Western Digital posiluje herní řadu WD_Black o tři nová řešení s disky SSD

Nová úložiště přinášejí rychlost a kapacitu, kterou hráči potřebují pro rychlý přístup ke svým oblíbeným hrám

San José, Kalifornie, 26. května /Praha, 27. května 2021 – společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC)  dnes na online tiskové konferenci Flash Perspective představila tři nová úložiště SSD z portfolia produktů řady WD_Black™, které poskytují hráčům po celém světě rychlost a vysoký výkon s lepším zážitkem ze hraní her pro upgrade stolních počítačů a herních konzolí nové generace.

„Naše značka WD_Black prezentuje jasný a jednoduchý slib všem hráčům – rychlé a spolehlivé úložiště, které zlepší jejich hraní,” říká Rob Soderbery, výkonný viceprezident a generální manažer společnosti Western Digital pro obchod s flash paměťovými médii, a dodává: „Dohromady s dnes představenými novými produkty má portfolio řady WD_Black rozličná řešení využívající technologii flash, a tak každý hráč – začátečník i ten pokročilý – může objevovat bohatý svět dnešních invenčních her.” 

“Během minulých let se grafika a přesnost pohlcujícího světa her stala intenzivnější a flash technologie se stala důležitým bodem pro vylepšení herních zážitků. Hráči potřebují nejen vice ukládací kapacity, potřebují rychlost pro rychlý přístup ke hrám tak, aby mohli okamžitě naskočit do bohatého herního prostředí a užít si hraní her tak, jak to tvůrci her zamýšlejí,” říká Geoff Keighley, legenda herního světa a hostitel soutěže The Game Awards.

V prostředí na pomezí her a zábavy přináší značka WD_Black inovativní portfolio řešení pro ukládání dat přizpůsobené potřebám hráčů. Nové produkty z herního portfolia WD_Black jsou:

Interní SSD disk WD_BLACK SN750 SE NVMe – tento disk umožní počítačovým nadšencům a hráčům zvýšit výkon jejich PC nebo notebooku, posunout jej na vyšší úroveň a zlepšit zážitek z hraní, a to díky technologii4 PCIe Gen4 a novému ukládacímu prostoru pro více her. Tento interní disk je bez mezipaměti DRAM (DRAM-less) a je posílen technologií PCIe Gen4 (zpětně kompatibilní s PCIe Gen3). Disk přináší rychlosti čtení až 3 600 MB/s5. Oproti svým předchůdcům má až o 30 % nižší spoteřbu6, proto mohou hráči na noteboocích očekávat delší čas pro hraní mezi nabíjením baterie. Aplikace WD_BLACK Dashboard monitoruje stav disku a optimalizuje v herním režimu špičkový výkon dokonce během streamování.

Cena/Dostupnost: SSD disk WD_BLACK SN750 SE NVMe bude k dostání v kapacitách 250 GB, 500 GB a 1 TB7. Cena začíná na 69 EUR. Disky je možné již nyní předobjednat na Western Digital Store a postupně budou k dostání u vybraných prodejců Western Digital, etailerů, resellerů a systémových integrátorů v létě 2021.

Herní SSD disk WD_BLACK D30 Game Drive – je určen především pro hráče na konzolích, kteří chtějí omezit čas načítání a rychleji se dostat do hry. Elegantní a vysoce výkonné úložiště s diskem SSD přináší rychlosti až 900 MB/s5. Hráči tak mohou trávit vice času samotným hraním a méně času mazáním her, protože toto úložiště přináší rozšířenou kapacitu až 2 TB7 pro ukládání až 50 her8. Navržen pro perfektní doplnění herních konzolí nové generace, disk má odnímatelný stojánek a je možné jej umístit kamkoli v blízkosti herního systému. 

Cena/Dostupnost: Herní SSD disk WD_BLACK D30 Game Drive bude k dostání v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB7. Cena začíná na 159 EUR. Disky je možné již nyní předobjednat na Western Digital Store a postupně budou k dostání u vybraných prodejců Western Digital, etailerů, resellerů a systémových integrátorů v létě 2021.

Herní SSD disk WD_Black D30 Game Drive pro Xbox – tento disk je vytvořen pro završení zážitků z hraní na herní konzoli Xbox. Tato verze herního SSD disku WD_Black D30 Game Drive je oficiálně licencovaná a nabízí zvýšené rychlosti a kapacity zabalené v kompaktním designu inspirovaném konzolí Xbox. Hráči mohou jednoduše disk připojit a rychle začít budovat svou knihovnu her nebo vytvářet prostor na své konzoli pro hry nové. Je také možné hrát přímo z disku oblíbené předchozí starší hry2. Součástí produktu je i měsíční členství ve službě Xbox Game Pass Ultimate s přístupem k vice než stovce her pro konzole i PC včetně online hraní na konzoli v režimu multiplayer3.

Cena/dostupnost: Herní SSD disk WD_BLACK D30 Game Drive SSD pro Xbox je dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB7. Cena začíná na 168 EUR. Disky je možné již nyní předobjednat na Western Digital Store postupně budou k dostání u vybraných prodejců Western Digital, etailerů, resellerů a systémových integrátorů v létě 2021.

Pro vice informací k uvedeným produktům a k celému portfolio řešení pro hraní her WD_Black navštivte stránky www.WDBLACK.com nebo nás sledujte na sítích Twitter, Instagram, Facebook a Twitch.

1Kompatibilní s PlayStation™ 5 pro hraní a ukládání her pro PS4™; hry pro PS5™ disk archivuje. Hry pro PS5 archivované na disku musí být před hraním přeneseny na konzoli. 

2Pro hraní a ukládání her pro Xbox One™, archivování her pro Xbox Series X|S. Na disku uložené hry pro Xbox Series X|S musí být před hraním přeneseny na konzoli. Pokud byla hra zakoupena a nahrána z disku může být originální disk vyžadován pro ověření vlastnictví. Je vyžadováno internetové připojení a aktivní účet Xbox.

3Služba Xbox Game Pass Ultimate na zkoušku po dobu jednoho měsíce pouze pro nové členy Xbox Game Pass. Omezení: 1x na osobu/účet. Dostupné po omezenou dobu. Více informací na obalu produktu.

4Technologie PCIe Gen4 vyžaduje kompatibilní základní desku. Disk WD_BLACK SN750 SE je zpětně kompatibilní s PCIe Gen3

5Pro popis přenosových rychlostí je 1 MB = 1 milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování. Výkon se může lišit v závislosti na hostitelském zařízení, podmínkách používání, kapacitě disku a dalších faktorech,

6Ve srovnání s SSD diskem WD_BLACK SN750 NVMe za použití testu MobileMark 2018 Average Active Power.

7Pro popis ukládací kapacity, 1 GB = jedna miliarda bajtů a 1 TB = jeden bilion bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší v závislosti na operačním prostředí.
8Počet her na základě průměrné velikosti 36 GB na hru. Počet her se liší v závislosti na velikosti souboru, formátování a dalších programech a faktorech