Streameři pozor! Riot Games vydává hudbu pro volné použití do vašich videí

Praha, 8. července 2021 – Hudební skupiny Pentaklll, True Damage či K/DA zná snad každý herní fanoušek. Virtuální kapely ze světa League of Legends slaví úspěchy po celém světě a na YouTube mají stovky milionů zhlédnutí. Riot Games nyní rozšiřuje své hudební universum o nové album Sessions Vi s relaxační Lo-Fi muzikou. Zbystřit by ale měli také streameři a tvůrci videí. Obsah totiž není chráněn přísnými autorskými právy a hudbu je možné použít ve streamech či videích. 

Nejnovější přírůstek v hudební rodině Riot Games je album Sessions Vi, které nabízí 37 skladeb. Podílelo se na nich 24 interpretů, mezi nimi Chromonicci, Junior State, Laxcity, či Tennyson. Tentokrát se jedná o písně ze žánru Lo-Fi, který se vyznačuje především příjemnými pomalými tóny vhodnými pro relaxaci. Je tak jakýmsi kontrastem pro dnešní uspěchanou dobu a dává posluchači možnost oddechnout si. 

Pocit bezstarostnosti umocňuje také možnost bezplatného použití hudby pro tvůrce profesionálních i amatérských videí. Zkrátka pohoda se vším všudy. Ať už vytváříte jakákoliv videa, Sessions Vi je tu pro vás na platformách Spotify, Apple Music a YouTube. Nové album je tak dalším rozšířením světa League of Legends, které kromě hry a hudby přivítá také seriál Arcane. 

O RIOT GAMES

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 2500 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.