Geis CZ: Podpořili jsme Ligu vozíčkářů

Omezení setkávání a home office „přikoval“ mnohé lidi doma a znemožnil sportování. Společnost Geis CZ se ale rozhodla podpořit pohyb svých zaměstnanců a zapojila se do Virtuálního charitativního běhu. Ke svému 30. výročí ho vyhlásila Liga vozíčkářů ve spolupráci s projektem Rozběháme Česko. 

Společnost Geis svým zaměstnancům uhradila startovné a oni se tak mohli směle pustit do zdolávání kilometrů. V období od 22. do 28. března si každý „závodník“ určil jakoukoli trasu a pomocí speciální mobilní aplikace evidoval uběhnuté případně nachozené kilometry. „Když jsme se k běhu přihlásili, nečekali jsme, že se naši zaměstnanci do této akce vrhnou s takovou vervou. Přihlásilo se jich 53 a jako cílovou metu si vytkli zdolat 2300 kilometrů,“ říká Kristýna Copková, marketingová manažerka ze společnosti Geis CZ. 

A jak to celé dopadlo?

Tým Geis zdolal celkem 2335,123 kilometru, což je mimochodem délka hranic České republiky, a obsadil neuvěřitelné 5. místo z celkem 212 přihlášených týmů. „Pro Ligu vozíčkářů jsem vyběhali 12 tisíc korun a celkový finanční výtěžek akce byl 459 064 korun, což více než trojnásobně překonalo očekávání pořadatelů,“ dodává Kristýna Copková.


Mapa s rozdělením krajů dle naběhaných/ušlých kilometrů zaměstnanci Geis CZ

Lidem s tělesným postižením tento výtěžek částečně pokryje náklady spojené s nákupem Redcord Workstation, což je zařízení určené pro komplexní terapii klienta a pohybové cvičení. Zároveň jim budou získané finance dotovat rehabilitační služby.

Jeden z nejobdivuhodnějších výkonů předvedl David Procházka, dispečer modletické pobočky. Jeho celkem 132,59 kilometru se v celkovém pořadí dostalo na úžasné 6. místo ze 1758 přihlášených účastníků a podporovatelů. „Sportuji celý život, věnoval jsem se hlavně týmovým sportům jako je fotbal, hokej nebo házená, ale jak jsme já i moji spoluhráči stárli, všichni kolem mě začali vynechávat. A tak jsem přešel na běh, při kterém nikoho dalšího nepotřebuji,“ říká David Procházka, který běhá už sedm let a má za sebou šest maratonů. Obvykle je „dává“ v závodě za tři a půl hodiny.

„Když se člověk přehoupne přes první půlmaraton, tak pak už je to jen o hlavě,“ usmívá se David Procházka s tím, že „normálně“ běhá asi 17 kilometrů při každém běhu, což je v průměru 80-100 kilometrů za týden. „V rámci běhu pro vozíčkáře jsem ale musel přidat. Na běhání jsem měl jen pět dnů. Můj nejdelší běh byl 33,5 kilometrů, které jsem zdolal za 3 hodiny a 19 minut,“ uvádí David Procházka. „Jsem běžec samotář, ale běhám zásadně bez sluchátek. To je totiž ten pravý relax, kdy si člověk krásně srovná myšlenky. A teď, když to navíc bylo spojeno s dobrou věcí, tak to byla dvojnásobná radost,“ uzavírá.

Více informací na: www.geis.cz

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 100 lidí a v roce 2020 vygeneroval obrat 1, 002 miliardy EUR.

Do skupiny patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (paletové / kusové a celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby: kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, kontraktní logistiku včetně vývoje a výroby obalů, od jednoduchého skladování až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1500 pracovníků na 35 pobočkách. V letošním roce společnost Geis CZ slaví 30 let na českém trhu.

Označeno tagem