Canon zrychluje digitalizaci dokumentů i díky automatickému odstraňovači sponek

PRAHA, 27. května 2021 – Společnost Canon dlouhodobě přichází s řešeními, která usnadňují přechod firem do digitálního světa. Tím je i nový automatický odstraňovač sponek A1, který exkluzivně pro Canon vyvinula společnost MAX Co. LTD a který lze zakoupit samostatně nebo v sadě s vysokorychlostními skenery řady imageFORMULA. Firmy, které potřebují zvýšit produktivitu a chtějí digitalizovat nebo kopírovat papírové dokumenty vysokou rychlostí, díky této kombinaci zařízení nebude už nic brzdit.

I když se zdánlivě může jednat o maličkost, odstranění sešívacích spon je zásadním krokem při digitalizaci dokumentů. Při ručním odstraňování může být proces časově náročný a vzniká riziko fyzického zranění nebo poškození dokumentu. Automatický odstraňovač sponek-A1 (Instant Staple Remover-A1) zvládne jedním dotykem odebrat sešívací spony z dávky dokumentů až o 30 listech.

Firma Sonis GmbH, která je již 20 let partnerem společnosti Canon, testuje prototyp a mluví o obrovském úspěchu. „Automatický odstraňovač sešívacích spon představuje zásadní revoluci v přípravě papírových dokumentů pro zákazníky. Už žádné poškozené dokumenty, žádná znečištění na pracovišti a žádné riziko zranění při ručním zacházení se sponami. Díky tomu mohou naši zákazníci výrazně zkrátit celkovou dobu potřebnou k přípravě dokumentů,“ říká Klaus Schwanitz, generální ředitel společnosti Sonis GmbH.

Tim Brosnihan, Business Development Manager společnosti Canon Europe, říká: „Tlak na digitalizaci papírových dokumentů a pracovních toků za poslední rok vzrostl. Spony mohou být významnou překážkou v procesu zachycování informací. Jejich ruční odstranění vyžaduje spoustu času a úsilí a existuje riziko roztržení nebo poškození dokumentů. Tím, že nabízíme rychlé odstranění spon pomocí automatického odstraňovače sponek A1 spolu s rychlými produkčními skenery imageFORMULA, umožňujeme zákazníkům výrazně zvýšit produktivitu. Velký užitek z času a úsilí, které ušetří, budou mít zejména centralizované digitální podatelny a skenovací kanceláře, interní týmy na úřadech, v bankovnictví, zdravotnictví, logistice, ale i ve výrobě nebo ve školství.“

Další informace o tomto novém automatickém řešení najdete zde.


O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.