Novým generálním ředitelem Arval CZ je Aleš Polák

Praha, 15. července – Společnost Arval CZ, která poskytuje operativní leasing vozů, má nového generálního ředitele, Aleše Poláka. Ve vedení českého zastoupení Arvalu vystřídá Arnaulta Leglaye. Aleš Polák působí v Arvalu již od roku 2010, osm let pracoval v pražské pobočce a poslední tři roky strávil v Bratislavě jako ředitel Arval Regional Center. Jeho hlavní rolí bude upevnění pozice Arvalu na českém trhu, rozvoj prodeje koncovým uživatelům – především malým firmám, domácnostem a živnostníkům a zavedení nových produktů operativního leasingu. 

IT služby pro zvýšení efektivity a podporu byznysu

Do profesního života Aleše Poláka patří zajišťování procesního chodu Arvalu, například remarketing prodejů ojetých vozů, řízení dodavatelských řetězců, zajišťování údržby a servisu vozů nebo krátkodobé pronájmy. Z manažerských pozic má Aleš více než 20 let zkušeností s vedení rozsáhlých projektů v oblasti finančních služeb a automotive.  „Jednou z výzev v následujících měsících a letech bude adaptace společnosti v postcovidové době, zavedení nových způsobů práce a implementace nových služeb a produktů odpovídajících na pozměněné potřeby našich klientů, firem i soukromých osob,“ říká Aleš Polák, nový generální ředitel Arval CZ. 

Vzdělání a pracovní zkušenosti

Aleš Polák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Předchozí pracovní zkušenosti získal ve společnosti GE Money, kde působil jako produktový šéf divize Auto a Dealer managementu a od roku 2010 pracuje v Arvalu. Působil osm let v pražské pobočce jako Operational Director a měl na starosti například prodej ojetých vozů z operativního leasingu, pojištění a krátkodobé pronájmy vozů. Poté tři roky vedl regionální centrum Arvalu v Bratislavě, kde za jeho působení vybudoval mezinárodní Shared Services Center, které mimo jiné zaznamenalo navýšení počtu zaměstnanců na více než trojnásobek, z 60 na 200 osob. Aleš hovoří plynně anglicky, domluví se německy a ve volném čase se věnuje své rodině a sportu. Jeho koníčky jsou hudba, četba i poslech knih, které vyplňují jeho cestování po Česku i Evropě. Moderní auta jsou mu velmi blízká, sám sebe nazývá „electro freakem“, rád dobíjí a jezdí na elektriku, miluje rozvoj elektromobility a infotainmentu ve vozidlech.