Nový tablet Panasonic TOUGHBOOK G2 si snadno získá srdce mobilních pracovníků

Společnost Panasonic navrhla maximálně univerzální tablet, aby splňoval požadavky na komunikaci, použitelnost a zabezpečení nové generace. Zároveň respektuje potřebu kompatibility se staršími systémy.

PRAHA, 29. června 2021 – Společnost Panasonic dnes uvedla nástupce svého nejprodávanějšího plně odolného tabletu: představila TOUGHBOOK G2. Nový TOUGHBOOK G2 splňuje požadavky na komunikaci, použitelnost a zabezpečení nové generace a zároveň umožňuje přístup ke starším systémům. Díky tomu se stává maximálně univerzálním nástrojem pro mobilní pracovníky.

Mezi novinky patří eSIM a funkce bezdrátové komunikace, kterou v budoucnu využijí pracovníci v terénu. Nový odolný tablet Panasonic se může pochlubit také zvýšeným výkonem, dvojnásobnou operační pamětí a úložištěm, které přivítají všichni pracovníci, kteří potřebují přístup ke CAD návrhům a schématům. Zařízení poskytuje dobrou viditelnost díky lepšímu jasu obrazovky a zvýšené zabezpečení jako PC typu Microsoft Secured-Core. Dále nabízí zvýšenou flexibilitu a snadnější používání díky dodatečnému prostoru pro rozšiřující zásuvku vyměnitelnou uživatelem pro přidání kontaktní a bezkontaktní čtečky karet SmartCard a třem přizpůsobitelným tlačítkům na přední straně rámu obrazovky pro rychlé ovládání.

TOUGHBOOK G2 bude k dispozici ve dvou verzích: standardní model a model s rychle odpojitelným SSD diskem pro odvětví pracující s citlivými daty, jako jsou pohotovostní služby, bezpečnostní složky a obrana. Zařízení lze vybavit také přídavnou podsvícenou klávesnicí, jejíž součástí je další USB port typu A a C®. S touto funkcí se TOUGHBOOK G2 stává vynikajícím nástupcem zařízení TOUGHBOOK G1 i TOUGHBOOK 20.

TOUGHBOOK G2 dobrovodí bohatý ekosystém specializovaného příslušenství včetně dokovacích stanic do automobilů pro použití s klávesnicí i bez ní, poutek na ruku, ramenních popruhů a dezinfikovatelných pouzder.  Zákazníci používající dřívější verze TOUGHBOOK G1 a TOUGHBOOK 20 ocení zpětnou kompatibilitu verze G2 s většinou příslušenství těchto zařízení včetně dokovacích stanic do automobilů, což umožní hladký přechod na nové zařízení.

TOUGHBOOK G2 se ideálně hodí pro celou řadu prací v terénu napříč nejrůznějšími odvětvími

V logistice se zařízení dokonale hodí pro řešení skladového hospodářství. Při využití dokovací stanice nebo držáků může posloužit jako flexibilnější alternativa pevných počítačových řešení pro vysokozdvižné vozíky. Při údržbě a opravách v terénu lze naplno využít potenciál 4G konektivity, flexibilní funkce pro sériový port, 2. port LAN, čtečku čárových kódů nebo termální zobrazování a až 18,5hodinovou životnost baterie. Díky 2MP přední kameře s podporou Windows Hello pro hovory na pracoviště, 8MP zadní kameře s LED bleskem pro pořizování dokumentace a dotykovému peru pro zachycování přesného biometrického podpisu je také dokonale vybavený na podávání zpráv a přímou interakci se zákazníky.

Ve výrobě lze zařízení využít pro řízení, plánování a kontroly na pracovišti díky výkonnému procesoru Intel® CoreTM (Quad Core) desáté generace s technologií Intel® vPro® a 16GB paměti RAM (volitelně 32GB). Když je zařízení dokováno v přídatné stolní stanici, může být snadno použito jako náhrada PC v kancelářích výrobních podniků, přičemž nabízí zobrazování ve 4K rozlišení na dvou externích monitorech.

V dopravě je TOUGHBOOK G2 ideální pro pracovníky záchranných služeb, pracovníky údržby vlaků a železnic a pro strojvůdce (železniční elektronická zavazadla) i pro pracovníky podpory letového provozu. Nový TOUGHBOOK má nastavitelný jas dotykového displeje 1 000 cd/m² pro snadné prohlížení v extrémních světelných podmínkách i v tmavých prostorách podzemních staveb nebo tunelů. Zařízení je plně odolné, navržené pro MIL-STD-810H* a má stupeň krytí IP65.

„Mobilní pracovníci si zařízení TOUGHBOOK G1 a 20 velmi oblíbili, ale do G2 se bezhlavě zamilují,“ říká Dirk Weigelt, vedoucí produktového marketingu v Panasonic Mobile Solutions Business. „Představuje skutečně odolné zařízení nové generace pro terénní pracovníky. Nabízí všechny výhody nejnovější technologie a zachovává důležitý přístup ke starším systémům – a to vše se skrývá ve flexibilnějším, bezpečnějším a ještě lépe použitelném zařízení.“

Tablet TOUGHBOOK G2 přichází se standardní 3letou zárukou a bude k dostupný od konce července 2021. Ceny se budou pohybovat od 2 450 EUR + DPH. Další informace naleznete na adrese www.toughbook.cz

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global