Nová platforma integrovaných flash pamětí společnosti Western Digital přináší nezbytný základ pro novou vlnu chytrých a propojených mobilních technologií

Možnosti společnosti Western Digital díky vertikální integraci umožní rozvoj řešení na míru s technologií UFS 3.1 u nových příležitostí v rostoucím odvětví mobility

San José, Kalifornie, 26. května /Praha, 27. května 2021 – společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes na online tiskové konferenci Flash Perspective představila novou platformu integrovaných flash pamětí pro standard UFS 3.1 (Universal Flash Storage). Nová řešení usnadní práci i zábavu u aplikací mobilních zařízení, automobilového průmyslu, internetu věcí, AR/VR realit, dronů a dalších rostoucích segmentů, které mění způsob našeho života.

V rostoucím mobilním světě, který je stále v režimu „on“, stále připojený a stále dostupný, poskytuje jedinečná platforma Western Digital UFS 3.1 ve standardu specifikací JEDEC UFS 3.1 rychlost, spolehlivost a budoucí univerzálnost, se kterou zákazníci počítají, aby mohli vyrobit malá, štíhlá a lehká řešení. Se silou možností vertikální integrace pro optimalizaci technologie NAND, firmwaru, řešení ovladačů, softwaru a dalších ovladačů může Western Digital efektivně navrhovat řešení na míru pro celou řadu trhů, včetně mobilních technologií, internetu věcí, automobilového průmyslu a dalších segmentů trhu – při posílení architektury UFS 3.1. Tato nová platforma stanoví nové benchmarkové hodnoty a očekává se, že poskytne zlepšení výkonu sekvenčního zápisu až o 90 % ve srovnání s předešlou generací. Toto vylepšení pomůže využít potenciálu rychlostí nahrávání 5G a Wi-Fi 6 pro přenos dat a přinese lepší práci s daty a vyšší zážitky při přehrávání mediálních souborů, jako je video 8K, a současně vylepší výkon pro aplikace, jako je režim sekvenčního focení.

„Jen lehce se dnes dotýkáme toho, jaké služby, technologie a zařízení budou dostupné v mobilním světě, ale jedna věc je jasná, klíčem k úspěchu bude úložiště flash,” říká Huibert Verhoeven, viceprezident společnosti Western Digital pro automotive, mobilní řešení a pro rostoucí obchod s flash technologií, a dodává: „S naší novou platformou UFS. 3.1 otevíráme nové příležitosti, které dosud neexistovaly. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat ve spolupráci s našimi zákazníky a napomáhat jim navrhovat řešení a poskytovat těmto řešením přidanou hodnotu a odlišovat je.”

Western Digital již produkty na základě této platformy vyrábí. Nejprve přichází s novou produktovou řadou pro mobilní a zákaznické aplikace. Současně spolupracuje s partnery pro hardware ve svém ekosystému a připravuje produkty pro využití u jejich nadcházejících řešení. Očekává se, že produkty nové platformy budou uvedeny na trh ve druhé polovině roku 2021

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

Western Digital a logo Western Digital jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích poboček ve Spojených státech a případně dalších zemích. Veškeré ostatní známky jsou majetkem příslušných společností. 

Specifikace produktu se mohou změnit bez předchozího oznámení. Zobrazené obrázky se mohou lišit od skutečných produktů. Ne všechny produkty jsou dostupné ve všech regionech světa.