Interaktivní kurzy ukazují, jak hackeři proniknou do nemocniční sítě pomocí chytré žárovky nebo vydíráním recepčního

PRAHA – 3. června 2021 – Vzdělávání je důležitou součástí ochrany před kyberhrozbami a útoky. Platí to pro bezpečnostní týmy, management i koncové uživatele. Kyberbezpečnostní společnost Check Point® Software Technologies se snaží přistupovat inovativně k ochraně i ke vzdělávání, proto do svých kurzů vkládá také nejrůznější herní prvky (gamification) a zábavnou interaktivní formu.

Pro úspěšný boj s hackery je důležité pochopit, jak přemýšlí, jejich motivace, techniky a taktiky. Check Point proto představil první kyberbezpečnostní únikovou hru na světě s příznačným názvem Cyber Escape Room. Vžijete se do role hackera, který se pomocí sociálního inženýrství a s využitím veřejných informací na Facebooku snaží například vydírat recepčního a přinutit ho ke kliknutí na škodlivý odkaz. Do nemocniční sítě proniknete také pomocí zastaralého firmwaru v chytré žárovce nebo jiném IoT zařízení, protože ne vždy jsou ventilátory, dávkovače morfia, ultrazvuky nebo třeba rentgeny aktualizované a záplatované.

Praktickou formou probíhá i řada dalších vzdělávacích kurzů. Check Point se snaží účastníkům ukázat, jak hackeři zneužívají zranitelnosti a jak pracují. Zkušenosti s temnou stranou potom mohou využít pro lepší ochranu organizací a předvídání následujících kroků zločinců.

Hru o trůny všichni dobře znají, ale seznamte se s Hrou o cloudy. Jako kyberbezpečnostní expert se budete snažit pomoci hernímu studiu vyřešit bezpečnostní incident s únikem dat z nově nastaveného cloudového prostředí. Dalším příkladem praktického kurzu je Čaroděj ze země OS, kdy na pozadí dramatického příběhu o záchraně světa před jadernou hrozbou v rukou šíleného diktátora musíte proniknout do cílové sítě. V tomto kurzu se účastníci naučí pracovat se zranitelnostmi v operačních systémech. Druhá část s filmovým názvem APPocalypse Now se zaměřuje na zranitelnosti v aplikacích, útoky hrubou silou a další techniky, ale také jak využít trojan pro přístup do sítě s jaderným programem.

Bohužel sledujeme řadu sofistikovaných útoků na nemocnice a zdravotnická zařízení, na vodárny, elektrárny, kritickou infrastrukturu, celá města i státy, takže je nutné ukazovat různé scénáře a připravit na ně novou generaci kyberbezpečnostních expertů.

Check Point připravil například i scénář, kdy je potřeba ochránit velkou e-commerce organizaci Fruits&Veggies, která provedla akvizici malého technologického startupu TalkAI. Protože hackeři nečekají s ransomwarovými, phishingovými a dalšími útoky, až se povede novou divizi začlenit a zabezpečit. Mnoho hrozeb nepřichází zvenčí, ale číhá uvnitř organizace.

Je to samozřejmě jen malá ukázka, Check Point nabízí nejrůznější úrovně školení, technická i obecná a široký záběr témat od hackování a ochrany infrastruktury, webových stránek až po IoT a Wi-Fi.

„Check Point v rámci svého vzdělávání využívá stovky specializovaných školitelů a spolupracuje se stovkami partnerů a renomovaných vzdělávacích organizací a platforem. Do největší světové kyberbezpečnostní akademie Check Point SecureAcademy je například zapojeno více než 100 univerzit ze 40 zemí po celém světě, včetně Mendelovy univerzity v Brně, kde se studenti v rámci výuky dozví klíčové informace potřebné k ochraně před hackery,“ říká Miloslav Lujka, Head of Channel, Check Point Software Technologies.

Check Point se může pochlubit i prvním místem v CISO podcastech Google a druhou příčkou v podcastech CISO na Spotify

Sledujte novinky o společnosti Check Point:
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware
Blog: http://blog.checkpoint.com 
YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Chrání zákazníky před kyberútoky 5. generace prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných pokročilých cílených hrozeb. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, Infinity Total Protection s pokročilou prevencí hrozeb 5. generace, a tato kombinovaná produktová architektura chrání podnikové sítě, cloudová prostředí a mobilní zařízení. Check Point navíc poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější nástroje pro správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.