Samsung představuje rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021

Hráči po celém světě se mohou těšit na vynikající kvalitu obrazu, univerzální schopnosti a špičkový design

Praha 25. června 2021 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., světová jednička v oboru herních monitorů, uvádí na trh rozšířenou řadu herních monitorů Odyssey pro rok 2021. Hráči všech typů a úrovní se mohou těšit na vynikající obrazovou kvalitu a futuristický design. Od konce června budou na českém trhu k dispozici monitory Odyssey G50A (27“) za doporučenou maloobchodní cenu 11 990 Kč a Odyssey G70A (28“) za doporučenou maloobchodní cenu 18 990 Kč. V srpnu pak na trh přijdou i modely Odyssey G30A o úhlopříčkách 24“ a 27“, u nichž zatím nebyla cena pro český trh stanovena.

Rok 2020 patřil zakřiveným monitorům, letos Samsung nabízí širokou modelovou řadu herních monitorů Odyssey v plochém provedení s úhlopříčkami 24 až 28 palců (61 až 71 cm). Nové monitory se vyznačují hyperrealistickou kvalitou obrazu, rychlou odezvou, ergonomickými vlastnostmi na míru a intuitivním ovládáním. Kromě toho se herní nadšenci mohou těšit na realistické barevné podání a špičkové překreslení pohybu při hraní na počítači na herních konzolích. 

Hernímu průmyslu se po celém světě daří a monitory Samsung Odyssey se rychle staly první volbou mezi herními nadšenci, kteří vyžadují špičkovou kvalitu obrazu a vysoký výkon. V nové modelové řadě si svůj monitor najde každý přesně podle toho, co od něj očekává. 

„Hraní spojuje celý svět, znamená sdílené zážitky, dává dohromady lidi všech typů z mnoha prostředí a zavádí je do nové reality,“ vysvětluje Hyesung Ha, vrchní viceprezident divize zobrazovacích zařízení ve společnosti Samsung Electronics. „Rozšířená řada herních monitorů Odyssey tyto zážitky nabídne ještě většímu počtu hráčů, ať už usilují o vítězství na turnajích nebo se prostě chtějí pobavit.“ 

Novou řadu herních monitorů Samsung Odyssey tvoří následující modely:  

  • Odyssey G7 28” / 71 cm (Model: G70A) – Okouzlující design a špičkové nové funkce pro hráče. Největším lákadlem je IPS panel s rozlišením 4K / UHD a pozorovacím úhlem 178 stupňů, ale také technologie HDR400, díky níž se mohou uživatelé těšit na lepší kontrast, kvalitnější podání černé a zářivé jasy. Výsledkem je realistická kresba se skvělou hloubkou i kresbou detailů. Obnovovací frekvence 144 Hz představuje u 4K modelů špičku, totéž platí pro odezvu 1 ms v kombinaci s technologií NVIDIA® G-SYNC® Compatible a AMD FreeSync Premium Pro. Akce tedy probíhá natolik precizně, že je málem k nerozeznání od reality. Díky portu HDMI 2.1 se navíc na maximální rozlišení a rychlost mohou těšit nejen majitelé počítačů, ale i milovníci nových herních konzolí s podporou 4K 120 Hz. Oblíbené provedení CoreSync převádí barvy z obrazovky do reálného prostředí, takže se ocitnete doslova v srdci akce. 
  • Odyssey G5 27” / 68 cm (Model: G50A) – Odyssey G5 se výborně hodí pro náročné hráče s PC i konzolemi nové generace. Jako první model této značky je vybaven IPS panelem s rozlišením Quad High Definition (QHD) a obnovovací frekvencí 165 Hz. Obnovovací frekvence nepřesahuje 1 ms, nechybí technologie HDR10 pro dokonalý realistický obraz. O skvělé překreslení pohybu se stará technologie G-SYNC Compatible a AMD FreeSync Premium. Součástí balení je stojan s nastavitelnou výškou a možností naklápět a natáčet monitor prakticky libovolným způsobem. Díky ergonomickému provedení u hraní vydržíte celé hodiny. 
  • Odyssey G3 27” a 24” / 68 a 61 cm (Model: G30A) – Odyssey G3 je ideální řada pro každého hráče, který se chce posunout na vyšší úroveň. Monitory této řady mají vynikající obnovovací frekvenci 144 Hz and a odezvu 1 ms (MPRT), což znamená bezproblémové překreslení rychlé akce a bleskové reakce. Ke kvalitnímu překreslení pohybu přispívá i technologie AMD FreeSync Premium, díky níž vidí hráči herní scény přesně tak, jak si to tvůrci představovali. V základním balení se nachází stojan s nastavitelnou výškou, aby se uživatelům i při delších hrách hrálo pohodlně. 

Modely Odyssey G70A a G50A kromě toho disponují celou řadou intuitivních multitaskingových funkcí, díky níž si je vychutnáte nejen při hraní, ale také při brouzdání internetem, sledování multimédií a tvůrčí činnost všeho druhu. Všechny modely nabízejí celou řadu nástrojů pro práci s obrazem a jednotlivými okny. Díky technologii Picture-by-Picture (PBP) mohou uživatelé současně hrát, sledovat film a chatovat, v režimu Picture-in-Picture (PIP) si můžete nastavit různé parametry obrazu v obraze. Lepšímu multitaskingu pomáhá i funkce Easy Setting Box, umožňující správu více oken na jednom monitoru. 

A pak je zde funkce Auto Source Switch+, s níž se hráči dostanou k oblíbenému obsahu rychleji, aniž by museli přeskakovat mezi jednotlivými připojenými přístroji. Snadno tak mohou zobrazit obsah počítače nebo konzole. 

Další informace: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1841/G28AG70.  

Fotografie letošních modelů herních monitorů Odyssey v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde.

Technické specifikace letošních modelových řad herních monitorů Odyssey

ModelG70AG50AG30A
Displej Úhlopříčka 28″27″27″ 24″
Ploché / Zakřivené provedení Ploché
Poměr stran16:9
Jas (Typická hodnota)300 cd/㎡(Max. 400 cd/㎡)350 cd/㎡250 cd/㎡
HDRVESA DisplayHDR 400HDR10
Rozlišení 3840 x 21602560 x 14401920 x 1080
Odezva1 ms (GTG)1 ms (MPRT)
Pozorovací úhel 178° (horizontální) / 178°(vertikální)
Frame RateMax 144HzMax 165HzMax 144Hz
Herní funkce FreeSyncFreeSync Premium ProFreeSync Premium
G-SYNCG-SYNC Compatible
Auto Source Switch+Ano 
Etc.(1)Režim Eye Saver, Flicker Free, Black Equalizer, Refresh Rate Optimizer
Etc.(2)Režim Low Input Lag, Super Arena Gaming UX, Ultrawide Game View, CoreSync Lighting
Další vlastnosti .Barva ČERNÁ
Konektivita Display Port 1.4 (1EA),
HDMI 2.1 (2EA),USB3.0 Up (1EA) & Down (2EA) 
Display Port 1.2 (1EA), HDMI 2.0 (1EA), Display Port 1.2 (1EA),
HDMI 1.4 (1EA), 
ErgonomieHAS (výškově nastavitelný stojan), naklápění, otáčení
Držák na zeď 100 x 100

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.