Uvolněte výkon a produktivitu pomocí Lenovo ThinkPad a ThinkVision

28. června 2021 – Společnost Lenovo™ oznámila nejnovější přírůstky do svého portfolia ThinkPad™ a ThinkVision™. Propracovaný ThinkPad X1 Extreme Gen 4 poskytuje víc energie, lepší konektivitu a bohaté možnosti konfigurace v reakci na poptávku zákazníků. Model X1 Extreme Gen 4 je poháněný nejnovějšími procesory Intel® Core™ i9 série H v sérii® 11. generace a je k dispozici s nejnovějšími grafickými procesory NVIDIA® GeForce RTX ™, až 64 GB paměť DDR4 a podporou dvou disků SSD (Solid-State Drive). ThinkPad X1 Extreme Gen 4 je také nabízený s volitelnou 5G bezdrátovou sítí WAN1 pro vysokorychlostní přístup ke cloudovým datům. S množstvím až 74 % společností, které plánují trvalý přechod na hybridní práci, je potřeba zabezpečit všechny požadavky uživatelů. X1 Extreme Gen 4 poskytuje špičkové služby díky 16palcovému displeji s úhlopříčkou od okraje po okraj až do 4K spolu s podporou Dolby Vision®, novou webovou kamerou s rozlišením FHD, duálními mikrofony s potlačením hluku a systémem reproduktorů Dolby Atmos® o 20% větším jako v předchozí generaci. Celý tento výkon zabalený v legendárním odolném balení ThinkPad, které váží méně než 1,81kg2!

Lenovo také představuje modely ThinkPad L13 Gen 2 a L13 Yoga Gen 2 poháněné nejnovějšími mobilními procesory AMD Ryzen™ 5000 Series. Série L13, která nabízí hodnotu bez kompromisů, pomáhá uživatelům efektivněji pracovat s funkcemi zaměřenými na produktivitu a bezpečnost. K doplnění portfolia, které se zaměřuje na nové hybridní pracovní styly, uvádíme na trh také úplně nový mobilní monitor ThinkVision M15, který poskytuje flexibilitu druhé obrazovky v přenosném balení, a displej ThinkVision T24m-20, nebo také webkameru MC50. Vše dohromady tak nabízí promyšleně navrhnutý koncept pro kvalitní a dostupné řešení videokonferencí.

Čtvrtá generace ThinkPad X1 Extreme je navržena jako powerhouse pro potěšení digitálních kreativců a zákazníků, kteří hledají nejvyšší výkon pro práci a zábavu s procesory až 11. generace Intel Core i9 H s volitelnou platformou Intel vPro, ochranou ThinkShield pro funkce zabezpečení na podnikové úrovni, živé zobrazování a pokročilé možnosti mobilní grafiky. Tenký pouze 17,7mm a méně než 1,81 kg vážící X1 Extreme Gen 4 s několika vrstvami vyztužených uhlíkových vláken představuje vysokou kvalitu. Extrémní výkon vyžaduje maximální tepelnou účinnost, aby uživatelé mohli posouvat své kreativní hranice bez obav z přehřátí. Inženýři Lenovo vyvinuli tři nové doplňkové chladicí systémy pro modely nakonfigurované na NVIDIA RTX. Hybridní chladící systém využívá k zajištění optimálního chodu intenzivní grafiky jako tradiční tepelné trubice, tak i velkou parní komoru. Nasávání vzduchu z klávesnice zvyšuje proudění chladného vzduchu přes ventilátory při zachování odolnosti proti rozlití kapalin. A konečně, design s dvojitým obtokem umožňuje proudění vzduchu přes horní a spodní část chladicího systému, aby se zlepšila tepelná izolace. Tyto prvky poskytují pohled na neúnavné úsilí společnosti Lenovo o zdokonalování inženýrských procesů, které pomáhají dále chránit nejmodernější vnitřní komponenty.A picture containing text

Description automatically generated

Stručný přehled nových funkcí:

