Společnost Rockwell Automation darovala simulační software Arena na podporu průběhu očkování proti onemocnění COVID-19

Praha, 19. července 2021 – Rockwell Automation, celosvětově největší společnost specializující se na průmyslovou automatizaci a digitální transformaci, darovala svůj simulační software Arena® neziskovým organizacím, vládním organizacím a partnerům z oblasti veřejného zdraví pro potřeby plánování očkovacích center v souvislosti s onemocněním COVID-19. Tento software lze využívat k sledování plynulosti průchodu pacientů vyhrazenými prostory, personální obsazenosti, předávání směn a dodržování předpisů na zachovávání bezpečných rozestupů mezi pacienty ve frontách. 

Neziskový zdravotnický systém bude darovaný software využívat jako pomůcku k řízení více než 30 očkovacích center v USA.  Současně nadále probíhají rozhovory s dalšími poskytovateli zdravotní péče.

„Jsme přesvědčeni, že tento software pomůže našim partnerům z oblasti zdravotnictví lépe řešit jejich potřeby z hlediska dodávek a personálního obsazení a v konečném důsledku urychlí proces očkování,“ uvedla Patricia Contreras, viceprezidentka pro veřejné otázky ze společnosti Rockwell Automation. „Těšíme se na to, že spojíme své síly s dalšími nemocnicemi a zdravotnickými organizacemi, abychom pomohli bezpečně, efektivně a rychle naočkovat co největší počet osob.“

Na počátku pandemie využívala software Arena® střediska Northwell Health v New Yorku a ChristianaCare v Delaware pro řízení péče o pacienty hospitalizované s onemocněním COVID-19. Tento software je ideální pro plánování očkovacích center, protože pomáhá pracovníkům na rozhodovacích pozicích porozumět chodu systémů a omezením z hlediska zdrojů v prostředí, kde každý den přináší zcela nové situace. 

Podle amerických Center pro kontrolu a prevenci nemocí bylo k úterý 15. června 2021 podáno již více než 170 milionů dávek vakcín proti onemocnění COVID-19, a bylo tak plně oočkováno 44 % dospělé populace v USA. V souvislosti s tím, jak se mění dodávky vakcín a více osob získává přístup k termínům očkování, budou pro pomoc s distribucí vakcín zapotřebí stále lepší a efektivnější nástroje. 

Pro zhlédnutí videa demonstrujícího praktické využití softwaru klikněte sem

Simulační software Arena® se ve zdravotnictví používá již více než 30 let a pomáhá nemocnicím a systémům zdravotní péče s plánováním optimalizovaného průchodu pacientů předmětnými zařízeními a k zvýšení efektivity nákladů. Další informace o simulačním softwaru Arena®.

O společnosti Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), je globální lídr v průmyslové automatizaci a digitální transformaci. Spojujeme představy lidí s potenciálem technologie, abychom umožnili rozšíření toho, co člověk dokáže, zlepšili produktivitu a udržitelnost konání ve světě. Sídlo společnosti Rockwell Automation leží v Milwaukee ve státě Wisconsin, společnost zaměstnává kolem 24 000 lidí starajících se o zákazníky společnosti ve více než 100 zemích. Chcete-li se získat další informace o tom, jak realizujeme koncept „Connected Enterprise“ v průmyslových podnicích, navštivte náš web www.rockwellautomation.com