Na český trh míří výrobce smartphonů OPPO

Aktuálně jeden z největších světových výrobců smartphonů přinese na český trh telefony připravené na 5G sítě, se špičkovou výbavou a za dostupné ceny.

Praha 17. června 2021 – Už brzy na náš trh oficiálně vstoupí značka OPPO, která ve světě v současné době trhá rekordy a obsazuje přední příčky nejprodávanější značky na trhu mobilních telefonů. Na český trh vstoupí se smartphony z řady OPPO Reno5.

Společnost OPPO byla založena v roce 2004 a velmi rychle si získala silnou pozici na trhu. V současné době je OPPO jedním z největších výrobců smartphonů na světě. Meziročně firma pak roste o desítky procent, a to i v této době, kdy se růst konkurenčních společností často naopak zpomaluje. K více než 40 zemím na 5 kontinentech s oficiálním zastoupením značky OPPO se nyní připojí i Česká republika.

Zaměření na inovace a design

Aby mohla značka OPPO na vysoce konkurenčním trhu mobilních telefonů uspět, investuje miliardy dolarů do výzkumu a vývoje a spolupracuje s předními světovými designéry. Jen v roce 2019 investovala společnost OPPO do výzkumu 1,42 miliardy dolarů a v následujících třech letech investuje další 7,2 miliardy dolarů. OPPO provozuje 6 výzkumných institutů a 4 výzkumná centra, ve kterých pracuje přes 10 000 vědců a výzkumníků – to je 25 % všech zaměstnanců společnosti. Produkty OPPO vznikají v 9 výrobních centrech vybavených nejmodernějšími technologiemi. Ze 70 % je výroba plně autonomní a na 90 % je automatizováno testování produkce.

Expresní nabíjení a špičkové fotoaparáty

Při vývoji smartphonů se OPPO soustředí především na špičkovou kvalitu fotografií a displejů nebo na extrémně rychlé dobíjení baterií. Jedním z hlavních cílů značky je také zpřístupnit široké veřejnosti nejnovější mobilní síť 5G, a to i v nižších produktových řadách. 

Technologie patentovaného bleskového nabíjení SuperVOOC/VOOC umožňuje dobíjení baterií smartphonů výkonem až 65 wattů. V závislosti na konkrétním produktu a kapacitě dané baterie to u průměrného OPPO zástupce znamená až 2 hodiny telefonování po 5 minutách dobíjení i dobití smartphonů na 95 % kapacity baterie za pouhých 30 minut.

Pro značku OPPO je také důležitý design produktů, ale ne na úkor kvality nebo užitné hodnoty, právě naopak. I k designu značka přistupuje tak, aby bylo používání jejích produktů především pohodlné a praktické. 

OPPO smartphony běží na OS Android, který je doplněný o vlastní uživatelsky přívětivou nadstavbu ColorOS. To uživatelům umožňuje kreativní nastavení prostředí telefonu podle vlastních preferencí, zvyklostí nebo třeba nálady. 

Vstup na trh značka zahájí prodejem zástupců produktové řady OPPO Reno5. Postupně však bude OPPO na český trh uvádět další produkty ze svého portfolia, například sluchátka.

Značka OPPO oficiálně vstoupí na český trh v horizontu několika týdnů, a to spolu se speciální nabídkou. 

_________________________________________________________________

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka na poli chytrých telefonů a zařízení. Svůj první mobilní telefon společnost uvedla na trh již v roce 2008 a od samého začátku se snaží do technologií vkládat své srdce i duši.  Zároveň neúnavně usiluje o dokonalou harmonii designu a inovací. Dnes OPPO nabízí širokou škálu chytrých zařízení v čele se sériemi smartphonů s označeními Find a Reno. Mimo ta poskytuje OPPO svým uživatelům vlastní softwarovou nadstavbu uživatelského prostředí ColorOS. OPPO působí ve více než 40 zemích světa. Po celém světě má také 6 vlastních výzkumných ústavů a 5 center výzkumu a vývoje. V Londýně sídlí OPPO International Design Center. Po celém světě má OPPO více než 40 000 zaměstnanců. 

Označeno tagem