Vojenské vrtulníky H-1 nalétaly přes 400 tisíc letových hodin

Stroje AH-1Z Viper a UH-1Y Venom nabízejí ve vojenském letectví bezkonkurenční výhodu  

Fort Worth, Texas (3.června 2021) – Smíšená flotila útočných bojových a víceúčelových vrtulníků H-1, strojů AH-1Z Viper a UH-1Y Venom, společně nalétala přes 400 000 letových hodin. Specializované vojenské vrtulníky Viper a Venom, které Bell Textron Inc. (NYSE: TXT) vyrobil pro potřeby Námořní pěchoty Spojených států amerických (USMC), se od roku 2010 nasazují v širokém spektru nejrůznějších vojenských operací po celém světě. 

„Významný milník 400 000 hodin je výsledkem vysokého nasazení mužů a žen, kteří každý den se strojích létají a udržují je v provozu,“ uvedl Mike Deslatte, viceprezident a ředitel programu Bell H-1. „Program AH-1Z a UH-1Y ilustruje důležitost spolupráce mezi průmyslem a ozbrojenými silami; to nám pomůže si i v budoucnu udržet zásadní konkurenční výhodu nad nepřátelskými silami.”

Rekordní program v rámci Námořní pěchoty Spojených států počítá s dodávkou celkem 349 strojů H-1, v níž budou zahrnuty modely AH-1Z Viper i UH-1Y Venom. Pro námořní pěchotu se budou vyrábět až do roku 2022, poté i pro zahraniční vojenské partnery. Očekává se, že letouny budou sloužit u námořní pěchoty až do roku 2040. Pomocí rozmanitých modernizačních programů hodlá Bell podporovat jejich nasazení a provoz. Cílem je udržet jejich spolehlivost, schopnost přežití a vysokou bojovou účinnost na neustále se měnícím a vyvíjejícím bojišti. 

Modernizační projekty zahrnují úpravy a plánovaná vylepšení, jako je například integrace nového datového spojení Link-16. Ty mají zajistit, aby si platforma H-1 udržela technologický náskok a bojové schopnosti po celou dobu své životnosti.

„Skutečnost, že se nám podařilo dosáhnout této důležité mety, se zakládá na tisících hodin práce a skutečném týmovém úsilí,“ uvedl plukovník Vasilios Pappas, programový manažer PMA-276. „Piloti, mechanici, inženýři a všichni pracovníci programu spolu s našimi průmyslovými partnery společnými silami zajišťují bezpečný a efektivní provoz strojů H-1, které už šest desetiletí chrání naše vojáky. Navíc jim díky začlenění nových prvků budou oporou i v budoucnu.“

Útočné schopnosti AH-1Z Viper kombinují dlouhý dolet se specializovanou výzbrojí proti pozemním, námořním nebo leteckým cílům. Vrtulník UH-1Y Venom je konstruovaný jako univerzální víceúčelová platforma, která může na bojišti plnit jakoukoli funkci, a to při zásobování, během nasazení vojsk, v rámci blízké letecké podpory a mnoho dalších. Stroje H-1 v kontextu vojenského letectví sdílejí unikátní charakteristiku – 85% shodnost společných hlavních systémů i dílů. To námořní pěchotě umožňuje rychle sdílet kritické komponenty, vylepšovat logistickou podporu i výcvik potřebný k provozu strojů v náročných podmínkách. 

Vrtulníky Viper a Venom slouží k operacím na moři i na souši. Od momentu výroby jsou rovněž přizpůsobeny pro námořní provoz.  Výhody námořního provedení strojů H-1 spočívají v tom, že jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům. To jim vylepšuje ochranu před přírodními živly a současně zabezpečuje spolehlivý provoz v rozmanitém prostředí od pouště a moře přes sníh až po vysoké hory.

###

O společnosti BELL

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme představy o zážitku z letu – a o tom, kam nás může zavést. Jsme průkopníci. Jako první jsme překonali zvukovou bariéru a certifikovali komerční vrtulník. Podíleli jsme se na první lunární misi NASA a na trh jsme uvedli pokročilé systémy překlopných rotorů. Dnes definujeme budoucnost pokročilé letecké mobility. Jako stoprocentní dceřiná společnost společnosti Textron Inc. se sídlem ve Fort Worthu v Texasu máme strategické pobočky po celém světě. A protože téměř čtvrtina našich zaměstnanců prošla vojenskou službou, je pomoc armádě při plnění jejích úkolů naší vášní. Naše průlomové inovace přinášejí našim zákazníkům především výjimečné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A vždy s bezpečností na prvním místě.

O společnosti TEXTRON INC.

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: http://www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě mohou promítat výnosy nebo popisovat strategie, cíle, výhled nebo jiné nehistorické záležitosti; Tato výhledová prohlášení hovoří pouze k datu jejich vydání a nepřijímáme žádnou povinnost je aktualizovat. Tato prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou podstatně lišit od těch, které jsou vyjádřeny nebo implikovány takovými výhledovými prohlášeními, mimo jiné včetně změny priorit nebo omezení v USA. Vládní rozpočet na obranu, včetně rozpočtů souvisejících s vojenskými operacemi v zahraničí; naše schopnost plnit očekávaný výkon a kontrolovat náklady na základě smluv s USA Vláda; Spojené státy. Schopnost vlády jednostranně upravit nebo ukončit s námi smlouvy s USA Pro pohodlí vlády nebo pro naše neplnění, změnu příslušných postupů při zadávání zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržení plateb nebo pozastavení či vyloučení nás jako dodavatele, který je oprávněn přijímat budoucí zakázky; změny v prioritách financování zahraničních vojenských sil nebo rozpočtová omezení a stanovení nebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.