Klíčovou divizi MCA technologické společnosti Monet+ vede Tomáš Mužík

Zlín, 30. července 2021 – Zkušený manažer Tomáš Mužík od července posílil vedení české technologické společnosti Monet+. Stal se ředitelem divize MCA (Methods of Client Authentication). Ta mimo jiné vyvinula produkty, díky nimž české banky elektronicky ověřují identitu více než 5,5 milionů účtů svých zákazníků. MCA je jednou z klíčových divizí společnosti. Tomáš Mužík má mnohaleté zkušenosti s dodávkou i prodejem komplexních IT projektů v mezinárodním prostředí. Dříve pracoval pro společnosti Ness Czech, EY, Hewlett-Packard či SAS Institute. 

Společnost Monet+ vyvinula klíčová řešení pro vícefaktorové ověřování uživatelů, jejichž funkčnost každodenně potvrzují miliony bankovních klientů. Rádi bychom naše řešení nabídli i dalším společnostem ve finančním sektoru, zejména pojišťovnám. Samozřejmě budeme také uvažovat o tom, jaká další odvětví by mohla podobná řešení využívat. Věřím, že jich bude mnoho, protože v řadě odvětví vznikají data klientů, která je třeba chránit stejně jako dnes pracujeme s jejich penězi a dalšími aktivy, které svěřili bankám. Všichni jsme v poslední době četli zprávy o kyberútocích, které pro napadené společnosti znamenaly nemalou újmu finanční a reputační. Jednou z bran pro takové útoky je i slabé zabezpečení uživatelských účtů. To je přesně oblast, kde nasazení našeho vícefaktorového ověřování může riziko významně snížit. Kromě jasné perspektivy a vysoké technické úrovně svých produktů mě Monet+ zaujal i tím, že u něj velká část zaměstnanců pracuje deset nebo více let, což svědčí o tom, že společnost nabízí zajímavé možnosti osobního rozvoje a přátelskou atmosféru,“ vysvětluje svou pracovní volbu Tomáš Mužík, který v Monet+ řídí čtyřicetičlenný tým expertů.

Společnost Monet+ se od roku 1996 specializuje na bezpečnou identitu a elektronické platby. Sídlí ve Zlíně, kde má více než dvě stě vývojářů a špičkových odborníků. Ti se opírají o dlouhodobě budované znalosti aplikované kryptografie, na jejichž základě vytvářejí vysoce spolehlivá řešení zejména v oblasti financí, e-governmentu, dopravy, zdravotnictví nebo v akademické sféře. Podíleli se například na bezpečném on-line bankovnictví největších českých bank nebo na mobilních platbách za jízdné v MHD několika českých měst. 

Jedním z cílů pro divizi MCA bude také hledat nové příležitosti v dalších zemích. Na několika trzích jsme již uspěli v oblasti elektronických plateb s platformou Switchio. V zahraničí však pro naše služby vnímáme daleko větší, zatím nevyužitý potenciál a zkušenosti, které má Tomáš z fungování v globálních korporacích, nám mají pomoci v další expanzi,“ říká Jan Vavrys, ředitel Monet+. 
Společnost Monet+ má hlavní centrálu ve Zlíně a pobočky v Brně, Ostravě, Olomouci, Praze, Přerově a Vsetíně. V roce 2020 měla tržby 390 milionů korun a doposud realizovala projekty pro více než sto třicet zákazníků z osmi zemí.