UniCredit daruje 3,4 mil. Kč na pomoc postiženým tornádem

Praha, 20. července – Na konci června zasáhlo jižní Moravu tornádo, které během chvíle změnilo život stovkám lidí. Někteří přišli o střechu nad hlavou či osobní majetek, jiní dokonce o své nejbližší. Češi však ukázali, že dokážou držet při sobě i v těch nejtěžších chvílích a neváhali s pomocí – finanční i manuální. Do pomoci se zapojila i UniCredit, která postiženým poskytne 3,4 milionu Kč. 

UniCredit Bank ve spolupráci s nadací UniCredit Foundation a UniCredit Leasing spustila sbírku na podporu osmi zaměstnanců svých klientů a jejich rodin, kteří patří mezi zasažené tornádem. Bezprostředně po vyhlášení sbírky se spontánně začali zapojovat zaměstnanci z Česka i Slovenska, kteří na rekonstrukci zničených domovů věnovali více než 480 tisíc Kč. Kromě toho se do sbírky finančně zapojila i UniCredit Bank a UniCredit Leasing, které společně věnovaly 400 tisíc Kč a nadace UniCredit Foundation navýšila dar o dalších 2,5 mil. Kč. Dohromady se tak povedlo v průběhu dvou týdnů vybrat neuvěřitelných 3,4 mil. Kč.

Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank komentuje obrovské úsilí všech, kteří se zapojili: „Rozhodli jsme se, že i my přiložíme ruku k dílu cílenou finanční pomocí. Ve spolupráci s nadací UniCredit Foundation jsme uspořádali sbírku na pomoc konkrétním zaměstnancům našich klientů a jejich rodinám, kteří kvůli tornádu přišli o střechu nad hlavou. Jsou to právě klienti, kteří jsou naší srdcovou záležitostí a díky nimž má naše práce smysl. Jsem hrdý na to, že jsme dokázali během pouhých dvou týdnů vybrat takovouto částku.“

Finanční pomoc bude konkrétně věnována čtyřem zaměstnancům společnosti Autocentrum HM v Břeclavi, klientovi UniCredit Leasingu a čtyřem zaměstnancům společnosti KOVOVÝROBA MALÁR, klientovi UniCredit Bank.