  • Nový 16palcový displej s poměrem stran 16:10 obklopen čtyřstranným úzkým rámem, který je uložen v 17,7 mm těle s hmotností 1,81 kg (3,99 libry)2
  • Možnosti zobrazení nabízejí až 600nitový jas s rozlišením 4K, Dolby Vision HDR pro mimořádně živý obraz a jsou vybaveny technologií slabého modrého světla. Volitelné jsou také možnosti dotyku, pera a kalibrace barev.
  • Napájení ohromujících vizuálů vyžaduje vysoce výkonnou mobilní grafiku, která je poskytována díky grafickému procesoru NVIDIA GeForce RTX 3050Ti, NVIDIA RTX 3060, RTX 3070 nebo RTX 3080, přičemž disponuje 16 GB paměti GDDR6.
  • Komunikace z libovolného místa nikdy nebyla snazší a rychlejší díky Intel Wi-Fi 6E3 a volitelné 5G bezdrátové síti WAN1 poskytující optimální připojení doma, v kanceláři nebo kdekoli jinde.
  • X1 Extreme Gen 4 může být nakonfigurován s až 64 GB pamětí DDR4 a dvěma 2 TB M.2 PCIe Gen 4 SSD a standardní baterií s kapacitou 90Wh (watthodiny) nabízí výdrž baterie až 10,7 hodin4
  • Nový design integruje FHD webkameru, nebo infračervenou FHD webkameru pro vylepšení kvality videokonferencí a samozřejmě obsahuje i uzávěrku kamery. Zábavu a sjednocenou komunikaci ještě vylepšuje systém reproduktorů Dolby Atmos, který vydává čistý zvuk směrem k uživateli a mikrofony se vzdáleným polem zajišťující zřetelný zvuk.
  • Nezapomíná se ani na bezpečnost a snadné používání. Čtečka otisků prstů je integrována do vypínače pro snadnější přihlášení pomocí Windows Hello ™, větší, 115mm touchpad vyhovuje uživatelům, kteří upřednostňují tuto metodu ovládání před legendárním TrackPointem. Klávesy rychlého přístupu umožňují rychlé přijímání a ukončování videohovorů. 

A picture containing text, person, indoor, window

Description automatically generated

Vynikajícím společníkem X1 Extreme je nový mobilní monitor ThinkVision M15. S hmotností pouhých 860 gramů (2 libry)2 představuje M15 téměř dvojnásobný pozorovací prostor k X1 Extreme s 15,6palcovou obrazovkou s rozlišením FHD, která je snadno připojitelná pomocí kabelu USB typu C. Ten může také nabídnout přenos energie pro elegantní řešení s jedním kabelem5. Můžeme ho dokonce připojit ke kompatibilnímu smartphonu s plně funkčním portem USB typu C.

Ať už jde o přidán druhého displeje v domácí kanceláři, nebo o pohodlné sdílení obsahu s kolegy v konferenčních prostorách, ThinkVision M15 je vhodný na dlouhodobé používání díky ergonomickému stojanu na nastavení výšky a je vybaven technologií TÜV Rheinland® pro slabé modré světlo, které snižuje námahu očí. Navíc je dodáván s ochranným pouzdrem, takže se pohodlně vejde kamkoliv.

Pokud je pro vyhrazený pracovní prostor potřebný větší pevný monitor, ThinkVision T24m-20 není jen obyčejným 23,8palcový FHD monitorem, ale je efektivním řešením dokování pomocí jednoho kabelu USB typu C, které podporuje přenos dat, videa, zvuku, ethernetu a také dodávku energie až 90 W na kompatibilní zařízení. Podporuje také pokročilejší funkce, jakou je například daisy chain pro konfiguraci více monitorů, přičemž tlačítko napájení může zapnout kompatibilní připojený počítač. ThinkVision T24m-20 také obsahuje software Lenovo Display Control Center s názvem ThinkColor, který pomáhá uživatelům bezproblémově provádět více úkolů najednou a také provádět pokročilé úpravy obrazovky prostřednictvím oken s jedním nebo více displeji v jednoduchém uživatelském prostředí typu point-and-click.

Nová webová kamera pro monitor ThinkVision MC50, která je navržena tak, aby vyhovovala všem současným monitorům série ThinkVision P nebo T66, je však dokonale vhodná k tomu, aby z T24m-20 učinila cenově dostupný videokonferenční hub. Webkamera FHD 1080 p s vestavěnými mikrofony s dvojitým potlačením hluku poskytuje vynikající audiovizuální kvalitu a má inteligentní semafor, který rozsvítí červené světlo na webové kameře, když je uživatel na konferenčním hovoru, čímž informuje kolegy nebo členy rodiny, že je uživatel ,,zaneprázdněn“!

A picture containing light

Description automatically generated

Webkamera MC50 se snadno používá s připojením USB typu plug-and-play, má funkci naklánění a otáčení, takže je potřeba přemístit pouze kameru, ne celý monitor. Pro větší bezpečnost obsahuje fyzickou závěrku kamery a zabezpečení proti krádeži.

