Wi-Fi ve skladové hale výrobce kovových armatur

Rozlehlá skladovací hala společnosti HAWLE ARMATURY představovala velmi náročný prostor pro spolehlivé pokrytí Wi-Fi sítí

Praha, 26. květen 2021

Společnost HAWLE ARMATURY patří mezi nejvýznamnější dodavatele vodárenských armatur v České republice. Zaměřuje se na dodávky vodovodních a plynárenských armatur s vysokou technickou úrovní a špičkovou kvalitou zpracování i povrchové úpravy dle předpisů a norem GSK. Na podzim roku 2020 dokončila společnost HAWLE ARMATURY výstavbu nové skladovací haly v Jesenici u Prahy s plochou přes 2 800 m2. Úložné prostory haly, sahající do výšky 10,5 metru, poskytují kapacitu pro 8 500 paletových míst.

Nezbytným předpokladem pro zahájení provozu v nové skladovací hale společnosti HAWLE ARMATURY bylo její kompletní pokrytí signálem Wi-Fi sítě. Tento úkol představuje zásadní výzvu, jelikož jsou v hale v kovových regálech uskladněny kovové produkty a polotovary. Náročný projekt pokrytí prostředí s extrémní úrovní stínění signálu bezdrátové sítě řešily společně firmy ELMONT GROUP a ALMARA, partneři společnosti Zyxel.

Výchozím bodem projektu pokrytí skladové haly společnosti HAWLE ARMATURY byl off-line návrh rozmístění jednotlivých přístupových bodů Wi-Fi sítě. Z tohoto návrhu vyplynula nutnost nasazení dvou desítek výkonných přístupových bodů, ke kterým se budou připojovat čtečky pracovníků ve skladu, stejně jako další zařízení, včetně například i automatických regálových zakladačů.

Z portfolia přístupových bodů Zyxel byl jako nejvhodnější pro dané prostředí vybrán model Zyxel NWA5123-AC. Tento přístupový bod pracuje se standardem 802.11ac a nabízí vysílací frekvence 2,4 a 5 GHz. Přístupové body Zyxel NWA5123-AC mohou fungovat jak samostatně, tak v rámci skupinové instalace řízené centrálním kontrolérem. To je i případ instalace ve skladové hale společnosti HAWLE ARMATURY, kde je jako kontrolér použit Zyxel USG Flex 100.

Připojení a napájení přístupových bodů bezdrátové sítě zajišťují přepínače řady Zyxel GS1920, disponující zvýšeným výkonem pro napájení koncových zařízení po Ethernetu (Power over Ethernet, PoE). Tyto přepínače poskytují PoE kapacitu až 30 W na jeden port s celkovým příkonem až 375 wattů.

Výsledek pokrytí skladové haly společnosti HAWLE ARMATURY Wi-Fi sítí byl natolik přesvědčivý, že bylo ihned rozhodnuto o realizaci další fáze – pokrytí administrativní budovy a parkoviště areálu v Jesenici z Prahy.

Pro pokrytí parkoviště byl instalován přístupový bod Zyxel WAC6552D-S, navržený do venkovního prostředí s vysokou hustotou provozu, poskytující bezdrátové připojení gigabitovou rychlostí až stovkám uživatelů. Přístupové body Zyxel WAC6552D-S mají stupeň krytí IP67, tedy zvýšenou odolnosti proti vlhkosti a prachu a lze je nasadit v prostředí s teplotním rozmezím -20°C až 60°C. Zyxel WAC6552D-S disponuje chytrou anténou, která dynamicky upravuje charakteristiku signálu a snižuje vliv rušení. Součástí tohoto modelu je také přepěťová ochrana, která zařízení chrání před případnými škodami způsobenými statickou elektřinou.

V administrativní budově jesenického areálu společnosti HAWLE ARMATURY byly nasazeny přístupové body Zyxel WAX510D, podporující nový standard WiFi 6. Zyxel WAX510D je vybaven výkonným čtyřjádrovým procesorem,  dvěma rádii a s podporou technologií MU-MIMO a OFDMA umožňuje souběžnou obsluhu současně připojených klientů. Přístupové body Zyxel WAX510D s WiFi 6 poskytují maximální výkon bezdrátové sítě velkému množství současně připojených uživatelů a jejich zařízení.

Přístupové body Wi-Fi sítě v administrativní budově a na parkovišti areálu společnosti HAWLE ARMATURY jsou rovněž napájeny z přepínačů Zyxel řady GS1920.

Přístupové body Zyxel se osvědčily v náročném prostředí rozlehlé skladové haly s velkým množstvím kovových prvků, stejně jako v kancelářské budově a na venkovním parkovišti, kde poskytují v každém okamžiku spolehlivé připojení všem zařízením, která se v jesenickém areálu společnosti HAWLE ARMATURY používají. 

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

  • působnost ve 150 zemích celého světa,
  • milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,
  • 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.