Gebrüder Weiss expanduje v Bulharsku

Praha, 10. června 2021 – Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss přebírá aktivity společnosti Rhenus Bulharsko, čímž posiluje svou pozici v jihovýchodní Evropě. Kupní smlouva byla nedávno podepsána v Sofii a akvizice nyní čeká na schválení příslušnými antimonopolními úřady. 

„Akvizice zákazníků a zaměstnanců společnosti Rhenus Bulharsko zdvojnásobuje velikost naší dlouholeté a úspěšné jednotky v Bulharsku a představuje další významný krok v našem rozvoji. Jsme schopni výrazně rozšířit naši přítomnost na bulharském trhu mezinárodní spedice a logistiky a posílit naši distribuční síť o další pobočky,“ říká Wolfram Senger-Weiss, CEO společnosti Gebrüder Weiss. „Tato akvizice představuje náš vstup do oblasti doručování zboží do domu v Bulharsku a rozšiřuje naše geografické pokrytí v regionu.“ 

„Našim zákazníkům v České republice přinese posílení naší pozice v Bulharsku ještě hustší pobočkovou síť a v důsledku tedy lepší pokrytí daného území a rozšíření našich služeb,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Společnost Rhenus působí v Bulharsku již řadu let se svojí centrální pobočkou v hlavním městě Sofii. Její distribuční síť zahrnuje další lokace v Plovdivu na Thrácké rovině a v přístavu Varna u Černého moře, který je nejdůležitějším dopravním uzlem a bránou k severovýchodu země. 

„Velmi nás těší, že jsme ve společnosti Gebrüder Weiss našli dlouholetého partnera, který bude společně se stávajícími zaměstnanci úspěšně pokračovat ve vedení poboček společnosti Rhenus v Bulharsku,“ říká Alexander Gečev, generální ředitel společnosti Rhenus Bulharsko. Akvizice zahrnuje pobočky v Sofii, Burgasu, Svilengradu, Varně a Plovdivu. Všichni dosavadní pracovníci na dotyčných pobočkách se stanou zaměstnanci Gebrüder Weiss, manažerský tým společnosti Rhenus Bulharsko poskytne podporu při realizaci transformačních procesů.

Gebrüder Weiss působí v Bulharsku od roku 1993. Ve svých dvou pobočkách v Sofii (Elin Pelin) a Varně nabízí služby v oblasti pozemní, letecké a námořní přepravy a logistických řešení. Do budoucna se počítá také se vstupem do segmentu B2C, službou Home Delivery společnost již nyní dominuje trhu doručování koncovým uživatelům v několika zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Při podpisu smlouvy v Sofii, Bulharsko (zleva): Alexander Gechev (Managing Director Rhenus Bulgaria), Marieta Grigorova (Managing Director Gebrüder Weiss Bulgaria), Thomas Moser (ředitel a Regional Manager oblasti Černého moře a Společenství nezávislých států, Gebrüder Weiss) zdroj: Gebrüder Weiss / Denny Kirilova

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.