Stříbrné Portu v kategorii FinTech soutěže Zlatá koruna 2021

Praha, 24. června 2021 – Z letošního ročníku soutěže Zlatá Koruna si odnáší Portu, první český robo-advisor, stříbrné ocenění v nejmladší kategorii FinTech. Za teprve tříleté působení online investiční platformy na českém trhu je to už druhé umístění v této prestižní soutěži. V roce 2019 se ve stejné kategorii umístilo Portu na 3. příčce. 

„Ocenění je především odměnou pro celý tým a také ukázka toho, že jdeme s Portu dobrým směrem. Posun o příčku v kategorii FinTech nás těší, protože moderní technologie ve spojení s progresivní finanční službou jsou tím, na čem stavíme. Pro letošní rok připravujeme zajímavé technologické novinky, ať už jde o redesign webu, mobilní aplikaci, zlepšení plánování portfolií a spousta dalšího. Věřím, že nás v příštím roce posunou o zbývající stupínek na vítěznou pozici,” říká Radim Krejčí, zakladatel a šéf Portu. 

V Portu je k dnešnímu dni registrováno necelých 54 tisíc uživatelů, kterým společnost spravuje aktiva ve výši 3,5 miliardy korun. Cíle Portu pro rok 2021 rozhodně nejsou malé. Podle Radima Krejčího by mělo Portu dosáhnout na konci roku 2021 na 5 miliard korun pod správou. „Cíl pět miliard na konci roku byl ambiciózní, ale už teď vidíme, že jej pravděpodobně překonáme. Portu má potenciál v objemech předehnat i velké české podílové fondy spravující aktuálně desítky miliard korun,” doplňuje Krejčí

Soutěž Zlatá koruna již 19 let oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od roku 2003 se do soutěže zapojují banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 196 produktů od 70 finančních společností. Nejlepší produkty v 15 kategoriích vybírá Finanční akademie složená z téměř čtyř set finančních odborníků.

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Na podzim 2020 Portu spustilo platformu opPORTUnity, na které umožnilo investorům účastnit se velmi úspěšné emise akcií Pilulka na pražské burze. Portu má nyní téměř 55 000 registrovaných uživatelů.