Rychlejší, robustnější, silnější: Kaspersky VPN Secure Connection přichází s novinkami pro bezpečnější připojení

21. června 2021 – Větší počet regionů, přes které se mohou uživatelé bezpečně připojovat k internetu, bohatší výběr streamovacích služeb a zpřístupnění funkce Kill Switch, která zabraňuje úniku dat uživatele při deaktivaci jeho VPN, i pro zařízení s operačním systémem iOS, nabízí nově aplikace VPN Secure Connection od společnosti Kaspersky. Tzv. virtuální privátní síť (VPN) se stává stále populárnějším nástrojem pro bezpečné připojení k internetu i využívání služeb, jež jsou geograficky omezeny.

Loňský rok poznamenaný pandemií Covid-19 přinutil miliony lidí trávit víc času doma a používat častěji svoje osobní zařízení místo firemních. Podle analýzy společnosti DoubleVerify se doba strávená konzumací on-line obsahu od začátku pandemie celosvětově zdvojnásobila, a to z průměrných 3 hodin a 17 minut v roce 2019 na 6 hodin a 59 minut v roce 2020. Do toho však streamovací služby začaly stále častěji geograficky omezovat přístup k částem svého obsahu, což znamená, že uživatelé z různých regionů nemusejí mít přístup k tomu samému obsahu. Proto výrazně stoupla popularita VPN, které umožňují toto omezení obejít.

Kill Switch nyní také na iOS

Kill Switch je bezpečnostní funkce VPN, která automaticky zablokuje internetové připojení uživatele v případě, že je jeho VPN deaktivována. To zajišťuje, že není ohroženo digitální soukromí uživatele a a jeho data neuniknou. Díky této možnosti se už uživatelé nemusejí obávat, že by se k informacím o jejich on-line aktivitách dostaly třetí strany. 

Tato funkce je nyní k dispozici i pro systém iOS, což znamená, že osobní údaje zákazníka jsou bezpečně chráněny na všech čtyřech platformách: Mac, Windows, Android a iOS. Funkce Kill Switch je k dispozici uživatelům s prémiovým předplatným.

Kill Switch pro iOS

Rozšíření globální dostupnosti a zlepšení kvality komunikace

Společnost Kaspersky neustále zvyšuje počet podporovaných zemí s cílem rozšířit dostupnost této služby uživatelům po celém světě. Služba Kaspersky VPN Secure Connection má nyní síť víc než 2 000 serverů víc než v 53 regionech a je dostupná na všech kontinentech kromě Antarktidy. Zároveň je v každé lokalitě k dispozici alespoň jeden fyzický server sítě Kaspersky. To umožnilo zlepšit stabilitu provozu a poskytnout uživatelům kvalitní a rychlé připojení k internetu.

V roce 2021 přidala společnost Kaspersky do seznamu dostupných lokalit 19 nových regionů. V současné době se lze prostřednictvím Kaspersky VPN Secure Connection připojit přes 53 lokalit po celém světě, přičemž v letošním roce se plánuje rozšíření pokrytí víc než na70 lokalit.

Přidání nových dostupných streamovacích služeb a rozšíření pokrytí pro Netflix

Mezi klíčové aktualizace patří také zajištění přístupu k místnímu obsahu. Pro rozšíření mediální nabídky a zajištění přístupu k důležitým zprávám a informacím zpřístupňuje Kaspersky VPN Secure Connection obsah z USA na streamovacích platformách, jako jsou Hulu, Disney+ a Amazon Prime Video, přičemž obsah z Velké Británie je k dispozici na BBC iPlayer. Pokud není katalog obsahu pro danou lokalitu k dispozici, má uživatel přístup k americkému katalogu pro Netflix/Hulu/Amazon Prime/Disney+ a k britskému katalogu pro BBC iPlayer.

Tým společnosti Kaspersky rozšířil také regionální pokrytí pro Netflix. Streamovací platforma je nyní dostupná i uživatelům v celém Německu a Japonsku. Zákazníci tak mohou sledovat své oblíbené filmy, seriály a sportovní pořady soukromě, bezpečně a bez omezení datové propustnosti.

„Exploze sběru dat – nejen z hlediska počtu výskytů, ale i rozmanitosti a rychlosti šíření tohoto fenoménu – vedla k obavám uživatelů o bezpečnost a soukromí. Vzhledem k masivnímu nárůstu množství osobních údajů ukládaných on-line a počtu služeb, které se je snaží získat, je jedním z nejlepších způsobů, jak je chránit a zabránit přístupu třetích stran, používání sítě VPN při připojování k internetu. Aby společnost Kaspersky zvýšila úroveň ochrany soukromí uživatelů, neustále vylepšuje všechny svoje produkty, včetně Kaspersky VPN Secure Connection. Aktualizovaná verze tohoto řešení umožňuje lidem udržet svá osobní data v bezpečí na všech platformách a zároveň využívat služby a stránky po celém světě,“ říká Marina Titova, vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky.

Řešení je k dispozici v bezplatné nebo prémiové verzi. Podrobnosti o nové verzi Kaspersky VPN Secure Connection se můžete dozvědět, nebo si rovnou ho stáhnout a koupit zde.

O společnosti Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com