Společnost HMD Global představuje tři novinky v hlavní roli s odolným telefonem Nokia XR20

  • Nokia XR20: Fotbalová legenda Roberto Carlos a mistryně světa ve freestyle kopané Lisa Zimouche spojili síly, aby společně vyzkoušeli nový odolný telefon Nokia XR20 v dosud nejtěžší zkoušce odolnosti
  • Nokia 6310: Nový přírůstek do rodiny klasických telefonů Nokia předělaný do moderního kabátu
  • Nokia C30: Větší a odvážnější v každém ohledu s dosud největší obrazovku a baterií
  • Audio příslušenství: Rozšířená nabídka bezdrátových sluchátek ve čtyřech nových řadách přináší kvalitu, na kterou se můžete vždy spolehnout.

Praha, 27. července 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila tři nové telefony a rozšířila svou nabídku bezdrátových sluchátek. První z novinek, Nokia XR20, je zkonstruována tak, aby přežila všechny nástrahy všedního i méně všedního života a vydržela opravdu náročné zacházení. Nokia C30 s velkým displejem a dlouhou výdrží na jedno nabití usedne na pomyslný vrchol cenově dostupné řady Nokia C. Nokia 6310 je pak přepracovaná tlačítková klasika, která míří do oblíbené řady klasických telefonů Nokia. 

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global, řekl: „Vycházíme vstříc všem požadavkům spotřebitelů, které se týkají odolnosti a dlouhé životnosti mobilních zařízení. Provedli jsem rozsáhlý průzkum
o globálních trendech a na jeho základě jsme zjistili, že celých 73 % spotřebitelů si chce svůj telefon nechat po delší dobu a zároveň požadují, aby jejich zařízení bylo dlouhodobě podporováno. V HMD Global dáváme lidem možnost vyhnout se zbytečné a předčasné výměně zařízení a prostřednictvím našeho závazku k dlouhé životnosti zařízení významně podporujeme i udržitelnější spotřebu.

Jsme nadšení, že můžeme představit novou Nokii XR20 – telefon odolný vůči zestárnutí a opotřebení s charakteristickým elegantním severským designem, který je navržen jak pro běžné spotřebitele, tak
i pro firemní využití.

Dnešním představením výrazně rozšiřujeme naše zcela nové řady X a C o dva zářné příklady toho, co tyto řady nabízí. Našim cílem je poskytovat lidem produkty, které si zamilují, kterým budou důvěřovat a které budou chtít používat po dlouhá léta.”

Nokia XR20 je zkonstruována tak, aby vydržela všechny životní zkoušky

Extrémní teploty, pády z výšky 1,8 metrů a mnoho dalšího. Nová Nokia XR20 je zkonstruována pro mnohem drsnější podmínky než ty, se kterými se v běžném životě setkáváme. Vysoká odolnost je navíc nabízena v elegantním a nadčasovém designu, který se hodí ke všem příležitostem. Ačkoliv pravděpodobně nikdo nebude zkoušet odolnost telefonu až do krajních mezí, mohou si být zákazníci jisti, že telefon Nokia XR20 vydrží daleko více než je od něj vyžadováno.

Pro opravdovou odolnost je Nokia XR20 vybavena jedním z nejodolnějších skel na trhu: Corning® Gorilla® Glass Victus™. Do testování odolnosti novinky jsme zapojili brazilskou fotbalovou legendu Roberta Carlose a mistryni světa ve freestyle kopané Lise Zimouche. Tato známá dvojice podrobila model Nokia XR20 celé řadě náročných testů. Od ponoření do ledové vody až po okopávání míčem, převrácení ve vzduchu pomocí fotbalových freestyle triků a roztáčení telefonu displejem dolů po škvárovém fotbalovém hřišti.

Roberto Carlos dokonce zopakoval svůj legendární a médii dlouho propíraný přímý kop ze zápasu Brazílie s Francií v roce 1997, aby otestoval odolnost zařízení – tři telefony Nokia XR20 byly připevněny na brankové konstrukci a fotbalová legenda neměla jiný úkol, než je trefit svým obávaným kopem.

Roberto Carlos, vítěz mistroství světa v Brazílii a legenda týmu Real Madrid, řekl: „Za posledních dvacet let jsem byl mnohokrát požádán, abych zopakoval svůj legendární volný kop z roku 1997, ale nikdy předtím se nejednalo o takovýto způsob provedení. Proto jsem neváhal ani vteřinu a tuto výzvu jsem s radostí přijal. Říkal jsem si, že mobilní telefon by přeci takovou sílu nárazu nemohl zvládnout. Z tohoto důvodu jsem byl přesvědčený, že Nokia XR20 zaručeně sílu mého kopu nevydrží. Možná už nejsem úplně profesionál, ale stále dobře vím, že mám pořádnou ránu. Výsledek mě tedy opravdu překvapil a osobně ho považuji za nesmírně působivý. ”

Nokia XR20 nabídne kromě 3 let pravidelných aktualizací systému, což je závazek celé série X, také 4 roky pravidelných měsíčních bezpečnostních záplat. Navíc všichni, kdo si telefon zakoupí v rámci EU, obdrží možnost výměny displeje po dobu 1 roku.

