Očkování cizinců proti COVID-19: Slavia pojišťovna uhradí očkování svým klientům

Praha, 21. června 2021 – Od 11. června 2021 je možné provádět registraci na očkování proti onemocnění COVID-19 pro samoplátce a cizí státní příslušníky, kteří jsou pojištěni prostřednictvím komerčního zdravotního pojištění. Slavia pojišťovna a.s. tak, jak avizovala již od samotného počátku pandemie, uhradí toto očkování všem svým klientům, kteří mají sjednáno Komplexní zdravotní pojištění cizinců                    s délkou platnosti delší 90 dní. 

Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny: 

„Již před několika měsíci jsme jasně deklarovali naši připravenost hradit toto očkování klientům, kteří mají u nás sjednáno tzv. komplexní zdravotní pojištění. Tedy produkt určený pro cizince s dlouhodobým pobytem na našem území. Nutnost dosažení co nejvyššího procenta naočkovaných osob, bez ohledu na národnost, typ pojištění či finanční situaci, vnímáme jako velmi důležitý a zásadní krok k zvládnutí této situace. I proto velmi vítáme, že Ministerstvo zdravotnictví již umožnilo i samoplátcům a cizincům registraci a očkování. Toto očkování uhradíme všem našim klientům, kteří mají sjednáno Komplexní zdravotní pojištění cizinců s délkou platnosti delší 90 dní.“ 

Registraci tyto osoby mohou provést přes webovou stránku https://registrace.mzcr.cz/. Slavia pojišťovna a.s. následně proplatí náklady na očkování ve výši 850,- Kč za jednu dávku očkování. Proplácení, refundace nákladů, bude provedena až po aplikaci 2. očkovací dávky. Jak přesně pro refundaci nákladů postupovat naleznou klienti v několika jazycích na stránkách pojišťovny (www.slavia-pojistovna.cz).  

O společnosti Slavia pojišťovna a.s.

Slavia pojišťovna, člen skupiny SPGROUP a.s. a expert na neživotní pojištění, staví na dlouholetých zkušenostech z pojišťovnictví, které sahají až do dob rakousko-uherské monarchie, do roku 1868. Je jedinou ryze českou pojišťovnou s tradicí na našem trhu již více než 150 let. Dnes patří mezi Top10 pojišťoven v České republice a patří mezi lídry v oblasti pojištění cizinců. Dlouhodobě se zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout zajímavé podmínky. Své služby poskytuje fyzickým osobám, živnostníkům, malým a středně velkým firmám, velkým korporacím či obcím a městům. Služby poskytuje i personálním agenturám a cestovním kancelářím. Prostřednictvím 17 poboček a více než stovky kontaktní míst obsluhuje více než 250 000 aktivních klientů. Ti mohou pojištění sjednávat, hlásit pojistné události či poskytovat fotodokumentaci k těmto pojistným událostem i plně online, přes webové stránky či on-line aplikace Slavia pojišťovny.