Do Česka míří řada realme narzo. Král levných herních telefonů s velkou baterií realme narzo 30A osloví hlavně generaci Z

2. července 2021 – Praha, Česká republika – realme dosáhlo statutu nejrychleji rostoucí značky mobilních telefonů na světě z velké části díky modelům z řady realme narzo 20. Ty vlastní miliony mladých uživatelů z  realme  generace Z po celém světě. Na tento úspěch nyní přichází navázat realme narzo 30A. Stejně jako předchůdci sází na výkonný herní procesor, velkou baterii a nízkou cenovku – pouhých 2899 Kč.

Nejnovější smartphone realme narzo 30A je prvním modelem z řady narzo 30, která cílí zejména na mladé uživatele smartphonů se zálibou v mobilních hrách. Následovat by mělo realme narzo 30 5G, které bude prvním telefonem z této rodiny s podporou sítí páté generace. 

„Telefony z řady realme narzo 20 si získaly velkou oblibu hlavně u milionů mladších uživatelů, které oslovila kombinace herního výkonu, velké baterie, rychlého nabíjení a nízké ceny. Série narzo 30 zdědí nejlepší vlastnosti svých předchůdců a přidá zase něco navíc. Tím pomůže naše silné postavení mezi mladými po celém světě ještě upevnit,“ říká Madhav Sheth, vice prezident a CEO realme pro Evropu a Indii. 

realme narzo 30A, který je prvním oficiálně dostupným modelem ze série realme narzo v České republice, využívá osmijádrový procesor MediaTek Helio G85 s GPU Mali G-52, díky němuž dosáhl telefon na hodnotu 200 000+ v benchmarku AnTuTu a který se ctí zvládne jakoukoliv herní výzvu.

Další silnou stránkou tohoto telefonu je 6000mAh baterie. Jedná se o největší baterii v tomto cenovém segmentu, která uživateli zajistí až 46 dní pohotovostního režimu. Dále nechybí 18W rychlé nabíjení a možnost doplňovat energii dalším telefonům, tzv. ODT Reverse Charging. Speciální mód umožní uživateli uspat všechny aplikace kromě šesti oblíbených, čímž se výdrž baterie ještě zvýší.

Zážitek z konzumace vizuálního obsahu podpoří i 6,5palcový Mini-drop displej s 88,7% využitím čelní plochy a také 13Mpx duální fotoaparát. Ten je vybaven režimem pro noční focení, díky němuž lze dosáhnout ostrých fotek i bez stativu, a třemi stylovými filtry Cyberpunk, Flamingo a Modern Gold.

Telefon realme narzo 30A přichází na český trh ve variantáě 3+32 GB a barevném provedení Laser Blue a Laser Black. Od 5. července je v prodeji za 2899 Kč.

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint patří realme mezi top 7 značek mobilních telefonů v globálních dodávkách smartphonů ve 3. čtvrtletí roku 2020. V roce 2019 dosáhlo realme 25 millionů globálních dodávek smartphonů. Oproti předchozímu roku dosahovala společnost realme růst 808 %, což dělá z realme nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě ve čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletích od roku 2019 do 2. čtvrtletí 2020. realme vstoupilo na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.