Nokia XR20 nabízí pokročilý duální fotoaparát s 48MP rozlišením hlavního fotoaparátu a 13MP rozlišením ultra-širokoúhlého fotoaparátu s optikou ZEISS, prostorovým zvukem OZO audio a širokou nabídkou nástrojů pro úpravu fotek i videí. Zcela nový režim SpeedWarp umožňuje zachytit spoustu dobrodružství v kompaktní a vzrušující koláži. Telefon je dále vybaven rychlým připojením 5G, 15W bezdrátovým nabíjením, stereo reproduktory nebo duální LED diodou pro co nejlepší snímky za špatných světelných podmínek. 

Nokia C30 nabízí více prostoru pro zábavu i kreativní nápady

Nová Nokia C30 je pomyslným vrcholem populární řady C. Přichází s největší baterií a největším displejem ze všech dosud představených telefonů Nokia. Trend rostoucí poptávky po větších obrazovkách naznačuje, že zájem o úhlopříčky s velikostí 6 až 7 palců vzroste ze současných 82 % spotřebitelů až na 96 % do roku 2025. I proto je nová Nokia C30 vybavena obrovským 6,82″ displejem, na kterém je radost pracovat, přehrávat filmy nebo hrát populární hry.

Nároční uživatelé jistě ocení působivou kapacitu baterie, která činí 6000 mAh. Ta bez problému poskytne dostatek energie až pro třídenní výdrže jedno nabití. Stejně jako u vyšších modelů i Nokia C30 nabízí kvalitní a odolné zpracování díky pevnému polykarbonátovému tělu, kterému můžete důvěřovat ve všech situacích.

Probuďte v sobě vzpomínky s Nokií 6310

Nejnovější člen rodiny klasických telefonů oslavuje ikonický model Nokia 6310 v novém a moderním pojetí. Nokia 6310 je tlačítkový telefon vyladěný pro současnost. Přináší jednoduché ovládání, vylepšenou ergonomii a baterii na dlouhé týdny provozu. Zároveň ctí vše, co telefony Nokia představují. A ano – stále má populární hru Had!

Jádrem Nokie 6310 je rozhodně její jednoduchost, velká tlačítka a dostatečně velký a jasný displej. Zvětšená systémová nabídka a větší možnosti nastavení písma zlepšují čitelnost a zároveň nově přibyla i možnost, přehrát si všechny příchozí textové zprávy. 

Rozšířené portfolio bezdrátových sluchátek Nokia

Představujeme zcela nové portfolio sluchátek, které poskytnou spolehlivý zvuk jak na cestách, tak při domácím poslechu. Nově jsou Nokia sluchátka rozdělena do následujících kategorií:

  • Go: nejvyšší možná kvalita za nejnižší možnou cenu
  • Micro: kompaktní a velice dobře hrající sluchátka
  • Comfort: pohodlná sluchátka určená na dlouhé hodiny poslechu
  • Clarity: špičková kvalitní sluchátka do uší s nejpokročilejšími technologiemi

Nová sluchátka Nokia Clarity Earbuds Pro, která přicházejí společně s Nokií XR20, nabízí vysoce kvalitní a mohutný zvukový projev s dlouhou výdrží na jedno nabití. Kombinace potlačení okolního hluku s duálním mikrofonem (ENC), Qualcomm® cVc™, a aktivním potlačení hluku (ANC) zachycuje a eliminuje veškeré ruchy na pozadí pro křišťálovou čistotu hovoru i ničím nerušený poslech hudby.

Nové partnerství pro ty nejlepší zážitky

Dnešním dnem startují také dvě nová partnerství s předními hráči v oboru. Aplikace Spotify poskytne majitelům chytrých telefonů Nokia přístup k 70 milionům skladeb a 2,6 milionu podcastu. Služba ExpressVPN, která nabízí zabezpečení proti škodlivému softwaru, bude k dispozici na všech nových smartphonech Nokia po dobu 30 dní zdarma. 

Stephen Taylor, CMO ve společnosti HMD Global, řekl:

„Vždy jsme byli hrdí na to, že můžeme pro naše fanoušky spolupracovat s těmi největšími jmény v oboru. Dnes do této velké rodiny předních značek přidáváme další dvě jména, která umožňují všem majitelům telefonů Nokia prožít ty nejinovativnější a nejlepší zážitky. Každé partnerství dále posiluje naše poslání a odhodlání přinášet všem uživatelům kompletní ekosystém, na který se mohou vždy spolehnout a ve všech situacích mu i důvěřovat.“

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučenou cenu a barevné varianty na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.