5 kroků, díky nimž zjistíte, jak si na tom stojí vaše mobilní výpočetní technika

PRAHA, 28. července 2021 – Není pochyb o tom, že po problémech uplynulého roku se svět podnikání změnil. Zvyk je železná košile a je možné, že některé prvky našeho dřívějšího profesního života se zase vrátí. Zároveň máme ale možnost zhodnotit nové příležitosti a požadavky na pracovní sílu a související technologie. Máme příležitost restartovat, obnovit a přebudovat. Jak se vaše mobilní výpočetní technika vypořádá s touto novou výzvou? Následující kontrolní seznam obsahuje pět kroků, které vám pomohou změřit efektivitu vaší stávající mobilní výpočetní techniky a případné nedostatky, které se mohly objevit během pandemie.

  1. Děláte kompromisy v oblasti konektivity?

Konektivita je dnes důležitější než kdykoli předtím. Všichni jsme si zvykli vnímat svět na dálku v době, kdy blízký sociální kontakt není vždy možný. Proto musí mobilní výpočetní technika nabízet připojení, na které se lze spolehnout v každém prostředí a po celou dobu činnosti. Pracovníci v terénu a technologie, které je provázejí, budou muset fungovat v rámci autonomních, úzce propojených mobilních kanceláří. 

Díky vestavěné integrované bezdrátové technologii nové generace v mobilních počítačových zařízeních lze eliminovat vnější rušivé vlivy na komunikaci a zajistit, aby týmy mohly být ve spojení i v těch nejextrémnějších podmínkách, a to po delší dobu a při vyšších přenosových rychlostech. 

  1. Je správa na dálku efektivní?

Nedávné měsíce nás přesvědčily o tom, jakou hodnotu má agilní a flexibilní práce: schopnost udržet produktivitu bez toho, abychom měli přístup do našich kanceláří či centrálních skladů. Jaký to má ale dopad na IT oddělení? Mnoho IT pracovníků zjistilo, že postrádají takové nástroje a systémy, které by jim umožnily spravovat a aktualizovat technologie na dálku, aniž by došlo ke snížení výkonnosti a bezpečnosti. Existují však řešení pro efektivní správu zařízení využívajících systémy Android i Windows. Jednou z oblastí, která rozhodně stojí za pozornost, je využití nejnovějších IT systémů pro správu, aktualizaci, zabezpečení a konfiguraci zařízení na dálku, čímž se šetří čas i peníze.

  1. Pomáhá vaše technologie zaměstnancům vykonávat více činností najednou?

Změny v pracovním prostředí s sebou přinesly nové nároky jak na způsob práce, tak na toho, kdo ji vykonává. Skutečnost je taková, že nyní se po  mobilních pracovnících pravděpodobně ještě více požaduje, aby plnili více úkolů najednou novými a možná dosud neočekávanými způsoby. Pomáhá vám současná mobilní technologie v těchto nových podmínkách, nebo je spíš na obtíž? Důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je možnost flexibilní konfigurace mobilních zařízení. Budoucností mobilních počítačů je “integrovaná flexibilita“, která zahrnuje např. využití standardních průmyslových i starších portů, modulů umožňujících výměnu za provozu zařízení, baterií s dlouhou životností, čteček čárových kódů, otisků prstů a čipových karet a také pokočilých možností zabezpečení. Zajistěte, aby tato flexibilita byla integrována i do vašeho zařízení příští generace.

  1. Můžete si vyžádat službu, která vám vyhovuje?

Jako další je třeba zohlednit služby. Ve světe měnících se priorit a požadavků je pro kvalitní práci mobilních pracovníků velmi důležité mít přístup k nezbytné podpoře. Vyhledejte poskytovatele technologií, který vám dokáže nabídnout inženýrské poradenství a řešení na míru, komplexní podporu při zavádění zařízení do provozu, možnost opravy do 96 hodin na celém území Evropy, záruku na výměnu výrobku do 24 hodin, záruku na náhodné poškození a možnost až 5letého prodloužení záruky. 

  1. Dostáváte za své peníze odpovídající hodnotu?

Není pochyb o tom, že podnikové rozpočty jsou dnes zatěžovány jako nikdy předtím. Proto je velmi důležité umět investovat chytře a určit optimální návratnost mobilní výpočetní techniky. Není to vždy snadné. Mnozí se například nechají zlákat k nákupu nespecializovaného vybavení, které se zpočátku může zdát levnější, ale když se technologie uvede do provozu, záhy se začnou náklady zvyšovat. Dva následující  faktory by měly být těmi hlavními: celkové náklady na pořízení a co nejvyšší rentabilita investice. Můžete začít tím, že se zaměříte na míru poruchovosti zařízení výrobců mobilních počítačů. Ta se může velmi lišit a zařízení vyřazené z provozu kvůli opravě stojí podnik peníze a ztrátu produktivity. 

Dále zvažte nejlepší způsob financování mobilních počítačových zařízení. Díky nabídkám, jako je například TOUGHBOOK jako služba (TOUGHBOOK-as-a-service) od společnosti Panasonic, mohou organizace strukturovat splátky na měsíční bázi, čímž se vyhnou kapitálovým investicím a budou si je moci snáze zařadit do rozpočtu. 

Nehledě na to, jak se mění vaše podnikání a požadavky na mobilní výpočetní techniku, může vám zvážení těchto pěti klíčových bodů pomoci rozumně vybavit vaše mobilní pracovníky efektivní mobilní výpočetní technikou, která vám pomůže přizpůsobit se novým trendům a třeba i usnadnít následující správu a provoz vašich nových zařízení .

Napsal Jan Šplíchal, vedoucí marketingu ve společnosti Panasonic v České republice pro divizi mobilních řešení TOUGHBOOK.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global