Novým výkonným ředitelem společnosti Médea je Martin Konrád

PRAHA (2. července 2021) – Novým výkonným ředitelem (CEO) společnosti Médea, a. s., se s účinností od 1. července 2021 stal Martin Konrád. Rozhodlo o tom představenstvo společnosti. Na jmenování Martina Konráda se dohodli oba akcionáři společnosti. Dosavadní CEO agentury Médea a akcionář Jaromír Soukup bude ve společnosti nadále působit v pozici předsedy dozorčí rady.

Tříčlenné představenstvo společnosti působí od začátku tohoto měsíce v novém složení. Předsedou představenstva se stal Marian Severa, členem představenstva je Ladislav Jelínek. Ve své funkci člena představenstva byla potvrzena Kateřina Čápová, která ve společnosti zároveň působí jako ředitelka jejího právního oddělení. 

„Jsem rád, že jsme pro roli nového CEO agentury získali manažera s tak rozsáhlými zkušenostmi z prostředí médií, jakým je Martin,“ komentuje volbu nového CEO předseda představenstva Marian Severa. „Úkolem managementu v následujících týdnech bude podrobněji zmapovat situaci, v níž se společnost nalézá, a dát konkrétní doporučení akcionářům ohledně dalšího postupu. Věřím, že společně se podaří upevnit vztahy s klíčovými partnery firmy a stabilizovat její hospodaření tak, aby mohla na trhu dál dlouhodobě úspěšně fungovat. 

Martin Konrád (51) vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE a obor Change Management na University of New York v Praze. Na českém mediálním trhu působí v různých manažerských rolích více než 20 let. Osm let byl obchodním ředitelem mediazastupitelství Regie Radio Music, později působil jako generální ředitel vydavatele deníku Metro a následně jako obchodní a později generální ředitel FTV Prima. V posledních letech se zaměřoval na poradenství v oblasti manažerských dovedností.