Staň se klimatickým šampionem společně s Cartoon Network!

Cartoon Network zahajuje iniciativu Klimatičtí šampioni a vybízí děti k akci skrz nové webové stránky s denními výzvami

Projekt podporuje Světový fond na ochranu přírody (WWF)

Cartoon Network zve děti v České republice, aby se zapojily do boje proti změně klimatu a přijaly výzvu stát se klimatickými šampiony. K tomuto účelu vznikly nové webové stránky, které mají za cíl inspirovat a zapojit děti k malým krokům, díky kterým mohou výrazně přispět ke zdraví planety.

Iniciativa Cartoon Network Klimatičtí šampioni vznikla ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody. Centrem kampaně je mikrostránka, která nabízí bezpečné místo, kde se mohou děti dozvědět více o klimatických změnách a nechat se inspirovat dalšími dětmi z celého světa, které se rozhodly přispět k udržitelnosti a ochraně klimatu. Speciálně navržené denní výzvy byly testovány dětmi a jsou vytvořeny tak, aby je motivovaly k malým změnám doma, ve škole i kdekoliv jinde.

Výzvy jsou zařazeny do kategorií dle témat, některé z nich jsou spojené s klíčovými daty týkající se klimatu jako je Světový den životního prostředí (5. června) a Světový den oceánů (8. června). Dokončením výzev získávají klimatičtí šampioni digitální odměnu, díky které mohou virtuálně pěstovat na své zahradě.

Celkem je připraveno více než 100 malých výzev, kterých se děti mohou zúčastnit. Dále na stránkách naleznou kvízy, hry a informativní videa. Součástí aktivit bude i interaktivní mapa, která bude v reálném čase informovat o ekologických aktivitách dětí napříč zúčastněných zemí.

Staň se klimatickým šampionem Cartoon Network a přispěj ke změně! Navštiv stránky https://cartoonnetworkclimatechampions.com/cs-cz a dozvíš se více.

O společnosti WarnerMedia WarnerMedia je přední mediální a zábavní společnost, která vytváří a distribuuje prémiový, populární obsah globálnímu publiku prostřednictvím svých značek zahrnujících HBO, HBO Max, Warner Bros., TNT, TBS, truTV, CNN, DC Entertainment, New Line, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies a další. Součástí organizace je také společnos Xandr, poskytující reklamní služby pro značky, vydavatele a spotřebitele.