C
 • Vlhkost: 0%-100%
 • Tlak: 260-1260 mbar
 • Odolnost vůči vodě: IPX3-certified

Přesnost

 • Teplota: ± 0.3 °C
 • Vlhkost: ± 3 %
 • Tlak: ± 1 mbar

Bezdrátové připojení

 • Bluetooth Low Energy, Thread

Rozměry

 • 54 x 54 x 15 mm

V balení

 • Eve Weather
 • 1x baterie CR2450
 • Stručná příručka

O společnosti Eve Systems

Eve Systems je německou společností založenou v roce 1999, která se zaměřuje na vývoj a výrobu zařízení chytré domácnosti. V jejich portfoliu se nachází chytré osvětlení, zásuvky, čidla, termostatické hlavice i bezpečnostní kamery. S jejich pomocí posouvají řešení běžných domácích otázek na novou úroveň, která zajišťuje pohodlí, bezpečnost i úspory energií. Výrobce své produkty vyvíjí s využitím vlastních kapacit pro bezpečný ekosystém produktů značky Apple. Činí tak i proto, že jednou ze základních hodnot společnosti je důraz na bezpečí a soukromí uživatelů. Vedení společnosti totiž trvá na tom, že co se stane doma musí doma i zůstat.