Mezinárodní den call center již podruhé

V sobotu 24. 7. se uskuteční již druhý ročník Mezinárodního dne call center. Jeho vznik loni iniciovalo největší tuzemské kontaktní centrum Conectart ve spolupráci s Asociací direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Touto aktivitou chtějí poukázat na profesi operátora, která je často vnímána negativně, nebo zcela opomíjená. Stejně jako v loňském roce bude součástí oslav sbírka mezi profesionálními call centry na podporu provozu Linky bezpečí. 

Již více jak rok jsou to právě operátoři, kteří pomáhají při zvládání koronavirové pandemie. Procesy jako trasování nebo změna očkovacího termínu by byly pro řadu Čechů neřešitelné bez jejich pomoci. „Stejně tak tomu je ale i při vyřizování tisíců jiných situací a na tuto skutečnost má tento nový svátek v neposlední řadě upozornit také. Právě operátoři jsou pro zákazníky mnoha linek k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pro tuto práci proto není potřeba pouze určitá technická zdatnost, ale i psychická odolnost. Uplynulý rok tomu byl zdárným příkladem. A za to si všichni operátoři zaslouží velký dík,“ říká Petr Studnička, generální ředitel společnosti Conectart.

V rámci oslav si tento den připomene řada společností prostřednictvím sociálních sítí. Zhruba dvacítka českých a slovenských call center a společností využívajících svá interní kontaktní centra již tomuto svátku vyjádřila podporu. Některé z nich se pak zapojí i do sbírky, jejíž výtěžek poputuje na podporu provozu Linky bezpečí. „Loňský rok byl pro nás velkou zkouškou. Navzdory organizačním problémům se nám podařilo zachovat nonstop provoz.  Celá republika zůstala izolovaná ve svých domácnostech, což se podepsalo na psychice dospělých i dětí. V řadě případů nebylo možné, aby se nám svěřili se svým trápením telefonicky, proto začali více používat on-line kanály. Oproti roku 2019 jsme v loňském roce zaznamenali nárůst těchto kontaktů dokonce o 43 %. Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří se do oslav tohoto významného dne zapojili a podpořili tak provoz Linky bezpečí,“ dodává Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí

V loňském roce se v rámci této akce vybralo přes šedesát tisíc korun. Vzhledem k zásadnímu nárůstu zapojených společností ale organizátoři očekávají částku podstatně vyšší. Svou podporu svátku call center vyjádřily společnosti Samsung, Teleperformance, Daktela, CreditCall, ICON Communication Centres, Ušetřeno, Vocalls, ADMEZ, Anect, Alza, MND, ČEZ, ČSOB pojišťovna, Telly, Helvetia, Generali Česká pojišťovna, Pillow pojišťovna, Vodafone, A-GIGA.

Conectart

Conectart již více než 10 let poskytuje komplexní služby kontaktního centra českým i zahraničním zákazníkům. Ve svém portfoliu má řadu významných společností, například Samsung, Vodafone, MND, Českou spořitelnu, AmRest nebo SAZKAmobil. Conectart vznikl spojením společností Informační linky a Direct Communication. V roce 2017 akvíroval další kontaktní centrum Quality Brands. Sloučením těchto společností vznikl největší poskytovatel služeb v oblasti „Business Process Outsourcing“ (BPO) v České republice, kde v současné době pracuje přes 1 000 zaměstnanců. Společnost Conectart s.r.o. patří do portfolia fondu GPEF III ze skupiny Genesis Capital. Více na www.conectart.cz