HTC VIVE zahájilo předobjednávky virtuální reality Vive Focus 3

Nejpokročilejší nezávislý headset s magnéziovým tělem, 5K rozlišením a špičkovou ergonomií si zájemci mohou objednat již 10. června.2021.

Praha, 8. června 2021 – Společnost HTC VIVE dnes oznámila termín zahájení předobjednávek nejnovějšího headsetu pro profesionální VR VIVE Focus 3. Novinka nabízí 5K rozlišení, 120° FOV, 90Hz obnovovací frekvenci a zobrazovače eliminující screen-door efekt. Poskytne tak nekompromisní vizuální zážitky i pocit pohlcení. O jeho pohon se stará vylepšený chipset Qualcomm Snapdragon XR2 s heat-pipe a aktivním chlazením, které zajišťuje optimální podmínky pro nepřetržitý běh na plný výkon. Nechybí ani prémiové zpracování s magnéziovým tělem pyšnícím se o 20 % nižší hmotností a 500 % vyšší odolností než běžně používané plasty.

Herny a veřejné provozy ocení implementaci výměnné baterie s indikátorem nabití, kterou lze vyměnit během okamžiku. Headset tak může sloužit bez odstávek pro nabíjení a obsluha pozná nutnost výměny baterie prostým pohledem i ve chvíli, kdy jej klient používá. Praktickým detailem je i magnetické uchycení přední i zadní stélky, díky kterým je možné headset připravit pro nového klienta během okamžiku.

Výrobce neopomněl ani ergonomii a komfort umožňující hodiny pobytu ve VR. Jemné nastavení vzdálenosti mezi očima (IPD) zlepšuje vizuální zážitek a odstraňuje nepřirozené namáhání okohybných svalů. Krční svalstvo pak ocení perfektní předozadní vyvážení, díky kterému headset nepřevažuje hlavu vpřed. Vše završují propracované reproduktory s dvěma měniči, zajišťující nekompromisní zvukový zážitek.

HTC VIVE Focus 3 i s 24měsíční zárukou pro podnikatele bude možné předobjednat od 10. června 2021 za cenu 37 590 Kč v obchodě Alza.cz a na webu www.vive.com.

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojení s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.

Označeno tagem