Panasonic představuje i-PRO Multi-AI pro využití bezpečnostních aplikací s umělou inteligencí pro kamerové systémy

Umožňuje nákladově efektivní integraci umělé inteligence do stávající infrastruktury kamerového systému pro zjednodušenou intuitivní správu založenou na hraniční analytice.

Praha, 13. července 2021 – Společnost Panasonic dnes představila systém i-PRO Multi-AI určený k využití potenciálu nejnovějších kamer a aplikací s umělou inteligencí pro bezproblémovou integraci do stávajících infrastruktur kamerových systémů. Tento zdarma dostupný softwarový zásuvný modul umožňuje uživatelům snadno spravovat analytiku umělé inteligence z více kamer řady i-PRO spolu s jejich systémem pro správu videa. Výsledkem je rychlejší, efektivnější a přesnější bezpečnostní řešení využívající umělou inteligenci, které nesnižuje kvalitu obrazu ani výkon sítě.

Systém i-PRO Multi-AI byl dnes představen na společné online akci LinkedIn Live společností Panasonic a Genetec, je plně integrován s nejnovější verzí systému Genetec Security Center (V5.10.1) a také s vlastním systémem VMS Video Insight. V kombinaci s nejnovější řadou kamer i-PRO S a X s umělou inteligencí a bezplatnými bezpečnostními aplikacemi s umělou inteligencí tak vzniká nový bezpečnostní ekosystém řízený umělou inteligencí.

Systém funguje pomocí kamer i-PRO s podporou umělé inteligence s hraniční analytikou a zásuvných modulů na serveru VMS (Video Management System) a na straně klienta. Na základě hloubkového učení z kamery s umělou inteligencí systém i-PRO Multi-AI zachycuje a filtruje snímky Best Shot a metadata, čímž umožňuje vysoce přesnou analýzu. Tato výkonná data lze využít pro detekci a alarmy založené na umělé inteligenci, sledování seznamu hlídaných objektů a osob a také pro časově úsporné vyhledávání po událostech s cílem rozšířit možnosti infrastruktury kamerových systémů.

Doplnění o volně použitelné aplikace umělé inteligence

Systém Multi-AI lze používat se stávajícími interními aplikacemi umělé inteligence řady i-PRO, mezi které patří AI-VMD a AI Privacy Guard, a také se třemi novými aplikacemi umělé inteligence, tj. AI Face, AI People a AI Vehicle Detection. Všechny umožňují rychlé a snadné vyhledávání záznamů na základě metadat. Tyto aplikace se dokonale hodí pro městský monitoring a veřejnou bezpečnost.

Aplikace AI Face Detection umožňuje vysoce spolehlivé rozpoznávání obličejů. Tato aplikace je účinná i v prostředí se slabým osvětlením, v místech s protisvětlem a v případech, kdy je obličej zakrytý maskou nebo rouškou – to je velmi důležité při současné pandemii.

Aplikace AI People dokáže rozpoznat rysy obličeje a oděvu a zařadit je do užitečných kategorií, jako je pohlaví, věk a barva oděvu. Tyto podrobné informace lze následně vyhledat a snadno identifikovat jednotlivce.

Aplikace AI Vehicle Detection dokáže detekovat a klasifikovat charakteristiky vozidel, jako je typ a barva. Kromě toho byla do této řady aplikací standardně přidána možnost klasifikace zvuků zachycených externími mikrofony, jako například troubení vozidel, výstřely, křik nebo tříštění skla, aby se umělá inteligence dostala nad rámec čistě vizuální klasifikace.

“Uvedení systému i-PRO Multi-AI spolu s našimi kamerami a aplikacemi podporujícími umělou inteligenci vytvořilo nový výkonný bezpečnostní ekosystém řízený umělou inteligencí, který umožňuje podnikům posunout jejich infrastrukturu kamerových systémů na vyšší úroveň,” řekl Gerard Figols, vedoucí oddělení bezpečnostních řešení ve společnosti Panasonic Business Europe. “A protože tyto systémy jsou již kompatibilní pro použití s předními poskytovateli VMS třetích stran, jako je Genetec, je přechod na využití umělé inteligence na bezpečnostním trhu nákladově efektivní a jednoduchý.”

Další informace o systému i-PRO Multi-AI najdete na adrese: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/multi-ai-system-with-i-pro-applications

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Security Solutions

Panasonic Security Solutions je obchodní jednotkou divize Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) se sídlem ve Weisbadenu (Německo). Zabezpečovací řešení Panasonic staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťují nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií. Řešení, která disponují technologiemi umělé inteligence od společnosti Panasonic, jako je rozpoznávání tváří a analytické možnosti, lze nasadit pro různé nákladově efektivní bezpečnostní systémy. Používají se také pro zlepšení zážitku zákazníka v takových oblastech, jako je personalizovaná reklama nebo zefektivnění pohybu návštěvníků za účelem lepšího poskytování služeb.


Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/about-security-solutions