Společnosti Rockwell Automation a Comau uzavřely partnerství s cílem zjednodušit integraci robotů pro výrobce

Spolupráce nabízí zákazníkům v průmyslu jednodušší, chytřejší a produktivnější způsoby navrhování, nasazování a správy robotických aplikací

Praha, 28. června 2021 – Rockwell Automation, největší světová společnost zabývající se průmyslovou automatizací a digitální transformací, a Comau, přední světový výrobce průmyslové automatizace a robotů, oznámily, že spojují své síly, aby podnikům po celém světě poskytovaly důležité nástroje k maximalizaci efektivity výroby prostřednictvím sjednocených řešení řízení robotů.

„Průmyslové společnosti hledají efektivní způsoby, jak do svých provozů integrovat robotické systémy, aby se jim podařilo optimalizovat procesy a zvýšit jejich agilitu,“ uvedl Blake Moret, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Rockwell Automation. „Spolupráce společnosti Rockwell Automation se společností Comau zjednoduší programování a správu životního cyklu a zkrátí dobu pro dodání hodnoty našim zákazníkům.“

Moret uvádí, že toto rozšíření robotických aplikací má kořeny v širší strategii společnosti Rockwell, která pomáhá průmyslovým společnostem šetřit čas a zlepšovat výkon pomocí jednotného řízení robotů, což v konečném důsledku poskytuje jednotlivým podnikům dlouhodobou hodnotu. Tento model vývoje a prodeje založený na spolupráci nabízí zákazníkům obou společností jednotný produkt pro řízení robotů.

„Odborné znalosti společnosti Comau v oblasti robotiky a průmyslové automatizace, stejně jako její pověst co by společnosti poskytující vysoce výkonná řešení, spolehlivost a kvalitu, v kombinaci s globálními schopnostmi a zkušenostmi společnosti Rockwell Automation v oblasti automatizované manipulace s materiálem, potravinami a nápoji, produktů péče o domácnost a tělo a biotechnologie dávají zákazníkům přidanou hodnotu integrovaného robotického řešení,“ uvedl generální ředitel Comau, Paolo Carmassi. „Společnost Comau se těší na spolupráci s tak důležitým partnerem, který zastává přední světovou pozici ve všech průmyslových odvětvích.“

Technici budou moci nyní naprogramovat celý stroj v jednom prostředí, a to včetně robotických ramen Comau přímo ovládaných řídicími procesory Logix od společnosti Rockwell Automation. Software pro návrh automatizačního systému Studio 5000® od společnosti Rockwell Automation zjednodušuje časově náročný a často obtížný úkol koordinace tradičně oddělených řídicích systémů strojů a robotických systémů tak, aby spolupracovaly pomocí dvou různých softwarových nástrojů.

Výrobci strojů, systémoví integrátoři a další zúčastněné osoby získávají možnosti efektivního vývoje a nasazení pomocí digitálních technických nástrojů, jako je software společnosti Rockwell Emulate 3D pro digitální dvojčata, který vytváří digitální modely výrobních linek, automaticky generuje řídicí kód stroje a obsahuje integrované funkce pro roboty společnosti Comau.

Kombinovaná řešení Rockwell a Comau také nabídnou výhody nad rámec vylepšené integrace. Koncoví uživatelé mohou například pomocí analytických nástrojů a nástrojů pro digitální dvojčata získat hlubší náhled na výkon stroje a dosáhnout potenciální optimalizace výroby. Mohou také použít řešení pro dosažení bezpečnosti a zabezpečení a ke snížení obchodních rizik.

Operátoři ve výrobě, kteří používají softwarovou sadu Rockwell FactoryTalk®, budou těžit z toho, že budou moci sledovat jak řídicí systémy linky, tak roboty na jediném rozhraní. Technici v závodě a technici pracující na dálku se budou muset naučit a udržovat pouze jednu architekturu, aby mohli sledovat oba systémy. Mohou také využít nástroje společnosti Rockwell pro rozšířenou realitu (AR) ke zlepšení životního cyklu a údržby servisního cyklu.

Společnost Automazioni Industriali Capitanio, uznávaný systémový integrátor, navrhuje, vyrábí a uvádí do provozu automatizační systémy pro kovoprůmysl a je prvním uživatelem společného řešení. Marco Capitanio, výkonný ředitel AIC, uvedl, že spolupráce se společnostmi Rockwell a Comau jim umožňuje nabídnout zákazníkům bezproblémové robotické řešení, což pro výrobce strojů považuje za klíčovou výhodu. 

„Ceníme si jednoduchého a flexibilního programovacího prostředí, úplného přístupu k dohledu nad roboty a diagnostickým parametrům, stejně jako schopnosti využívat stávající automatizační panely a standardní ovládací zařízení,“ uvedl Capitanio. 

Produkty a technologie společnosti Rockwell, které budou klíčem k integraci robotiky, zahrnují následující:

  • Řídicí systémy Allen-Bradley ControlLogix® 
  • Platforma servoměniče Kinetix®  5700
  • Software pro návrh automatizačního systému Studio 5000®
  • Software operátorského rozhraní FactoryTalk® View
  • FactoryTalk® InnovationSuite™, postavený na softwarové sadě pro digitální transformaci od PTC
  • Software pro digitální dvojčata Emulate3D™
  • Nástroje PTC Vuforia AR pro vzdálenou spolupráci a sběr informací

Komplexní řada robotů Comau splňuje potřeby nejrůznějších průmyslových odvětví, kromě jiného automobilového průmyslu, logistiky, výroby potravin a nápojů nebo obalů. Zahrnuje více než 40 různých průmyslových robotických ramen s nosností od 3 do 650 kg.

O společnosti Comau

Společnost Comau, člen skupiny Stellantis, je světovým lídrem v dodávce pokročilých produktů a systémů průmyslové automatizace. S více než 45 lety zkušeností a silným zastoupením v každé významné průmyslové zemi pomáhá společnost Comau výrobcům všech velikostí v téměř jakémkoliv průmyslovém odvětví dosáhnout vyšší kvalitu, vyšší produktivitu, rychlejší uvedení produktu na trh a nižší celkové náklady. Společnost Comau se sídlem v italském Turíně má mezinárodní síť 7 inovačních center, 5 digitálních hubů, 8 výrobních závodů ve 14 zemích a zaměstnává více než 9 000 pracovníků. Další informace naleznete na webu www.comau.com

O společnosti Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), je globální lídr v průmyslové automatizaci a digitální transformaci. Spojujeme představy lidí s potenciálem technologie, abychom umožnili rozšíření toho, co člověk dokáže, zlepšili produktivitu a udržitelnost konání ve světě. Sídlo společnosti Rockwell Automation leží v Milwaukee ve státě Wisconsin, společnost zaměstnává kolem 24 000 lidí starajících se o zákazníky společnosti ve více než 100 zemích. Chcete-li se získat další informace o tom, jak realizujeme koncept „Connected Enterprise“ v průmyslových podnicích, navštivte náš web www.rockwellautomation.com