AAA AUTO poskytne lidem na Moravě postiženým tornádem a bouřemi 20 aut

Praha, 13. června 2021 – Síť AAA AUTO poskytne lidem na Moravě zasaženým nedávným tornádem na dobu minimálně dvou měsíců celkem 20 osobních vozů. Komu konkrétně vozy společnost poskytne rozhodnou sami starostové postižených obcí, kteří situaci na místě znají nejlépe a dokáží tak vyhodnotit, kdo je například na osobním autě závislý, třeba kvůli rodinné situaci nebo péči o blízké. Vozy budou moci být využity i jako sdílené.

„První myšlenky určitě směřovaly k tomu, jestli jsou všichni na místě v pořádku a hned potom, jak bychom mohli v dané situaci pomoct. Ze záběrů z míst, kterými se prohnalo tornádo a větrná smršť je evidentní, že kromě domů a vybavení domácností lidé přišli i o auta, která teď aktuálně nepochybně potřebují,“ řekl Petr Vaněček, provozní ředitel a člen představenstva společnosti AURES Holdings, která provozuje mezinárodní síť autocenter AAA AUTO.

Společnost AURES Holdings se proto prostřednictvím své sítě AAA AUTO rozhodla pomoci lidem na Moravě s jejich mobilitou a poskytnout zasaženým obcím alespoň dočasnou náhradu za poničená auta.

„Vybrali jsme více než dvacet aut, a v koordinaci s místními starosty je v nejbližší době budeme půjčovat. Sami starostové pak určí, jak zapůjčená auta využijí, případně zda je dostanou konkrétní rodiny, které jsou na osobním autě závislé,“ uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel a člen představenstva společnosti AURES Holdings, která provozuje mezinárodní síť autocenter AAA AUTO. Vozy mají celkovou hodnotu přes 5 milionů korun. Jde převážně o vozy Škoda, Kia, Renault, Hyundai nebo Citroen.

Vozidla budou plně pojištěná a jejich zapůjčení nebude spojeno s žádnou větší administrativou. „Bude stačit pouze podpis na předávacím protokolu. Chceme pomoci rychle a účinně. Lidé na územích postižených přírodní katastrofou budou potřebovat být mobilní, aby uvedli své domovy do obyvatelného stavu nebo mohli řešit organizaci nové výstavby, případně zajišťovat potřeby svých rodin. A až si opraví své domy a odstraní největší škody, budou mít možnost si během léta s vozem zajet alespoň na krátkou dovolenou,“ uvedl Vaněček.