A picture containing text

Description automatically generated
A picture containing text, electronics, computer

Description automatically generated

Společnost Lenovo rovněž rozšiřuje své portfolio ThinkPad L o dva nové přírůstky poháněné mobilními procesory AMD Ryzen 5000 Series s dostupnými grafickými kartami AMD Radeon™ Graphics a PRO. Černé nebo stříbrné notebooky L13, které zvyšují produktivitu díky flexibilním možnostem dokování a modernímu pohotovostnímu režimu, obsahují vestavěné bezpečnostní řešení ThinkShield pro ještě větší bezpečnost. Biometrie na podnikové úrovni, jako například rozpoznávání tváře7 Windows Hello, čtečka otisků prstů Match on Chip, spolu s uzávěrkou webkamery a bezpečnostními funkcemi AMD. To vše kombinuje vylepšenou ochranu dat a zařízení.

ThinkPad L13 Yoga Gen 2 je náš první konvertibilní notebook se systémem Windows 10 poháněný nejnovějšími procesory AMD Ryzen Mobile. 13,3palcový počítač L13 Yoga Gen 2, který poskytuje rychlost a odezvu potřebnou v dnešním světě práce odkudkoliv, poskytuje ze své 46Wh baterie všestrannost na až 10,6 hodin denně4. Volitelné integrované pero je určeno pro práci s dotykovým displejem známými způsoby, které uživatelé znají a využívají, s přesnějšími funkcemi zápisu, kreslení, posouvání a potažení.

ThinkPad L13 Gen 2 přináší uživatelům výkonný, příjemný a bezpečný notebook. Díky stejným základním komponentům jako L13 Yoga a výdrži baterie až 10,8 hodin4 je L13 Gen 2 ideální volbou pro současné hybridní pracovní styly.

Víc obrázků, plné specifikace a dodatečné informace najdete na stránkách:  Lenovo StoryHub newsroom ,Lenovo’s MWC homepage, Lenovo ThinkPad a Lenovo Monitors.

EMEA Dostupnost a ceny8:

Dostupné od:Cena od: 
ThinkPad X1 Extreme Gen 4Srpen 202179 990 Kč
ThinkPad L13 Yoga Gen 2 (AMD)Srpen 202126 990 Kč
ThinkPad L13 Gen 2 (AMD)Srpen 202121 990 Kč
ThinkVision M15 Mobile MonitorQ3 20215 990 Kč
ThinkVision T24m-20Q3 20216 990 Kč
ThinkVision MC50 Monitor WebcamQ3 20212 590 Kč
ThinkPad X1 Extreme Gen 4
VýkonProcesorAž do Intel® Core™ i9 H-series vPro® Processor
OSWindows 10 Pro
PaměťAž do 64GB DDR4 3200MHz
ÚložištěAž dvě zařízení – 2TB PCIe Gen 4 SSD
Grafické možnostiIntel® Iris® Xe Graphics; NVIDIA GeForce RTX 3050Ti ; NVIDIA GeForce RTX 3060 8GB ; NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB ; NVIDIA GeForce RTX 3080 16GB
Displej16- palců 16:10, až 4K, 600 nitů, HDR400, 10-bit, Slabé modré světlo
AudioDolby Atmos Speaker System
KameraFHD 1080p nebo FHD 1080p Infračervená hybridní webkamera
Baterie90Whr až do 10 hodin
ZabezpečeníČipTPM 2.0
Fyzické zabezpečeníČtečka otisků prstů Match-on-ChipSpoušť fotoaparátuSlot pro nano zámek Kensington ™ 12 mmMIL-STD 810H
PřipojeníPorty1 x HDMI 2.1
2 x USB-C 3.1
2 x Intel Thunderbolt 4 (DisplayPort 1.4)
1 x SD Card slot
1 x 3.5mm audio jack
1 x Nano SIM slot (optional)
Bezdrátové připojeníWLAN Intel Wi-Fi 6E 802.11 AX (2×2)
Bluetooth® 5.2
DesignRozměry(W x D x H)359.5 x 253.8 x 17.7mm
Hmotnost1.82kg4.03lbs
ThinkPad L13 Gen 2L13 Yoga Gen 2
VýkonProcesorAž AMD Ryzen 5000 PRO series processors
OSWindows 10 Pro
PaměťAž 16GB DDR4 3200MHz
ÚložištěAž 1TB PCIe SSD
Grafické možnostiIntegrovaná AMD Radeon Graphics
Displej13.3 palců Narrow Bezel, FHD, 300 nitů, Touch option13.3 palců Narrow Bezel, FHD, 300 nitů, Touch option
AudioDolby Audio Premium
KameraHD nebo HD Infračervená hybridní WebkameraHD nebo HD Infračervená hybridní Webkamera, volitelná World-facing kamera
Baterie46Whr až 10.8 hodin46Whr až 10.6 hodin
ZabezpečeníČipTPM 2.0
Fyzické zabezpečeníMatch-on-Chip Fingerprint ReaderCamera ShutterKensington™ lock slotMIL-STD 810H
PřipojeníPorty1 x HDMI 2.0
2 x USB-C 3.2
2 x USB-A 3.2
1 x MicroSD Card slot
1 x 3.5mm audio jack
Bezdrátové připojeníWLAN Wi-Fi 6 802.11 AX (2×2)
Bluetooth® 5.1
DesignRozměry(W x D x H)311.5 x 219 x 17.6mm12.26 x 8.62 x 0.69in 311.5 x 219 x 17.6mm12.26 x 8.62 x 0.69in
Hmotnost1.38kg3.06lbs1.43kg3.17lbs
ThinkVision M15 Mobile Monitor
DisplejPanel15.6 palců IPS 16:9
PodsvíceníWLED
Rozlišení1920 x 1080
DPI141
Pozorovací úhel178 stupňů / 178 stupňů
Odezva6ms (Extreme mode); 14ms (Normal mode)
Obnovovací frekvence60Hz
Svítivost250 cd/m2
Spotřeba a konektivitaSpotřeba8W běžná spotřeba
NabíjeníExterní nabíjeníAž do 65W cez USB-C
USB2 x USB-C 3.2 Gen1 (DisplayPort 1.2 Alt Mode)
DesignRozměry(D x H x W)235.5 x 360.0 x 108.4mm (najnižšia pozícia)245.5 x 360.0 x 108.4mm (najvyššia pozícia)
Hmotnost0.86kg1.9lbs
Mechanický designÚhel sklonu 0/90 stupňůZdvih 10 mmSchopnost montáže VESA 100Slot pro zámek Kensington

O společnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je společnost s hodnotou 50 miliard USD, která se nachází v žebříčku Fortune Global 500, zaměstnává 57 000 lidí a podniká na 180 trzích po celém světě. Soustředí se na jasnou vizi přinášet inteligentnější technologie pro všechny, vyvíjí technologie, které mění svět a vytvářejí inkluzivnější, důvěryhodnější a udržitelnější digitální společnost. Vývojem, designováním a budováním nejkomplexnějšího portfolia inteligentních zařízení a infrastruktury je lídrem inteligentní transformace, s cílem vytvořit lepší zážitky a příležitosti pro miliony zákazníků po celém světě. Pro více informací navštivte www.lenovo.com

1 Vyžadují síťovou službu 4G nebo 5G a zvlášť zakoupený mobilní datový program, který se může lišit v závislosti na místě. Platí další smluvní podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti spojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínky sítě a dalších faktorech.

2 Na základě standardní hmotnosti modelu. Skutečná hmotnost se může lišit v závislosti na komponentech, výrobním procesu a proměnných konfiguracích.

3 Vyžadují zvláštní zakoupený směrovač Wi-Fi a plán, který se může lišit v závislosti na umístění Platí další smluvní podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti připojení se bude lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

4 Výdrž baterie na základě výsledků interního testování pomocí testovacího testu životnosti baterie MobileMark 2018. Všechny údaje o výdrži baterie jsou přibližné. Skutečný výkon baterie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a používání produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátových funkcí, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně bude časem a používáním snižovat.

5 Výkon přechází až na 65 W s kompatibilním síťovým adaptérem.

6 Webová kamera MC50 je podporována na současných monitorech ThinkVision série P a T „-20“

7 Přihlášení do systému Windows Hello s nulovým dotykem na rozpoznání obličeje vyžaduje volitelnou HD IR kameru.

8 Ceny nemusí obsahovat daň, poštovné a mohou se měnit bez předchozího upozornění; platí další smluvní podmínky. Ceny prodejce se mohou lišit. Dostupné údaje se mohou lišit podle geografické polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv změnit nabídky produktů, funkce a specifikace bez předchozího upozornění.